Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18607
W sumie: 69238

News

News zdjęcie id 771

"Jesteśmy Razem" - VII Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej za nami!

17.05.2017

To było prawdziwe święto przyjaźni, wzajemnego zrozumienia i szacunku, a przy tym okazja do dobrej zabawy. Mowa o VII Podlaskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy razem” w Siemiatyczach. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach i Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Siemiatyczach. W spartakiadzie uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel.

W rywalizacji sportowej wzięło udział ponad dwieście niepełnosprawnych osób z terenu województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Spartakiadę rozpoczął Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, który przeszedł ulicą 11 Listopada. Barwnym korowodem przemaszerowali wszyscy uczestnicy spartakiady pozdrawiając mijanych przechodniów, siemiatyckich strażaków oraz kierowców. Spotykali się z wielką życzliwością, uśmiechem i serdecznością. Następnie wszyscy przenieśli się na halę widowiskowo – sportową w Siemiatyczach, gdzie na zawodników czekało kilkanaście konkurencji sportowych.

Wszystkich uczestników Olimpiady na ziemi siemiatyckiej serdecznie przywitał wicestarosta Marek Bobel. W okolicznościowym przemówieniu wicestarosta przypomniał, że podczas VII Podlaskiej Spartakiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ważniejszy od wyniku sportowego jest sam udział w imprezie, a także takie wartości, jak przyjaźń, solidarność i fair play. Podziękował wszystkim, którzy przygotowali całą imprezę.

Spartakiada była bardzo udana. Na jej zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Wicestarosty Marka Bobla, Urszuli Obryckiej Dyrektor ZSS Siemiatycze, podinspektora Tomasza Wyszkowskiego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach pamiątkowe medale oraz drużynowe puchary i dyplomy.

Głównym celem Spartakiady jest rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych, nauka pokonywania własnych trudności, sportowa rywalizacja oraz przeżywanie radości z osiągnięć sportowych.

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.