Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 20068
W sumie: 70699

News

News zdjęcie id 779

budynek siemiatyckiego starostwa unowocześni się i wypięknieje

24.05.2017

Budynek Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach zyska zupełnie nowy wygląd. Bowiem Powiat Siemiatycki pozyskał ponad 1 milion 319 tysięcy złotych unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 na realizację projektu pod nazwą „Kompleksowa termomodernizacja budynku administracyjnego Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach”. 

Między innymi docieplone zostaną ściany, dach i piwnice. Wykonana zostanie nowa estetyczna elewacja, nowa instalacja elektryczna i centralnego ogrzewania, nowa kotłownia gazowa, wybudowana zostanie winda dla osób niepełnosprawnych, gruntowną modernizację przejdzie sala konferencyjna i wszystkie łazienki, a na dachu zamontowane zostaną kolektory słoneczne (popularnie nazywane solarami).

Budynek starostwa został wybudowany w latach 60 – tych ubiegłego wieku i swoimi cechami technicznymi oraz użytkowymi nie odpowiada współczesnym wymaganiom architektonicznym i energetycznym.

Budynek starostwa po gruntownej termomodernizacji będzie wyglądał znacznie nowocześniej. Modernizacja pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia energii cieplnej i elektrycznej.

Modernizacja obejmie między innymi:

- ocieplenie ścian zewnętrznych i całego dachu,

- wykonanie nowej elewacji budynku,

- całkowitą przebudowę instalacji centralnego ogrzewania (w tym budowę kotłowni gazowej),

- wymianę okien sali konferencyjnej,

- wymianę starych okien piwnic,

- wymianę instalacji elektrycznej (w całym budynku),

- wymianę instalacji centralnego ogrzewania i grzejników (w całym budynku),

- modernizację systemu wentylacji,

- montaż na dachu budynku starostwa kolektorów słonecznych.

Dodatkowo gruntowanie wyremontowana będzie sala konferencyjna na I piętrze, która lata świetności ma już dawno za sobą. Zakres prac budowlanych na zewnątrz i wewnątrz budynku jest bardzo duży.

 

Z myślą o osobach niepełnosprawnych

Dzięki dodatkowym środkom finansowym pozyskanym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wszyscy ci, którzy z zadyszką wchodzili na najwyższe kondygnacje starostwa, po modernizacji budynku odetchną z ulgą. Bowiem będą mogli skorzystać z nowo wybudowanej oszklonej windy zewnętrznej, która powstanie głównie z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz osobach starszych i matkach z dziećmi. Nowe urządzenie ułatwi dostęp nie tylko do starostwa, ale też do urzędu pracy i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. W budynku wyremontowana będą też łazienki, tak by były dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.