Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9243
W sumie: 163448

News

News zdjęcie id 88

Relacja z XV-go Promocyjnego Spływu Kajakowego rzeką Bug Mielnik – Drohiczyn – Brok

Już po raz piętnasty miłośnicy kajaków i nadbużańskich krajobrazów brali udział w Promocyjnym Spływie Kajakowym rzeką Bug. Od 27 czerwca do 2 lipca zmagali się z rzeką na jej najurokliwszym odcinku od Mielnika do Broku. W tegorocznym spływie udział wzięło 140 osób z różnych zakątków kraju. Sprowadziła ich tu niesamowita przygoda, wyjątkowa atmosfera oraz dziewicza przyroda.

W sobotnie przedpołudnie z mielnickiej Topoliny wyruszyła wycieczka z uczestnikami spływu, pokonując wzniesienia Mielnika i odwiedzając kopalnię kredy, Górę Zamkową i ruiny kościoła zamkowego. Po powrocie pilot spływu i ratownicy udzielili instruktażu oraz uwag na temat bezpieczeństwa, po czym rozpoczęło się wodowanie kajaków. Rzeka Bug zapełniła się dziesiątkami kajaków, których załogi zaczęły podążać z nurtem Bugu.

Wieczorem w Wólce Nadbużnej, na wszystkich czekało ognisko oraz gorąca strawa. W niedzielny poranek po wykonaniu wspólnego zdjęcia, kajakarze wyruszyli w dalszą drogę do Drohiczyna. Około 14-tej spływ dopłynął do Drohiczyna – historycznej stolicy Podlasia. Po obiedzie część uczestników wyruszyła w pieszą wycieczkę po miasteczku.

Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej z Siemiatycz, Ochotniczej Straży Pożarnej z Mielnika, GOKSiR Mielnik, TKKF „Szczęśliwice” z Warszawy za pomoc w organizacji spływu.

Dziękujemy również sponsorom, dzięki którym uczestnicy mogli skosztować smaków nadbużańskiej kuchni: firmie POLSER z Siemiatycz, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Kosów Lacki, Piekarni MIŚ z Siemiatycz, Podlaskiej Sieci Sklepów ARHELAN, zakładom SOKOŁÓW S.A.

Uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i za to, że współtworzyli z nami to wspaniałe wydarzenie, wierząc że spotkamy się jeszcze nieraz na Bugu:)

Impreza organizowana była przez Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Regionów Nadbużańskich oraz Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach.

 

Patronat

     

 


Patronat medialny

                    


 

Sponsorzy

 

 


 

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.