Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3977
W sumie: 21311

News

News zdjęcie id 937

Piękne pieśni, barwne tańce w „Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich” w Siemiatyczach

13.11.2017

To było wielkie patriotyczne widowisko (na scenie ponad 200 artystów!), mowa o „Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich” w Siemiatyczach – w ramach Narodowego Święta Niepodległości. Było można obejrzeć narodowe tańce, posłuchać i wspólnie zaśpiewać narodowe pieśni. Wyjątkowy patriotyczny koncert, który wzruszył do łez wielu mieszkańców – to prawdziwa żywa lekcja historii. Wielkie brawa należą się dla wszystkich artystów, organizatorów, wolontariuszy z Siemiatycz, Podlasia i Polaków za granicy. W patriotycznym spotkaniu wspólnie z licznie zgromadzonymi mieszkańcami z całego powiatu uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel, Burmistrz Piotr Siniakowicz i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z budżetu Powiatu Siemiatyckiego kwotą 10 tys. złotych.

Organizacja festiwalu jest wspólnym przedsięwzięciem Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” oraz siemiatyckiej Szkoły Muzycznej I St. im. Wojciecha Kilara. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili tancerze z Małego Podlasia i instrumentaliści oraz chór Szkoły Muzycznej. Gośćmi specjalnymi imprezy były grupy: Zespół Tańca Ludowego „Perła” z Niemeczyna z Litwy ZPiT Świtezianka z Wilna, ZPiT Sokołowianie z Sokołowa Podlaskiego, Orkiestra OSP z Liwa.

Polacy od kiedy historia pamięta śpiewali pieśni, gdy walczyli o nasz kraj, i śpiewali gdy Polska była wolna. Dzisiejsze pokolenie młodych ludzi nie doświadczyło na sobie, czym jest walka o wolną Polskę, i oby nie musiało tego doświadczać. Dziś trzeba stwarzać wiele okazji do przeżywania pozytywnych emocji i uczuć, by młodzież nie traktowała patriotyzmu jako starodawnego pojęcia, które trzeba odłożyć do szafy.

Dziś trzeba, by młodzież pojęcie „patriotyzmu” zdefiniowała sobie na nowo, by zrozumiała, co to znaczy być patriotą w dzisiejszych czasach. Dlatego jakże cenna jest kulturalono - patriotyczna Siemiatycka Inicjatywa. Na pewno należy ją kontynuować i rozwijać w kolejnych latach. Na koniec warto zacytować słowa z jednego z banerów festiwalowych: „Bo patriotą trzeba być codziennie, a nie tylko od święta”.

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.