Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5616
W sumie: 22950

News

News zdjęcie id 944

Ułani, ułani, chłopcy malowani... mamy swoich kawalerzystów

17.11.2017

Na co dzień są studentami, urzędnikami, pracownikami różnych zawodów. W Siemiatyczach działa Towarzystwo Hippiczne "Szwadron". Nic dziwnego, że za mundurem panny sznurem. Rzeczywiście ułani siemiatyccy robią wrażenie. Piękne konie, szable, wyjściowe mundury i czapki to robi wrażenie na każdym przyglądającym się kawalerzystom.

W tym roku Powiat Siemiatycki przekazał Siemiatyckiemu Towarzystwu Hippicznemu "Szwadron" dotację w wysokości 10 tysięcy złotych na realizację zadania pod nazwą „W przededniu 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – Kawalerzyści z Powiatu Siemiatyckiego w hołdzie Piłsudczykom”. W ramach tego zadania stowarzyszenie zakupiło nowe mundury dla kawalerzystów - członków stowarzyszenia. Po co powstał "Szwadron"? Bo kochają polską historię, chcą rozniecić iskierkę patriotyzmu wśród młodzieży...


Sami piszą o sobie tak: "Jesteśmy Stowarzyszeniem zawiązanym dla: kultywowania tradycji „Jazdy Polskiej”, edukacji historycznej, propagowania i rozwoju sportów hippicznych i hipoterapii. Stowarzyszenie tworzą ludzie różnych zawodów i profesji, a zamiłowanie do koni jednoczy nas do wspólnego działania. Do naszego grona należą osoby, dla których kawaleryjski fason i ułańska fantazja stanowią swoiste kredo życiowe, osoby, dla których jeździectwo sportowe stanowi wyzwanie, są też i tacy, którzy poprzez hipoterapię chcą pomagać innym, są hodowcy i miłośnicy koni a wszyscy jesteśmy pasjonatami w tym, co robimy. Działalność naszą opieramy na etosie i ogromnym dorobku „Jazdy Polskiej”, w szczególności kawalerii międzywojennej, której to sposoby szkolenia jeźdźca i konia po dziś dzień mogą być wzorem i znakomitą bazą do nauki. Świadczą o tym osiągnięcia sportowe oficerów kawalerii na torach zawodów w kraju i za granicą. Jako Stowarzyszenie staramy się w oparciu o prawdę historyczną przybliżać dawny niepowtarzalny klimat kawalerii, rozwijać szeroko pojęte jeździectwo i hipoterapię, pracować na rzecz społeczności lokalnej."

Pasjonaci historii spotykają się po godzinach, w weekendy, bo na co dzień pracują w bardzo różnych branżach. Jednak jedno jest pewne, że są przysłowiową  "wisienką na torcie" każdej siemiatyckiej uroczystości patriotycznej.
 
 
Dziękujemy członkom i sympatykom siemiatyckiego stowarzyszenia "Szwadron" za kultywowanie tradycji kawaleryjskich, za utrwalanie wśród młodego pokolenia Polaków ideałów, które przyświecały polskim kawalerzystom, okrytym  wieczną chwałą i sławą.
Życzymy wytrwałości i wielu dalszych sukcesów.
Z kawaleryjskimi pozdrowieniami
Starosta Jan Zalewski        Wicestarosta Marek Bobel

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.