Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5671
W sumie: 23005

News

News zdjęcie id 945

25 lat Siemiatyckiej akademii "Andy" - wszechstronne wychowanie poprzez sport

20.11.2017

Siemiatycka Akademia "Andy", w tym roku obchodzi XXV lat istnienia. Założycielem i trenerem organizacji jest Shihan Andrzej Nowaczuk, który obchodzi XXXV lat ćwiczeń różnych sztuk walki. Za swoje sukcesy uważa nie tylko własne osiągnięcia, ale przede wszystkim osiągnięcia swoich podopiecznych. W czasie istnienia akademia wychowała wielu Mistrzów: Europy, Polski i Międzynarodowych Turniejów Karate i Kick Boxingu.

Uroczysta dwudniowa gala sportowa „Andy” odbyła się w ubiegłą sobotę i niedzielę. Imprezę objął patronatem Starosta Siemiatycki, a wsparł finansowo Powiat Siemiatycki. W gali uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel i Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz.

- W Siemiatyczach karate i sztuki walki w wykonaniu zawodników i trenerów "Andy" to nie tylko sport, to nie tylko dyscyplina sportowa, ale coś znacznie więcej. Sztuki walki w wykonaniu sportowej rodziny "Andy" to również wychowanie poprzez sport. Jak widzimy, tyle lat przepracowanych pięknie z dziećmi i młodzieżą przynosi jakże piękne owoce.  Całemu Klubowi należą się duże słowa uznania za sukcesy sportowe oraz wychowawcze. Ponadto chciałbym pogratulować samej Gali, która moim zdaniem jest wspaniale zorganizowaną galą sportów sztuki walki – powiedział Wicestarosta Marek Bobel.

Obecnie akademia działa na terenie Siemiatycz oraz między innymi na obszarze powiatu łosickiego i bielskiego. Rokrocznie w klubie Andy trenuje kilkaset osób. W ramach działalności organizowane są różnego rodzaju zajęcia sportowe oraz krajowe i międzynarodowe obozy szkoleniowe.

Obchody stały się okazją do licznych wspomnień i podsumowania działalności. Blisko 100 osób zaszczyciło swoją obecnością tą jubileuszową uroczystość, obecni byli członkowie klubu i zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych oraz przedstawieniem krótkiego rysu historycznego powstania akademii. Okolicznościowe przemówienia przybliżyły słuchaczom dorobek sportowy, materialny i wkład Akademii w krzewienie kultury fizycznej w powiecie siemiatyckim. Wszystkie osoby, które w wyjątkowy sposób przysłużyły się do rozwoju i sukcesów Akademii zostały nagrodzone - najcenniejszą z nagród, czyli wielkimi brawami. W ich stronę skierowano wiele ciepłych słów i podziękowań.

Wicestarosta Marek Bobel podziękował Andrzejowi Nowaczukowi za wieloletnią działalność dla dobra dzieci i młodzieży z Powiatu Siemiatyckiego. Przekazał pamiątkowy dyplom z podziękowaniami. Również Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz pogratulował prezesowi i  trenerowi "Andy" i przekazał pamiątkowy grawerton.

O wysokim poziomie i randze Klubu "ANDY" w świecie sportowym świadczą też wizyty największych mistrzów w sztukach walki z Polski i za granicy.

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.