Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2630
W sumie: 36082

News

News zdjęcie id 982

Wigilijne spotkanie w siemiatyckim Zespole Szkół Specjalnych pełne wzruszeń i życzliwości

21.12.2017

Kameralna, ale przepełniona duchem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – taka była wigilia, która odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach.

W wigilijnym spotkaniu wzięli udział m.in.: wicestarosta  Marek Bobel, burmistrz Siemiatycz, pracownicy szkoły, rodzice, księża katoliccy i prawosławni, radni powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych oraz główni bohaterowie uczniowie ZSS Siemiatycze.

Uczestników opłatkowego spotkania powitała dyrektor placówki Urszula Obrycka.

Chwilę później uczniowie szkoły przybliżyli publiczności historię Maryi, Józefa oraz narodzin Jezusa, dla którego nie było miejsca w całym Betlejem.

Młodzi artyści poprzez krótki spektakl przypomnieli gościom, wychowawcom i kolegom, że święta są wtedy, gdy podajemy innym dłoń i w naszych sercach rodzi się Bóg, który przynosi prawdziwy spokój i szczęście.

Takiego przeżycia zbliżających się świąt Bożego Narodzenia swoim gościom życzyli uczniowie szkoły przy Kościuszki. Świąteczne przedstawienie wzbogaciło wspólne kolędowanie.

- Co roku, jasełka w waszym wykonaniu dostarczają nam widzom ogromnych emocji i pozytywnych wrażeń. Serdecznie wam za to dziękuję. Za wasz trud włożony w przygotowanie tych jasełek, za pokonywanie wszystkich waszych słabości mówiła do uczniów dyrektor Urszula Obrycka, która podziękowała opiekunom grupy za przygotowanie dzieci i wszystkim, którzy pomogli w organizacji jasełek. Wszystkim życzę radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

- Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim wiara w narodzonego Jezusa Chrystusa – w to, co jest głęboko zakorzenione w naszych sercach mówił wicestarosta Marek Bobel. Dziękuję za przedstawienie, które pokazało, że można pokonać różne bariery i przeszkody, życzę wszystkim serdecznych, szczerych i oddanych przyjaciół oraz wrażliwości na los drugiego człowieka. Kiedy podajemy dłoń drugiemu człowiekowi, kiedy dzielimy się sercem, wtedy po pierwsze oddajemy siebie, a po drugie mamy codziennie nowe Boże Narodzenie. Życzę wszystkim bogatego Mikołaja i przeżywania Świąt pełnych rodzinnych tradycji z radością, miłością i godnością.

Wicestarosta Marek Bobel na ręce Dyrektor szkoły przekazał słodkości dla wychowanków placówki. Drobne upominki przekazały też inne osoby i instytucje, w tym przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach.

Podczas spotkania płatkowego w Zespole Szkół Specjalnych przy Kościuszki nie zabrakło wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem i życzeń oraz wigilijnego poczęstunku.

 

 

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.