Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23624
W sumie: 74255

Archiwum newsów, strona 106

Obrazek dla news_746

ZST Czartajew - "Dobry zawód - lepsza przyszłość"

24.04.2017

Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie zorganizował dzień otwarty. Pojawili się na nim gimnazjaliści, którzy poszukują dla siebie odpowiedniej szkoły, na dalszy etap kształcenia. Uczniowie klas trzecich i ich rodzice spotkali się z dyrekcją szkoły, kadrą pedagogiczną, starszymi koleżankami i kolegami. W dniu otwartym uczestniczył starosta Jan Zalewski oraz wicestarosta Marek Bobel, którzy zachęcali gimnazjalistów do podjęcia dalszej nauki w Czartajewie. Na młodzież odwiedzającą w tym dniu szkołę czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Szkoła oferuje atrakcyjne kierunki kształcenia dla każdego. Dla uczniów podejmujących naukę w ZST w Czartajewie przewidziane są wyjazdy na bezpłatne staże zagraniczne, na przykład do Grecji, czy Portugalii.

więcej

Obrazek dla news_745

Trwają prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego w Czartajewie

21.04.2017

Zmierza ku końcowi budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie. Nowy obiekt sportowy będzie wyposażony w boisko do gry w: koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę. inwestycja będzie ogólnodostępnym obiektem sportowo – rekreacyjnym zarówno dla uczniów szkół, jak i społeczności lokalnej. Ponadto zachęci młodzież do prowadzenia aktywnego trybu życia. Prace budowlane wykonywane są przez firmę „Ada-Light” z Gostynina. Inwestycja dofinansowana jest kwotą 240 tysięcy złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Termin zakończenia prac budowlanych został wyznaczony na 15 maja.

więcej

Obrazek dla news_744

Młodzi rolnicy z Ostrożan na stażu zawodowym w Grecji

21.04.2017

Trzydziestoosobowa grupa uczniów z Technikum Rolniczego Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach wyjechała na dwutygodniowy staż zawodowy w Grecji. W trakcie pobytu nie zabraknie mnóstwa okazji do poszerzania specjalistycznej wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z zawodem rolnika, między innymi rodzajami i metodami upraw prowadzonych w Grecji, technologiami wykorzystywanymi w rolnictwie greckim i europejskim, czy efektywnym zarządzaniem produkcją rolną oraz hodowlą zwierząt.

więcej

Obrazek dla news_743

O bezpieczeństwie i jak możemy na nie wpłynąć

20.04.2017

Debata społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ", która odbyła się 20 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach między innymi dała możliwość wypowiedzenia się na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, którą obsługuje policja, a także wprowadzanych narzędzi i programów społecznych mających na celu przybliżenie mieszkańcom powiatu siemiatyckiego możliwości kontaktu z policją, a przez to poprawę bezpieczeństwa. Spotkanie rozpoczęło cykl pomniejszych debat, które w 2017 roku odbywać się będą na terenie całego powiatu siemiatyckiego celem zdiagnozowania zagrożeń doskwierających mieszkańcom poszczególnych gmin.

więcej

Obrazek dla news_742

Podpisaliśmy umowy z organizacjami pozarządowymi

20.04.2017

Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel, 20 kwietnia podpisali umowy z przedstawicielami organizacji pozarządowych na wsparcie różnych zadań publicznych realizowanych w 2017 roku. W sumie do stowarzyszeń i fundacji z budżetu powiatu siemiatyckiego trafi blisko 40 tys. zł. Dla jednych to bardzo znacząca pomoc, bez której trudno byłoby normalnie funkcjonować i rozwijać swoją działalność, dla innych, pomoc pozornie niewielka, ale cenna.

więcej

Obrazek dla news_739

ARiMR - rolniku nie zwlekaj z wnioskiem. Po czasie mogą zmniejszyć unijną pomoc

19.04.2017

Do 15 maja można składać wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2017 rok. Warto się pośpieszyć ze złożeniem wniosku, ponieważ resort rolnictwa już zapowiedział, że w tym roku nie będzie wydłużał terminów, tak jak było to w ubiegłych latach. Rolnik, który nie zdąży złożyć wniosku o dopłaty bezpośrednie do 15 maja 2017 roku, musi liczyć się z tym, że jego płatności będą pomniejszane o 1% za każdy roboczy dzień zwłoki. Kierownik siemiatyckiego biura ARiMR Witold Twarowski apeluje do rolników żeby nie odkładać złożenia wniosku na ostatnie dni naboru.

więcej

Obrazek dla news_737

Zostaw 1% podatku w powiecie siemiatyckim

18.04.2017

Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie 1% podatku miejscowym organizacjom pozarządowym. Wspierajmy nasze lokalne stowarzyszenia! Na terenie naszego powiatu funkcjonują organizacje, na rzecz których można przekazać swój 1 %, a tym samym wesprzeć lokalną inicjatywę. Ważne jest to aby ta pomoc trafiła do podmiotów, które aktywnie działają na terenie Powiatu Siemiatyckiego i których celem jest  poprawa jakości życia mieszkańców.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.