Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7756
W sumie: 59571

Archiwum newsów, strona 106

Obrazek dla news_360

Przy Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie powstanie boisko wielofunkcyjne

09.05.2016

Obiekt sportowy o nawierzchni poliuretanowej powstanie w miejscu asfaltowego placu, na którym można pograć co najwyżej w piłkę nożną. O jego standardzie lepiej nie wspominać. Za kilka miesięcy przy szkole powstanie nowoczesny obiekt sportowy - boisko wielofunkcyjne o wymiarach 29 x 59 m z polami gry do piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki. Wykonane zostanie też ogrodzenie, odwodnienie, oświetlenie zewnętrzne itd.

 

więcej

Obrazek dla news_359

VI Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej tuż, tuż...

06.05.2016

18 maja w Siemiatyczach odbędzie się VI Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. W spartakiadzie weźmie udział około 200 niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, uczniów placówek kształcenia specjalnego z województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Zmagania sportowe niepełnosprawnych uczestników spartakiady rozpocznie Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, który przejdzie ulicami Siemiatycz. Warto przyjść do hali, kibicować i podziwiać tych bohaterów, którzy swoją postawą dają przykład innym, jak pięknie może przebiegać rywalizacja sportowa. Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej to wyjątkowe święto sportu, tolerancji, a przede wszystkim dobrej zabawy. Przedsięwzięcie odbędzie się pod patronatem Starosty Siemiatyckiego.

 

więcej

Obrazek dla news_358

ZSR Ostrożany zaprasza na III Zjazd absolwentów

05.05.2016

W tym roku mija 55 lat od powstania Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. To wyjątkowa okazja do świętowania. Dlatego też w sobotę - 25 czerwca w placówce odbędzie się III Zjazd Absolwentów. Zjazd jest doskonałą okazją nie tyko do spotkania po latach i integracji absolwentów, lecz również do refleksji nad historią placówki i perspektywami jej rozwoju. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń uczestnictwa w Zjeździe upływa 15 czerwca.

więcej

Obrazek dla news_354

Wydłużono termin składania wniosków o płatności bezpośrednie

05.05.2016

Dzięki interwencji Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela rolnicy mogą składać wnioski o unijne dopłaty do połowy czerwca, ponieważ Komisja Europejska na prośbęo rządu o miesiąc wydłużyła okres ich przyjmowania. Rolnicy mogą teraz spokojnie zająć się pracami polowymi, a nie stać w długich kolejkach czekając na weryfikację swoich wniosków w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Aby otrzymać dopłaty bezpośrednie trzeba wypełnić wniosek o ich przyznanie wraz z załącznikami i złożyć go w siemiatyckim biurze ARiMR do 15 czerwca.

więcej

Obrazek dla news_357

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Świętowali zawodowcy i ochotnicy z siemiatyckiej PSP i OSP

04.05.2016

Święto strażaków obchodzone jest 4 maja w dniu wspomnienia w Kościele Katolickim Świętego Floriana. Od 2003 roku w Polsce "Dzień Strażaka" obchodzony jest jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm. Najpierw w samo południe kolumna samochodów pożarniczych Komendy Powiatowej PSP przejechała ulicami Siemiatycz. Po południu strażacy zawodowi i ochotnicy udali się do cerkwi pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego i kościoła pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. Druhowie polecili Bogu swoją służbę, dziękując za dotychczasową opiekę, udane akcje w walce z żywiołem, prosząc jednocześnie o siły, skuteczność działania oraz szczęśliwe powroty do swoich domów.

więcej

Obrazek dla news_356

Życzenia dla wszystkich strażaków - Dziękujemy za wasza służbę i pomoc

04.05.2016

Praca w Straży Pożarnej to nie tylko zawód, ale przede wszystkim misja i wzór bohaterstwa XXI wieku. Strażacy najszybciej docierają do poszkodowanych w wypadkach drogowych, pojawiają się w miejscach, gdzie zagrożone jest ludzkie życie i udzielają pierwszej pomocy. Ratunek niesiony drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia, jest świadectwem wielkiej odwagi i odpowiedzialności. Jest też przykładem wcielania w praktyce najszczytniejszych zasad i wartości. Czy może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie bliźnim siebie samego? Właśnie takie idee, czerpane wprost od patrona, św. Floriana, przyświecają strażakom.

więcej

Obrazek dla news_355

"Vivat maj, trzeci maj". Uroczyste obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2016

Uroczystości upamiętniające 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęły się nabożeństwem w siemiatyckiej Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego i uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli, w których uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Andruszkiewicz oraz radni powiatowi. W kościele odbył się koncert patriotyczny „Fronton przeszłości”, na którym wystąpił aktor Dariusz Kowalski oraz Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej.

więcej

Obrazek dla news_346

Delegacja Powiatu Siemiatyckiego uczestniczyła w pogrzebie pułkownika Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”

27.04.2016

W niedzielę, 24 kwietnia w stolicy Polska pożegnała Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”, bohatera powojennego podziemia niepodległościowego, straconego przez komunistyczną bezpiekę. W uroczystościach uczestniczyła oficjalna delegacja Powiatu Siemiatyckiego w składzie: Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Andruszkiewicz.

więcej

Obrazek dla news_348

Zapraszamy na Pierwszy Siemiatycki Marsz Biało Czerwony

27.04.2016

W czwartek, 28 kwietnia spod starostwa wyruszy I Siemiatycki Marsz Biało Czerwony. Uczestnikiem może być każdy, komu serce bije w rytm Mazurka Dąbrowskiego. Uczestnicy proszeni są o stroje biało – czerwone (góra biała, dół czerwony) oraz zabranie ze sobą flag i balonów w kolorach narodowych. Patronat honorowy na imprezą sprawuje Starosta Powiatu Siemiatyckiego. W związku z przemarszem w czwartek - 28 kwietnia będą utrudnienia dla kierowców. Otóż od godz. 9.00 do godz. 11.00 zamknięta dla ruchu będzie ulica Pałacowa na odcinku od ulicy Legionów Piłsudskiego do ulicy Zaszkolnej.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.