Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23566
W sumie: 132442

Archiwum newsów, strona 107

Obrazek dla news_799

Siemiatyckie LO z nagrodą główną w konkursie "W barwach biało-czerwonych"

09.06.2017

W Podlaskim Kuratorium Oświaty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień szkołom, które przystąpiły do II Edycji Konkursu „W barwach biało-czerwonych” realizowanego z okazji Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja.  Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Siemiatyczach po raz kolejny docenione za podjęte inicjatywy i zaangażowanie młodzieży w obchody Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. W ubiegłym roku siemiatycka szkoła zdobyła wyróżnienie, a w tym roku nagrodę główną!

 

więcej

Obrazek dla news_798

W Perlejewie otwarto policyjny punkt przyjęć interesantów

08.06.2017

W budynku Urzędu Gminy w Perlejewie, z myślą o jej mieszkańcach został otwarty Punkt Przyjęć Interesantów. Pomieszczenie, w którym będzie przyjmowała dzielnicowa,  zostało oficjalnie otwarte przez Starostę Siemiatyckiego Jana Zalewskiego, Wójta Gminy Perlejewo Krzysztofa Radziszewskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach mł. insp. Macieja Wesołowskiego. Inicjatywa ta, wynikała z postulatów mieszkańców zgłaszanych podczas konsultacji społecznych przeprowadzonych na terenie gminy.

więcej

Obrazek dla news_797

Zapraszamy na otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Czartajewie

07.06.2017

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Rolniczych w Czartajewie zaprasza na uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego, które odbędzie się w środę, 14 czerwca o godz. 9.00. Przyszkolne boisko wielofunkcyjne jest przystosowane do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkową i koszykową. Inwestycja została zrealizowana ze środków finansowych Ministerstwa Sportu i Turystyki, Powiatu Siemiatyckiego oraz Gminy Siemiatycze. Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Powiatu Siemiatyckeigo na otwarcie nowego boiska!

więcej

Obrazek dla news_796

Zapraszamy na szkolenie na temat ekonomiki i ogranizacji uprawy pieczarki

07.06.2017

W związku z poszukiwaniem przez rolników alternatywnych źródeł dochodu spowodowanym między innym wystąpieniem na terenie województwa podlaskiego afrykańskiego pomoru świń Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zaprasza rolników z terenu powiatu siemiatyckiego na spotkanie informacyjne dotyczące "Ekonomiki i organizacji uprawy pieczarki". Spotkanie odbędzie się 19 czerwca w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach (początek o godz. 10.00).

więcej

Obrazek dla news_795

Sukces siemiatyckich strażaków w sporcie pożarniczym

06.06.2017

W Suwałkach rozegrano XIX Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym. Zawody zostały rozegrane w trzech konkurencjach: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni, pożarniczy tor przeszkód 100 m, pożarnicze ćwiczenie bojowe. W zawodach uczestniczyło 112 zawodników reprezentujących wszystkie jednostki Państwowej Straży Pożarnej szczebla powiatowego z województwa podlaskiego. W klasyfikacji generalnej drużyna Komendy Powiatowej PSP Siemiatycze zajęła wysokie trzecie miejsce. Gratulujemy sukcesu! Wielkie brawa i życzymy udanych kolejnych występów w ramach rywalizacji w sporcie pożarniczym.

więcej

Obrazek dla news_794

zawody sportowo-pożarnicze MDP w Drohiczynie

06.06.2017

3 czerwca w Drohczynie zorganizowane zostały II Towarzyskie Zawody Sportowo- Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Rywalizowało 7 drużyn chłopięcych i dziewczęcych. Spośród drużyn żeńskich wygrała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Milejczyc, zaś spośród męskich – MDP Wojny Szuby (Powiat Wysokomazowiecki). Zmaganiom towarzyszyło mnóstwo emocji i dobrej zabawy. Dzieciom i młodzieży kibicowali Starosta Jan Zalewski, Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym,  Komendant Powiatowy PSP Siemiatycze bryg. Jerzy Sitarski, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP w Siemiatyczach Jan Okuniewski. Celem imprezy jest m.in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży zagadnień związanych z ochroną przeciwpożarową.

więcej

Obrazek dla news_793

Ćwiczenia RENEGADE – SAREX 17/I - moga zostać uruchomione syreny alarmowe

06.06.2017

W dniach 6–9 czerwca Dowództwo Operacyjne Rodzaju Sił Zbrojnych w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia RENEGADE – SAREX 17/I przeprowadzi epizod RENEGADE tj. zdarzenia dotyczącego naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej. W związku z powyższym na terenie województwa podlaskiego w ramach ww. ćwiczenia mogą zostać dwukrotnie uruchomione syreny alarmowe (ogłoszenie oraz odwołanie alarmu).

więcej

Obrazek dla news_790

Siemiatycki szpital znajdzie się w sieci szpitali

05.06.2017

Wicestarosta Marek Bobel i Andrzej Szewczuk dyrektor SP ZOZ Siemiatycze uczestniczyli w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w spotkaniu z Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłłem, podczas którego rozmawiano o reformie służby zdrowia i wprowadzaniu rozwiązań zawartych w ustawie o tzw. „sieci szpitali”. Listę szpitali, które ostatecznie znajdą się w sieci poznamy 27 czerwca. Praktycznie pewną informacją jest, że siemiatycka placówka lecznicza znajdzie się w ministerialnej sieci szpitali.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.