Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7668
W sumie: 25002

Archiwum newsów, strona 12

Obrazek dla news_1700

Uwaga kierowcy! W niedzielę będą utrudnienia w ruchu na terenie Gminy Perlejewo

26.02.2020

Uwaga kierowcy! W najbliższą niedzielę, 1 marca 2020 roku w związku z organizacją biegu „Tropem Wilczym” na terenie gminy Perlejewo, w powiecie siemiatyckim mogą wystąpić czasowe utrudnienia i ograniczenia w ruchu pojazdów. W czasie trwanie biegu tj. pomiędzy godz. 11.30 a 13.30, mogą wystąpić ograniczenia w ruchu pojazdów na odcinku od świetlicy w Perlejewie (droga powiatowa 2101B) przez rondo w Perlejewie do Nadbużańskiego Centrum Turystycznego w Grannem (droga powiatowa 1700B). Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy wszystkich do kibicowania na trasie niedzielnego biegu.

więcej

Obrazek dla news_1697

Prezentacje edukacyjne "Uczelnie w powiecie" impulsem do znalezienia najlepszej drogi rozwoju

24.02.2020

XVIII Prezentacje edukacyjne „Uczelnie w powiecie” odbyły się w Zespole Szkół przy ulicy Kościuszki w Siemiatyczach. Celem prezentacji jest zachęcenie młodych mieszkańców małych miejscowości do podejmowania i kontynuowania nauki na poziomie wyższym. Organizatorami prezentacji był dwutygodnik "Wieści Podlaskie", Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach i Zespół Szkół w Siemiatyczach. Swoje oferty zaprezentowało 8 uczelni. Ostatecznie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie został nagrodzony pucharem Starosty Pwiatu Siemiatyckiego za najlepszą prezentację oferty edukacyjnej.

więcej

Obrazek dla news_1696

Koronawirus tematem spotkania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Siemiatyczach - służby są w gotowości

24.02.2020

Gotowość wszystkich służb na wypadek ewentualnego pojawienia się osoby zagrożonej zachorowaniem w związku z Koronawirusem. To temat poniedziałkowego spotkania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zwołał je jego przewodniczący, Starosta Siemiatycki Jan Zalewski. Wzięli w nim udział przedstawiciele służb mundurowych, a także powiatowych, miejskich i gminnych Zespołów Zarządzania Kryzysowego, Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siemiatyczach oraz SP ZOZ Siemiatycze. Jego rolą była ocena stanu przygotowań wszystkich służb i procedur na wypadek pojawienia się zachorowania lub podejrzenia zachorowania wywołanego przez Koronawirusa 2019-nCoV. Podczas spotkania omówiono procedury, jakie trzeba będzie podjąć, jeśli pojawi się u nas koronawirus 2019-nCoV. Na razie zagrożenia nie ma, ale w razie czego służby są gotowe.

więcej

Obrazek dla news_1695

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

21.02.2020

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Policjanci zachęcają osoby pokrzywdzone przestępstwem do skorzystania z możliwości uzyskania informacji bądź porady. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

więcej

Obrazek dla news_1694

"MasterChef Junior” w Ostrożanach

21.02.2020

25 lutego w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach odbędzie się Konkurs Gastronomiczny dla uczniów Szkół Podstawowych. Trzyosobowe ekipy z kilkunastu placówek oświatowych z naszej okolicy zmierzą się w dwóch etapach: części pisemnej i części praktycznej. Pierwszy etap obejmował będzie test, natomiast drugi to zadanie praktyczne polegające na przygotowaniu i zaprezentowaniu dania. Powyższe zadania oceniać będzie komisja konkursowa.

więcej

Obrazek dla news_1693

uczniowie ZST Czartajew pojadą na praktyki do grecji

19.02.2020

Zespół Szkół Technicznych otrzyma dofinansowanie na realizację projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.Wartość projektu to 197 130 zł. W projekcie będzie uczestniczyć 23 uczniów, którzy wyjadą do Grecji by zdobyć i wzmocnić kompetencje kluczowe: kompetencje w zakresie wielojęzyczności, kompetencje cyfrowe, osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się oraz kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.

więcej

Obrazek dla news_1692

Siemiatyccy strażacy podsumowali 2019 rok

19.02.2020

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach odbyła się narada roczna funkcjonariuszy siemiatyckiej straży pożarnej, w czasie której podsumowano miniony rok. Podczas narady przedstawiono charakterystykę zagrożeń w powiecie, stan wyposażenia sprzętowego oraz organizację i funkcjonowanie operacyjne jednostek ochrony przeciwpożarowej. Przedstawiono problemy nurtujące jednostki straży pożarnych, tak ochotnicze jak i Państwowej Straży Pożarnej oraz szukano sposobów ich rozwiązania. Ponadto zaprezentowano zamierzenia i plany działań na bieżący rok.

więcej

Obrazek dla news_1691

Limit miejsc na Bieg Tropem Wilczym Perlejewo - Granne wyczerpany

18.02.2020

       Jest to bieg rodzinny i nieodpłatny, w którym  najważniejszy jest sam udział, a nie zajęte miejsce. Zapisy na bieg na trasie Perlejewo - Granne zostały zakończone ze względu na wyczerpanie limitu 150 sztuk pakietów startowych.

      Osoby, które nie zdołały się zapisać, a zależy im na wzięciu udziału w wydarzeniu, będą miały taką możliwość. Będzie można przyłączyć się do biegu bez zagwarantowanego pakietu. Zachęcamy do udziału. A na pakiet składa się m.in. pamiątkowa patriotyczna koszulka bawełniana i medal.

       Przypominamy iż, nieodebranie pakietu startowego (koszulka, nr startowy) do godz.11.45 w dniu biegów z biura zawodów powoduje skreślenie z listy uczestników. Pakiet otrzyma inna osoba z listy rezerwowej.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.