Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23632
W sumie: 74263

Archiwum newsów, strona 12

Obrazek dla news_1759

Wsparcie finansowe PFRON dla uczestników zawieszonych zajęć rehabilitacyjnych i aktywizacyjnych

16.04.2020

W ramach nowego programu PFRON, dedykowanego przeciwdziałaniu skutkom pandemii, osoby z niepełnosprawnościami, które na skutek zamknięcia placówek rehabilitacyjnych nie mogą korzystać z zajęć przez nie realizowanych, mogą ubiegać się o wsparcie pieniężne. Są to osoby posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (a w przypadku osób do 16. roku życia – aktualne orzeczenie o niepełnosprawności), których placówki nie działały z powodu pandemii  przez co najmniej 5 kolejnych dni roboczych.

więcej

Obrazek dla news_1758

80. rocznica zbrodni katyńskiej - pamiętamy!

13.04.2020

13 kwietnia (w tym roku drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy) to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.
Wiosną 1940 r., wykonując uchwałę Biura Politycznego KC WKP(b) z 5 marca 1940 r., sowiecka policja polityczna – NKWD ZSRS – wymordowała blisko 22 tys. obywateli Rzeczypospolitej. Było wśród nich 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych w okupowanej przez ZSRS wschodniej części Polski. Oficerów z obozu kozielskiego rozstrzelano w Katyniu, tych ze Starobielska – w Charkowie, natomiast policjantów z Ostaszkowa – w Kalininie. Egzekucję więźniów przeprowadzono w więzieniach w Mińsku, Kijowie, Charkowie i Chersoniu

więcej

Obrazek dla news_1757

“KOSZYCZEK WIELKANOCNY 2020” TRAFIŁ DO SIEMIATYCKIEGO SZPITALA! TO POMOC FUNDACJI “HAGIA MARINA”

10.04.2020

Dziś przedstawiciele białostockiej filii Fundacji „Hagia Marina” przekazali na rzecz siemiatyckiego szpitala kilkadziesiąt pakietów w ramach akcji „Koszyczek Wielkanocny 2020”. Przygotowane święconki mają formę symboliczną - plastikowego trójdzielnego pudełka jednorazowego ze standardową zawartością - chleb, sól, farbowane jajko, kiełbasa, chrzan, kawałek ciasta (babka, sękacz, itp.). Zawartość „Koszyczka” stanowią produkty pochodzące od lokalnych producentów z województwa podlaskiego. Koszyczki wielkanocne zostaną przekazane personelowi medycznemu siemiatyckiego szpitala jako wyraz wdzięczności za troskę o nasze bezpieczeństwo w czasie pandemii.

więcej

Obrazek dla news_1756

POWIAT SIEMIATYCKI....PAMIĘTA 10 KWIETNIA 2010R.

09.04.2020

Dziś mija 10 lat od pamiętnego, sobotniego poranka 10 kwietnia 2010 roku, kiedy to media obwieściły światu tragiczny wypadek prezydenckiego Tupolewa 154 z 96 osobami na pokładzie, podczas lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Wielu z nas zapamięta ten dzień do końca życia. Początkowo media podawały szczątkowe informacje o problemach z lądowaniem prezydenckiego samolotu, by po około godzinie poinformować, że uległ on katastrofie i najprawdopodobniej nikt z obecnych na pokładzie nie przeżył. Zaraz potem w wielu polskich miastach, miasteczkach i wsiach zawyły syreny na znak żałoby. Polska delegacja z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim udawała się na obchody 70-tej rocznicy zbrodni katyńskiej. Tego dnia, po siedmiu dekadach, nasączona polską krwią katyńska ziemia, upomniała się o nowe ofiary i ponownie o kwiat narodu polskiego.

więcej

Obrazek dla news_1753

15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II

02.04.2020

Dziś przypada 15 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przesłaniem pontyfikatu Jana Pawła II stały się słowa wygłoszone w homilii podczas mszy inauguracyjnej, odprawionej 22 października 1978 roku: 'Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!'

Jan Paweł II angażował się w działania na rzecz porozumienia między wyznawcami chrześcijaństwa, judaizmu oraz islamu. Był pierwszym papieżem, który odwiedził kościół protestancki oraz synagogę, a także rozpoczął publiczny dialog z muzułmanami. Po trwającym 1500 lat sporze, doprowadził do pogodzenia z Kościołem Ormiańskim. Był też autorem pierwszej encykliki ekumenicznej 'Ut unum sint'. Jan Paweł II podkreślał, że ekumenizm w Kościele to więcej niż wzajemna tolerancja i akceptacja. To jedność powodowana wewnętrznym pragnieniem każdego człowieka.

więcej

Obrazek dla news_1752

Spółka “Oerlemans Foods Siemiatycze” pomoże siemiatyckiemu szpitalowi!

01.04.2020

Zarząd "Oerlemans Foods Siemiatycze" Sp. z o.o. zdecydował o przekazaniu 10.000 zł na rzecz siemiatyckiego szpitala z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników (np. płaszczy, gogli, przyłbic, masek) itd. Wsparcie siemiatyckiemu szpitalowi to wyraz solidarności z pracownikami służby zdrowia, którzy są dzisiaj na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa, ale również wspaniały gest solidarności z mieszkańcami powiatu siemiatyckiego. Zabezpieczenie personelu medycznego jest dzisiaj priorytetem, tylko wtedy będzie nas miał kto leczyć.

więcej

Obrazek dla news_1751

Kolejne kroki w walce z koronawirusem - nowe obostrzenia od 1 kwietnia

31.03.2020

Wprowadzone zostają kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniono zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawiesza się działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

więcej

Obrazek dla news_1750

Przestrzegaj kwarantanny. Od Twojego zachowania zależy bezpieczeństwo innych!

30.03.2020

Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegaj kwarantanny. Od Twojego zachowania zależy bezpieczeństwo innych! Kwarantanna to izolacja osób zdrowych, które miały kontakt/styczność z osobami chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Jeśli wiesz, że miałeś kontakt z chorymi na COVID-19, skontaktuj się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

W kwarantannie w powiecie siemiatyckim przebywa obecnie 270 osób. Potwierdzono jeden przypadek COVID-19, jest to młoda kobieta z Gminy Grodzisk. Została ona hospitalizowana.

więcej

Obrazek dla news_1749

Płynie pomoc dla siemiatyckiego szpitala. Gmina Wiejska Siemiatycze przekaże 10 tys. zł na walkę z koronawirusem!

30.03.2020

Gmina Wiejska Siemiatycze jako pierwsza w powiecie siemiatyckim zdecydowała się na przekazanie środków finansowych dla Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach. Decyzją Wójta Gminy Siemiatycze Edwarda Krasowskiego szpital otrzyma 10.000 zł – pieniądze wspomogą zakup środków ochrony osobistej pracowników ochrony zdrowia i pacjentów (np. płaszczy, gogli, przyłbic, masek), a także innego sprzętu zgodnie z potrzebami placówki w walce z koronawirusem.

więcej

Obrazek dla news_1748

Powiat przekaże 50 tys. zł dla siemiatyckiego szpitala na walkę z koronawirusem!

26.03.2020

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego podjął decyzje o przekazaniu w trybie pilnym Szpitalowi Powiatowemu w Siemiatyczach 50 tysięcy zł na zakup dodatkowych środków ochrony osobistej pracownikom szpitala (między innymi: maseczek, przez przyłbice, gogli, rękawiczek, po płyny dezynfekcyjne).  W okresie rosnącego zagrożenia związanego z szerzeniem się koronowirusa wzmacnianie bezpieczeństwa Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach, osób w nim zatrudnionych i pacjentów, jest dla władz powiatu zadaniem priorytetowym.

Pieniądze pochodzą z powiatowych funduszy na zarządzanie kryzysowe. Decyzja zapadła jednogłośnie na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu. W tym trudnym okresie niezwykle ważne jest by osoby, które wystawione są na kontakt z pacjentami, były w jak najlepszym stopniu chronione przed wirusem COVID-19. 

Jednocześnie Zarząd Powiatu Siemiatyckiego DZIĘKUJE...

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.