Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18165
W sumie: 127041

Archiwum newsów, strona 123

Obrazek dla news_623

Umowa między siemiatyckim szpitalem a siedleckim uniwersytetem podpisana

18.01.2017

W Pałacu Ogińskich siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbyło się uroczyste podpisanie Porozumienia o współpracy pomiędzy Uczelnią, a Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach. Porozumienie podpisali: rektor prof. dr hab. Tamara Zacharuk, dyrektor SPZOZ w Siemiatyczach Andrzej Szewczuk oraz zastępca dyrektora do spraw medycznych Lech Hackiewicz. W uroczystości uczestniczyli Profesorowie UPH, Wicestarosta Siemiatycki Marek Bobel, Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski oraz przedstawiciele mediów.

więcej

Obrazek dla news_624

Ptasia grypa - apel do hodowców drobiu

18.01.2017

W Polsce pojawiją się koleje  ogniska "ptasiej grypy". Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla gospodarstw. rolnych Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa grypy ptaków H5N8 są zarażone dzikie ptaki. Niestety  przyczyną  bywa  też  człowiek  i  dlatego  przypominamy  o  podstawowych zasadach postępowania. 

więcej

Obrazek dla news_620

"Ostrożańskie Zaguby" wśród najlepszych w Polsce

17.01.2017

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi od kilku lat organizuje ogólnopolski konkurs dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność. Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach opracowywali własną recepturę na "Ostrożanskie Zaguby". Przepis zostały wykorzystany i opublikowany w wydanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi katalogu "Tradycja w ujęciu młodych, czyli 50 najlepszych przepisów” popularyzującym polskie dziedzictwo kulinarne. Gratulujemy suckesu młodym ostrożańskim kucharzom!

więcej

Obrazek dla news_618

Politechnika Warszawska zaangażowana w ważny projekt geodezyjny Związku Powiatów Województwa Podlaskiego

17.01.2017

Związek Powiatów Województwa Podlaskiego zawarł porozumienie z Wydziałem Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Przedmiotem umowy jest świadczenie przez Politechnikę Warszawską usług w zakresie wsparcia w procesie przygotowania projektu pn. „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”. Do zadań uczelni należy opracowanie studium wykonalności dla planowanego do realizacji powyższego projektu. Umowę w imieniu związku podpisał Przewodniczący Zarządu (starosta siemiatycki) Jan Zalewski i Wiceprzewodniczącego Zarządu (starosta wysokomazowiecki) Bogdana Zieliński, uczelnię reprezentowała Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii prof. dr hab. Alina Maciejewska oraz Kierownik Zakładu Katastru i Gospodarki Nieruchomościami dr hab. inż. Katarzyna Sobolewska - Mikulska, prof. PW.

więcej

Obrazek dla news_616

Międzynarodowa wymiana to obustronne korzyści

12.01.2017

W Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach gościliśmy międzynarodową grupę studencką z Bułgarii (8 osób), Litwy (8 osób) oraz Portugalii (8 osób). Wizyta odbyła się w ramach projektu "Erasmus+". Głównym celem spotkania było zwiększenie współpracy i zrozumienia między młodymi ludźmi z różnych krajów poprzez poznanie kultury krajów uczestniczących w wymianie, historii, tradycji i zwyczajów. Zajęcia kulturowe odbywały się na terenie szkoły przy udziale ostrożańskiej młodzieży. 

więcej

Starosta

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.