Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 21041
W sumie: 71672

Archiwum newsów, strona 123

Obrazek dla news_564

Starostowie odznaczeni medalami za zasługi dla policji

22.11.2016

Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel w poniedziałek, 21 listopada odznaczeni zostali przez Jarosława Zielińskiego Wiceministra MSWiA Medalami za Zasługi dla Policji. Starosta otrzymał srebrną odznakę, a Wicestarosta brązową. za wybitne osiągnięcia i wsparcie Policji w dziedzinie realizacji ustawowych zadań. W trakcie okolicznościowego przemówienia Podlaski Komendant Wojewódzki Policji podziękował za wspieranie działań Policji i zaangażowanie Starosty i Wicestarosty oraz samorządowców w poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu siemiatyckiego. Do życzeń i podziękowań dołączył się Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach mł. insp. Maciej Wesołowski.

więcej

Obrazek dla news_562

Nowe samochody dla siemiatyckiej policji i straży pożarnej

22.11.2016

Siemiatycka policja i straż pożarna wzbogaciła się o nowe samochody. W poniedziałek, 21 listopada Minister MSWiA Jarosław Zieliński wspólnie z Komendantami Wojewódzkimi Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, starostą Janem Zalewskim, wicestarostą Markiem Boblem oraz burmistrzami i wójtami  gmin powiatu siemiatyckiego uroczyście przekazali na ręce policjantów i strażaków trzy nowe samochody zakupione dzięki pomocy miejscowych samorządów.

więcej

Obrazek dla news_559

Życzenia dla Seniorów od Ministra Jarosława Zielińskiego

21.09.2020

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński przesłał list z życzeniami skierowany do mieszkanców Powiat Siemiatyckiego, w których pisze między innymi "Z okazji Dnia Seniora pragnę złożyć Państwu z głębi serca płynące życzenia dobrego zdrowia oraz samych miłych chwil w całym dalszym życiu. Niech  Państwa  dni  i  lata  będą  naznaczone  troską  i  miłością  najbliższych oraz szacunkiem wszystkich, którzy Was otaczają. Zasłużyliście na to swoim życiem, pracą i oddaniem rodzinie, ludziom i Polsce..."

więcej

Obrazek dla news_561

Jesienne Trele 2016 - znamy zwycięzców Festiwalu Młodych Talentów

19.11.2016

Za nami XX już edycja festiwalu piosenki „Jesienne Trele” organizowanego przez Zespół Szkół w Siemiatyczach. Po raz kolejny uzdolniona młodzież zaprezentowała swoje możliwości wokalne i instrumentalne, zgromadzonej w Siemiatyckim Ośrodku Kultury dość licznej publiczności. Do tegorocznej edycji festiwalu przystąpiło 18 wykonawców. Nagrodę Starosty Powiatu Siemiatyckiego otrzymała Kamila Skuliniec, zaś nagrodę Przewodniczącego Rady Powiatu Siemiatyckiego - Filip Tymiński.

więcej

Obrazek dla news_557

Inwazja rytmu, głosu i melodii - w sobotę xx fESTIWAL pIOSENKI "Jesienne TRELE"

18.11.2016

W sobotę, 19 listopada w Siemiatyczach odbędzie się XX edycja "Jesiennych Treli" - festiwalu piosenki dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Soliści oraz zespoły zaprezentują publiczności wybrane utwory muzyczne. Tradycyjnie już ocenie podlegać będą: pomysł i oryginalność wykonania, zaangażowanie, estetyka wykonania i efektowność. Najwyżej ocenieni wykonawcy otrzymają nagrody ufundowane między innymi przez Starostę Powiatu Siemiatyckiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_556

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY!

17.11.2016

Głównym celem Konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk, przeciwdziałania wykluczeniu. W Konkursie FLORIANY nagradzane będą projekty i inicjatywy w 11 kategoriach:

więcej

Obrazek dla news_554

Tradycyjny pościg za lisem - hubertus w Wólce Nadbużnej

15.11.2016

W ośrodku „Eternite – Poznaj Podlasie” w Wólce Nadbużnej odbył się „hubertus”, którego organizatorem było Siemiatyckie Stowarzyszenie Hippiczne "Szwadron". Przełom października i listopada to właśnie czas organizowania tzw. „hubertusów” - wspólnego święta jeźdźców i myśliwych. W „hubertusie” uczestniczył wicestarosta Marek Bobel. Siemiatyckie Stowarzyszenie Hippiczne "Szwadron" zajmuje się: kultywowaniem tradycji „Jazdy Polskiej”, edukacją historyczną, propagowaniem i rozwojem sportów hippicznych i hipoterapii.

więcej

Obrazek dla news_555

XIII Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej w Siemiatyczach już za nami

15.11.2016

Kilkadziesiąt chórów i zespołów wzięło udział w tegorocznym XIII Międzynarodowym Przeglądzie Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej w Siemiatyczach. Głównym organizatorem przeglądu był Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach. Powiat Siemiatycki wspomógł organizację przeglądu dotacją finansową, przyznaną w ramach otwartego konkursu ofert z przeznaczeniem na realizację zadań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz podtrzymywania i pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Impreza ma na celu przybliżenie szerszemu gronu słuchaczy piękno pieśni religijnych, których słowa często są zapisane w Bohohłasnikach, bądź też są znane tylko w nielicznych parafiach.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.