Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

Archiwum newsów, strona 126

Obrazek dla news_596

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi doceniło realizowane prace scaleniowe w Powiecie Siemiatyckim

22.12.2016

W siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odbyło się seminarium podsumowujące jubileuszowy XL Ogólnopolski Konkurs Jakości Prac Scaleniowych. Do ostatecznej oceny oddziałowe sądy eliminacyjne powołane przez marszałków województw zgłosiły 2 projekty scaleń gruntów zatwierdzonych w latach 2014-16 oraz 17 założeń do projektów. Jedno z wyróżnień związane jest z opracowanymi założeniami do projektu scaleń gruntów - obiektu Twarogi i inne oraz Miodusy i inne w gminie Perlejewo w Powiecie Siemiatyckim.

więcej

Obrazek dla news_594

Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych już w nowy budynku i zapleczem sportowym

21.12.2016

Od dziś uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych mieszczącego się przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Siemiatyczach będą mogli uczyć się w znacznie lepszych warunkach niż dotychczas. Bowiem dziś oficjalnie oddano do użytku zmodernizowaną część segmentu "B" dotychczas użytkowanego przez siemiatyckie LO. Koszt inwestycji to blisko 240 tysięcy złotych. Podczas uroczystości uczniowie placówki zaprezentowali wyjątkowe, wzruszajace jasełka oraz wszyscy zebrani przełamali się opłatkiem, podzielili prosforą i złożyli świąteczne życzenia. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczył Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel.

więcej

Obrazek dla news_592

Czad i ogień - obudź czujność

20.12.2016

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zainaugurował akcję społeczną „ Czad i Ogień. Obudź czujność”. Kampania ta wpisuje się w ustawowe zdania realizowane przez Państwową Straż Pożarną, w tym w inicjowanie przedsięwzięć w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Badania wykonane na zlecenie MSWiA dowodzą, że poziom wiedzy społeczeństwa o zagrożeniach przeciwpożarowych jest dość niski, a co czwarty mieszkaniec Polski jest przekonany, że czad można rozpoznać po zapachu, natomiast 75% badanych w swoich gospodarstwach domowych nie posiada czujnika tlenku węgla lub czujki dymu.

więcej

Obrazek dla news_591

Wystartują w dzień i w nocy. Siemiatycki szpital będzie miał nowoczesne lądowisko!

16.12.2016

W 2017 roku siemiatycki szpital doczeka się nowoczesnego lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dostosowanego do wszelkich standardów unijnych, przystosowanego również do startów i lądowań nocnych. To rozwiązanie w bardzo dużym stopniu ułatwi lotniczy transport chorych i poprawi jakość usług medycznych szpitala. Do tej pory helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego mogły lądować przy siemiatyckim szpitalu tylko od świtu do zmierzchu.

więcej

Obrazek dla news_590

Jak osiągnąć sukces w biznesie?" Niecodzienna lekcja przedsiębiorczości w Zespole Szkół w Siemiatyczach

16.12.2016

14 grudnia w Zespole Szkół przy ulicy Kościuszki po raz pierwszy odbyła się Otwarta Lekcja Przedsiębiorczości. Przygotowała go klasa IB z panią Bożeną Krzyżanowską. Z tej okazji wszyscy uczniowie szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej. Gościem, który zaszczycił swoją obecnością był Mieczysław Swajda przedsiębiorca i Prezes Siemiatyckiego Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych.

więcej

Obrazek dla news_589

Wyjątkowe spotkanie opłatkowe w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Bacikach Średnich

16.12.2016

Jak co roku w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Bacikach Średnich prowadzonym przez powiat siemiatycki odbyło się spotkanie opłatkowe dzieci, młodzieży, rodziców i pracowników ZOL oraz SP ZOZ Siemiatycze. W spotkaniu między innymi uczestniczyli: Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, Ksiądz Mitrat Andrzej Jakimiuk, Wicestarosta Marek Bobel, Krzysztof Andruszkiewicz Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego, Andrzej Szewczuk dyrektor SP ZOZ Siemiatycze, dr Lech Hackiewicz zastepca dyrektora do spraw medycznych, Edyta Kaczor zastępca dyrektora ZSS w Siemiatyczach, Jerzy Sitarski Komendant PSP Siemiatycze oraz podinsp. Tomasz Wyszkowski zastępca komendanta KPP Siemiatycze.

więcej

Obrazek dla news_588

Zielone światło dla budowy siemiatyckiego basenu

15.12.2016

Wicestarosta Marek Bobel w czwartek, 15 grudnia wydał pozwolenie na budowę miejskiego basenu w Siemiatyczach. Ostatecznie decyzja uprawomocni się pod koniec grudnia. Starostwo nie dopatrzyło się żadnych nieprawidłowości w złożonej przez miasto dokumentacji projektowej. Tak więc, za kilkanaście dni miasto Siemiatycze od strony formalnej będzie mogło rozpoczynać budowę krytej pływalni, która przypomnijmy ma być zlokalizowana obok hali widowiskowo sportowej przy ulicy Świętojańskiej.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.