Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1128
W sumie: 241820

Archiwum newsów, strona 128

Obrazek dla news_383

Dzień Dziecka w siemiatyckim szpitalu

01.06.2016

Szczególnie wyjątkowo Dzień Dziecka przeżywają najmłodsi, przebywający w szpitalu, z dala od rodzinnego ciepła. I właśnie o nich szczególnie pamiętają władze Powiatu Siemiatyckiego. Właśnie o dzieciach z siemiatyckiego szpitala nie zapomniał wicestarosta Marek Bobel. W środowe popołudnie wspólnie z dyrektorem szpitala Adamem Dębskim na oddziale pediatrycznym wręczył hospitalizowanym dzieciom drobne upominki  - owoce i słodycze. Były też życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. To wyjątkowy dzień, w którym powinniśmy pamiętać o wszystkich najmłodszych, a zwłaszcza o tych, którzy są w trudnej sytuacji.

więcej

Obrazek dla news_380

Jest 1 milion 782 tysiące złotych dotacji z budżetu państwa na przebudowę mostu i części drogi powiatowej Drohiczyn – Ostrożany - Grodzisk

30.05.2016

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu siemiatyckiego. Już niedługo będzie można jeździć wyremontowanym ponad 3 kilometrowym odcinkiem drogi Drohiczyn - Ostrożany. Powiat pozyskał dodatkowe pieniądze z budżetu państwa na remont trasy powiatowej 1711B na odcinku: od skrzyżowania w Jaszczołtach (trasa wojewódzka 690) poprzez Ostrożany i dalej kilkaset metrów w kierunku Smarklic.

więcej

Obrazek dla news_377

Jak zabawa to zabawa, czyli siemiatycka „Majówka z KEN-em”

25.05.2016

W środowe popołudnie, 25 maja na placu przed Zespołem Szkół przy ulicy Kościuszki w Siemiatyczach odbył się festyn szkolny pod hasłem „Majówka z KEN”. Tego dnia cała społeczność szkolna przygotowała dla wszystkich gości szereg atrakcji, a wśród nich dużo zabawy, sportu, rekreacji przeplatanej z nauką i muzyką. Celem imprezy było nie tylko zintegrowanie mieszkańców, dzieci, młodzież, ale włączenie wszystkich uczestników do wspólnej zabawy.

więcej

Obrazek dla news_375

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka - zajęcia w Powiatowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Siemiatyczach

25.05.2016

Drodzy Rodzice,  jeśli Wasze Dziecko jest niepełnosprawne, lub niepokoicie się, że jego rozwój przebiega nieprawidłowo, możecie Państwo skorzystać z bezpłatnej pomocy i wsparcia specjalistów z Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Siemiatyczach. Wczesne wspomaganie rozwoju to bezpłatne zajęcia, mające na celu stymulowanie rozwoju psychoruchowego i psychospołecznego dzieci z niepełnosprawnością. W ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecko może uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach terapeutycznych. Wczesne wspomaganie to także objęcie wsparciem rodziny, aby jeszcze lepiej spełniała swoje funkcje i wspierała rozwój małych pociech.

więcej

Obrazek dla news_373

Nowoczesny pantomograf w siemiatyckim szpitalu

24.05.2016

SP ZOZ w Siemiatyczach wzbogacił się o nowoczesny aparat rentgenowski do wykonywania zdjęć pantomograficznych (potocznie zwanych panoramą). Pantomograf jest to zdjęcie przeglądowe przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów, zawiązków zębów oraz struktur je otaczających takich jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo - żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe, jest również pomocne w ocenie wad rozwojowych, urazach i nowotworach.

więcej

Obrazek dla news_374

Bezpłatny kurs kwalifikacyjny w zawodzie rolnik

24.05.2016

Wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i chcą  uzupełnić swoje kwalifikacje zawodowe Zespół Szkól Rolniczych im. W.Witosa w Ostrożanach zaprasza na bezpłatny: kwalifikacyjny kurs w zawodzie rolnik z kwalifikacji R3 – prowadzenie produkcji rolniczej. Kurs zastępuje dotychczasowe kształcenie m.in. w szkołach policealnych i otwiera drogę do kolejnych kursów kwalifikacyjnych i uzyskania dyplomu w zakresie: technik agrobiznesu - kwalifikacja R6: organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie oraz technik rolnik - kwalifikacja R16: organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej.

 

więcej

Obrazek dla news_371

Droga w Czartajewie w remoncie - jak postępują prace?

20.05.2016

Od marca trwają roboty budowlane na drogach powiatowych w Czartajewie oraz na odcinku drogi powiatowej nr 1710B z Czartajewa do wsi Krasewice Stare. Na części odcinków dróg położona została pierwsza warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego. Przebudowa obejmuje między innymi: wykonanie chodnika, całkowitą przebudowę nawierzchni bitumicznej, wykonanie poboczy i rowów itd. Ostateczne efekty prac powinny być widoczne przed wakacjami.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.