Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18529
W sumie: 127405

Archiwum newsów, strona 130

Obrazek dla news_550

Relikwie świętego Rafała Kalinowskiego trafiły do parafii w Siemiatyczach Stacji

14.11.2016

W parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach Stacji odbyły się uroczystości 25-lecia konsekracji kościoła i powołania parafii. Jubileuszowej mszy świętej przewodniczył biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Ceremonii towarzyszyło wprowadzenie relikwii św. Rafała Kalinowskiego patrona Sybiraków. Na terenie parafii znajduje się stacja kolejowa skąd od 14 kwietnia 1940 roku do 20 czerwca 1941 roku odbywały się masowe deportacje Polaków na Syberię. Wywieziono wówczas około czterech tysięcy Polaków. W uroczystościach patriotyczno - religijnych uczestniczył starosta Jan Zalewski.

więcej

Obrazek dla news_549

Mieszkańcy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne

14.11.2016

Obchody Święta Niepodległości w całym Powiecie Siemiatyckimi i mieście Siemiatycze mają zawsze szczególny charakter. Stanowią bowiem pielęgnowanie tradycji patriotycznych, wzorów bohaterstwa, uczą szacunku wobec historii i tradycji narodowej. W dniu świętowania Odzyskania przez Polskę Niepodległości w sercach siemiatyckich społeczników zrodził się pomysł wspólnego przeżywania polskiej historii, opisanej w polskiej piosence niepodległościowej. Wszyscy wiemy, jaką moc ma wspólne śpiewanie. Dlatego w tym roku po raz pierwszy w Siemiatyczach odbył się „I Festiwal Pieśni i Tańców Polskich w rocznicę odzyskania niepodległości”. W patriotycznym spotkaniu uczestniczył między innymi wicestarosta Marek Bobel i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

więcej

Obrazek dla news_548

PKP PLK rozstrzygnęły przetarg na modernizację trasy Siedlce - Siemiatycze - Czeremcha

14.11.2016

PKP PLK dokonały wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na przygotowanie lokalnych linii obwodowych, którymi będą kursować pociągi w trakcie modernizacji paneuropejskiego korytarza kolejowego Rail Baltica na odcinku Sadowne - Białystok. Gruntownie modernizowaną trasą będzie linia kolejowa relacji Siedlce - Siemiatycze - Czeremcha. Remontem zajmie się konsorcjum firm: Track Tec Construction, Infrakol, Leonhard Weiss, Intop Warszawa. Trasa ma być przebudowana do końca września 2017 roku. Warto przypomnieć, że w listopadzie 2013 roku Rada Powiatu Siemiatyckiego jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie modernizacji linii kolejowych ważnych nie tylko dla powiatu siemiatyckiego, ale również sąsiedniego hajnowskiego i bielskiego. Wspólna interpelacja radnych została przesłana między innymi do Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Sejmiku Województwa Podlaskiego.

więcej

Obrazek dla news_547

Narodowe Święto Niepodległości - wracamy do przeszłości, by budować lepszą przyszłość

11.11.2016

To już 98 lat odkąd Polska odzyskała Niepodległość. Za nami kolejna rocznica, z okazji której mieszkańcy powiatu siemiatyckiego, władze samorządowe, przedstawiciele różnych instytucji i firm z szacunkiem celebrowali to jakże ważne państwowe święto. Obchody Święta Niepodległości w Siemiatyczach rozpoczęły się przed południem nabożeństwem w cerkwi i mszą świętą w kościele - w intencji Ojczyzny. Pomimo kapryśnej aury, mieszkańcy licznie uczestniczyli w uroczystościach religijnych i patriotycznych. Za Niepodległą Polskę wspólnie z mieszkancami powiatu modlili się Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel oraz Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Andruszkiewicz.

więcej

Obrazek dla news_546

Sybiracy przekazali sztandar młodemu pokoleniu - uczniom i nauczycielom siemiatyckiego LO

10.11.2016

Niepodległość, suwerenność i wolność Ojczyzny to wartości nadrzędne. 10 listopada w Zespole Szkół przy ulicy Kościuszki w Siemiatyczach odbyła się akademia upamiętniającą 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz uroczyste przekazanie dla szkoły Sztandaru Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach. W wyjątkowej uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, Sybiracy na czele z Prezesem Zarządu Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach - Leszkiem Różańskim, starosta Jan Zalewski i wicestarosta Marek Bobel.

 

więcej

Obrazek dla news_544

Starostowie o służbie zdrowia i szkolnictwie zawodowym

09.11.2016

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego. W obradach uczestniczył Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i Bogdan Dyjuk – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Wiodącymi tematami spotkania były: polityka społeczna, służba zdrowia, rozwój szkolnictwa zawodowego oraz współpraca pomiędzy Podlaskim Urzędem Wojewódzkim, a samorządami powiatowymi. Obradom przewodniczył starosta Jan Zalewski.

więcej

Obrazek dla news_542

Poradnie specjalistyczne - kompleks na miarę XXI wieku

08.11.2016

Praktycznie na półmetku są prace budowlane związane z gruntownym remontem budynku przy 11 Listopada 26 w Siemiatyczach, w którym na parterze mieszczą się poradnie specjalistyczne siemiatyckiego SP ZOZ-u. Obecnie w budynku przy ulicy 11 Listopada 26 mieszczą się między innymi poradnie: okulistyczna, laryngologiczna, dermatologiczna, medycyny pracy, neurologiczna, ginekologiczno – położnicza. Stworzenie znacznie lepszych warunków do diagnostyki i leczenia mieszkańców powiatu to piorytet obecnego zarządu powiatu i dyrekcji placówki.

więcej

Obrazek dla news_537

Dzięki starostom do Siemiatycz powróci zlikwidowana Placówka Terenowa Polskiej Spółki Gazownictwa

04.11.2016

Dzięki zaangażowaniu ze strony starosty Jana Zalewskiego i wicestarosty Marka Bobla oraz prowadzonym intensywnym rozmowom z władzami Polskiej Spółki Gazownictwa w Warszawie od 1 stycznia 2017 roku do miasta Siemiatycze powróci Placówka Terenowa Polskiej Spółki Gazownictwa: w tym pogotowie gazowe oraz administracja. Będzie można na miejscu w Siemiatyczach załatwić sprawy związane z budową sieci gazowej i przyłączami gazowymi. Od stycznia placówka będzie podlegała Zakładowi Gazowniczemu w Białymstoku. Dotychczas wszelkie sprawy odnośnie przesyłu gazu załatwia Zakład w odległym Mińsku Mazowieckim.

więcej

Starosta

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.