Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

Archiwum newsów, strona 130

Obrazek dla news_555

XIII Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej w Siemiatyczach już za nami

15.11.2016

Kilkadziesiąt chórów i zespołów wzięło udział w tegorocznym XIII Międzynarodowym Przeglądzie Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej w Siemiatyczach. Głównym organizatorem przeglądu był Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach. Powiat Siemiatycki wspomógł organizację przeglądu dotacją finansową, przyznaną w ramach otwartego konkursu ofert z przeznaczeniem na realizację zadań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz podtrzymywania i pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Impreza ma na celu przybliżenie szerszemu gronu słuchaczy piękno pieśni religijnych, których słowa często są zapisane w Bohohłasnikach, bądź też są znane tylko w nielicznych parafiach.

więcej

Obrazek dla news_553

Moja mała Ojczyzna - "Dołubowskie manewry historyczne"

15.11.2016

Stowarzyszenie Pomocy Szansa w Dołubowie rozpoczęło realizację projektu pod nazwą „Dołubowskie manewry historyczne”, którego celem jest przywrócenie pamięci lokalnej historii i tradycji związanych z wsią Dołubowo w gminie Dziadkowice. Projekt oparty jest w treści i formie na dorosłych osobach niepełnosprawnych - uczestnikach Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dołubowie. Starosta Siemiatycki objął patronatem zacny projekt historyczno - naukowy.

więcej

Obrazek dla news_552

Uczniowie uczcili, tych co walczyli za Wolną Polskę

14.11.2016

W poniedziałek, 14 listopada 2016 roku uczniwoie Zespołu Szkół Specjalnych przyszli pod siemiatycki Obelisk Niepodległości mieszczący się przed budynkiem starostwa powiatowego. Uczniowie zapalili symbolicznie znicze i minutą ciszy uczcicli wszystkich, którzy walczyli za wolnośc Naszej Ojczyzny. Siemiatycki Obelisk Niepodległości powstał w 1988 r. w 70 rocznicę odzyskania niepodległości. Napis na obelisku brzmi: "Tym co śnili o niepodległej w 1863 r., Tym co ten sen ucieleśnili w 1918 r."

więcej

Obrazek dla news_551

Ubezpieczenia dzieci rolników od następstw nieszczęśliwych wypadków

14.11.2016

Zarząd Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników  zawarł z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. umowę grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, obejmującą dzieci osób ubezpieczonych w KRUS. Grupowe ubezpieczenie NW obejmuje wyłącznie dzieci (do ukończenia 16. roku życia) rolników, pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami lub opiekunami prawnymi, z których przynajmniej jedno podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie.

więcej

Obrazek dla news_550

Relikwie świętego Rafała Kalinowskiego trafiły do parafii w Siemiatyczach Stacji

14.11.2016

W parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach Stacji odbyły się uroczystości 25-lecia konsekracji kościoła i powołania parafii. Jubileuszowej mszy świętej przewodniczył biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Ceremonii towarzyszyło wprowadzenie relikwii św. Rafała Kalinowskiego patrona Sybiraków. Na terenie parafii znajduje się stacja kolejowa skąd od 14 kwietnia 1940 roku do 20 czerwca 1941 roku odbywały się masowe deportacje Polaków na Syberię. Wywieziono wówczas około czterech tysięcy Polaków. W uroczystościach patriotyczno - religijnych uczestniczył starosta Jan Zalewski.

więcej

Obrazek dla news_549

Mieszkańcy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne

14.11.2016

Obchody Święta Niepodległości w całym Powiecie Siemiatyckimi i mieście Siemiatycze mają zawsze szczególny charakter. Stanowią bowiem pielęgnowanie tradycji patriotycznych, wzorów bohaterstwa, uczą szacunku wobec historii i tradycji narodowej. W dniu świętowania Odzyskania przez Polskę Niepodległości w sercach siemiatyckich społeczników zrodził się pomysł wspólnego przeżywania polskiej historii, opisanej w polskiej piosence niepodległościowej. Wszyscy wiemy, jaką moc ma wspólne śpiewanie. Dlatego w tym roku po raz pierwszy w Siemiatyczach odbył się „I Festiwal Pieśni i Tańców Polskich w rocznicę odzyskania niepodległości”. W patriotycznym spotkaniu uczestniczył między innymi wicestarosta Marek Bobel i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

więcej

Obrazek dla news_548

PKP PLK rozstrzygnęły przetarg na modernizację trasy Siedlce - Siemiatycze - Czeremcha

14.11.2016

PKP PLK dokonały wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na przygotowanie lokalnych linii obwodowych, którymi będą kursować pociągi w trakcie modernizacji paneuropejskiego korytarza kolejowego Rail Baltica na odcinku Sadowne - Białystok. Gruntownie modernizowaną trasą będzie linia kolejowa relacji Siedlce - Siemiatycze - Czeremcha. Remontem zajmie się konsorcjum firm: Track Tec Construction, Infrakol, Leonhard Weiss, Intop Warszawa. Trasa ma być przebudowana do końca września 2017 roku. Warto przypomnieć, że w listopadzie 2013 roku Rada Powiatu Siemiatyckiego jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie modernizacji linii kolejowych ważnych nie tylko dla powiatu siemiatyckiego, ale również sąsiedniego hajnowskiego i bielskiego. Wspólna interpelacja radnych została przesłana między innymi do Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Sejmiku Województwa Podlaskiego.

więcej

Obrazek dla news_547

Narodowe Święto Niepodległości - wracamy do przeszłości, by budować lepszą przyszłość

11.11.2016

To już 98 lat odkąd Polska odzyskała Niepodległość. Za nami kolejna rocznica, z okazji której mieszkańcy powiatu siemiatyckiego, władze samorządowe, przedstawiciele różnych instytucji i firm z szacunkiem celebrowali to jakże ważne państwowe święto. Obchody Święta Niepodległości w Siemiatyczach rozpoczęły się przed południem nabożeństwem w cerkwi i mszą świętą w kościele - w intencji Ojczyzny. Pomimo kapryśnej aury, mieszkańcy licznie uczestniczyli w uroczystościach religijnych i patriotycznych. Za Niepodległą Polskę wspólnie z mieszkancami powiatu modlili się Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel oraz Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Andruszkiewicz.

więcej

Obrazek dla news_546

Sybiracy przekazali sztandar młodemu pokoleniu - uczniom i nauczycielom siemiatyckiego LO

10.11.2016

Niepodległość, suwerenność i wolność Ojczyzny to wartości nadrzędne. 10 listopada w Zespole Szkół przy ulicy Kościuszki w Siemiatyczach odbyła się akademia upamiętniającą 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz uroczyste przekazanie dla szkoły Sztandaru Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach. W wyjątkowej uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, Sybiracy na czele z Prezesem Zarządu Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach - Leszkiem Różańskim, starosta Jan Zalewski i wicestarosta Marek Bobel.

 

więcej

Obrazek dla news_544

Starostowie o służbie zdrowia i szkolnictwie zawodowym

09.11.2016

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego. W obradach uczestniczył Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i Bogdan Dyjuk – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Wiodącymi tematami spotkania były: polityka społeczna, służba zdrowia, rozwój szkolnictwa zawodowego oraz współpraca pomiędzy Podlaskim Urzędem Wojewódzkim, a samorządami powiatowymi. Obradom przewodniczył starosta Jan Zalewski.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.