Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

Archiwum newsów, strona 147

Obrazek dla news_361

Wspólne posadzili dwa tysiące drzew

10.05.2016

W piątek, 6 maja Nadleśnictwo Nurzec zaprosiło do wspólnego sadzenia drzew przedstawicieli: władz samorządowych, służb mundurowych, placówek oświatowych i lokalnej społeczności oraz pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Powiat siemiatycki na akcji sadzenia lasu reprezentował Starosta Jan Zalewski oraz kierownicy jednostek organizacyjnych podległych staroście. W ten sposób Nadleśnictwo Nurzec aktywnie włączyło się do ogólnoświatowego projektu ENO Programme Association „100 milionów drzew do 2017 roku" organizując na swoim terenie akcję sadzenia drzew.

więcej

Obrazek dla news_360

Przy Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie powstanie boisko wielofunkcyjne

09.05.2016

Obiekt sportowy o nawierzchni poliuretanowej powstanie w miejscu asfaltowego placu, na którym można pograć co najwyżej w piłkę nożną. O jego standardzie lepiej nie wspominać. Za kilka miesięcy przy szkole powstanie nowoczesny obiekt sportowy - boisko wielofunkcyjne o wymiarach 29 x 59 m z polami gry do piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki. Wykonane zostanie też ogrodzenie, odwodnienie, oświetlenie zewnętrzne itd.

 

więcej

Obrazek dla news_359

VI Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej tuż, tuż...

06.05.2016

18 maja w Siemiatyczach odbędzie się VI Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. W spartakiadzie weźmie udział około 200 niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, uczniów placówek kształcenia specjalnego z województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Zmagania sportowe niepełnosprawnych uczestników spartakiady rozpocznie Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, który przejdzie ulicami Siemiatycz. Warto przyjść do hali, kibicować i podziwiać tych bohaterów, którzy swoją postawą dają przykład innym, jak pięknie może przebiegać rywalizacja sportowa. Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej to wyjątkowe święto sportu, tolerancji, a przede wszystkim dobrej zabawy. Przedsięwzięcie odbędzie się pod patronatem Starosty Siemiatyckiego.

 

więcej

Obrazek dla news_358

ZSR Ostrożany zaprasza na III Zjazd absolwentów

05.05.2016

W tym roku mija 55 lat od powstania Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. To wyjątkowa okazja do świętowania. Dlatego też w sobotę - 25 czerwca w placówce odbędzie się III Zjazd Absolwentów. Zjazd jest doskonałą okazją nie tyko do spotkania po latach i integracji absolwentów, lecz również do refleksji nad historią placówki i perspektywami jej rozwoju. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń uczestnictwa w Zjeździe upływa 15 czerwca.

więcej

Obrazek dla news_354

Wydłużono termin składania wniosków o płatności bezpośrednie

05.05.2016

Dzięki interwencji Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela rolnicy mogą składać wnioski o unijne dopłaty do połowy czerwca, ponieważ Komisja Europejska na prośbęo rządu o miesiąc wydłużyła okres ich przyjmowania. Rolnicy mogą teraz spokojnie zająć się pracami polowymi, a nie stać w długich kolejkach czekając na weryfikację swoich wniosków w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Aby otrzymać dopłaty bezpośrednie trzeba wypełnić wniosek o ich przyznanie wraz z załącznikami i złożyć go w siemiatyckim biurze ARiMR do 15 czerwca.

więcej

Obrazek dla news_357

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Świętowali zawodowcy i ochotnicy z siemiatyckiej PSP i OSP

04.05.2016

Święto strażaków obchodzone jest 4 maja w dniu wspomnienia w Kościele Katolickim Świętego Floriana. Od 2003 roku w Polsce "Dzień Strażaka" obchodzony jest jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm. Najpierw w samo południe kolumna samochodów pożarniczych Komendy Powiatowej PSP przejechała ulicami Siemiatycz. Po południu strażacy zawodowi i ochotnicy udali się do cerkwi pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego i kościoła pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. Druhowie polecili Bogu swoją służbę, dziękując za dotychczasową opiekę, udane akcje w walce z żywiołem, prosząc jednocześnie o siły, skuteczność działania oraz szczęśliwe powroty do swoich domów.

więcej

Obrazek dla news_356

Życzenia dla wszystkich strażaków - Dziękujemy za wasza służbę i pomoc

04.05.2016

Praca w Straży Pożarnej to nie tylko zawód, ale przede wszystkim misja i wzór bohaterstwa XXI wieku. Strażacy najszybciej docierają do poszkodowanych w wypadkach drogowych, pojawiają się w miejscach, gdzie zagrożone jest ludzkie życie i udzielają pierwszej pomocy. Ratunek niesiony drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia, jest świadectwem wielkiej odwagi i odpowiedzialności. Jest też przykładem wcielania w praktyce najszczytniejszych zasad i wartości. Czy może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie bliźnim siebie samego? Właśnie takie idee, czerpane wprost od patrona, św. Floriana, przyświecają strażakom.

więcej

Obrazek dla news_355

"Vivat maj, trzeci maj". Uroczyste obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2016

Uroczystości upamiętniające 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęły się nabożeństwem w siemiatyckiej Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego i uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli, w których uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Andruszkiewicz oraz radni powiatowi. W kościele odbył się koncert patriotyczny „Fronton przeszłości”, na którym wystąpił aktor Dariusz Kowalski oraz Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej.

więcej

Obrazek dla news_346

Delegacja Powiatu Siemiatyckiego uczestniczyła w pogrzebie pułkownika Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”

27.04.2016

W niedzielę, 24 kwietnia w stolicy Polska pożegnała Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”, bohatera powojennego podziemia niepodległościowego, straconego przez komunistyczną bezpiekę. W uroczystościach uczestniczyła oficjalna delegacja Powiatu Siemiatyckiego w składzie: Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Andruszkiewicz.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.