Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23566
W sumie: 132442

Archiwum newsów, strona 16

Obrazek dla news_1775

Kolejny nabór wniosków w ramach Tarczy Antykryzysowej

08.05.2020

Powiatowy Urząd Pracy w Siemiatyczach ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie przewidziane w art. 15zzb, art. 15zzc i art. 15zze ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, tj. wniosków:

  • mikro, małych i średnich przedsiębiorców o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników i należnych od tych wynagrodzeń składek ZUS,
  • przedsiębiorców będących osobą fizyczną nie zatrudniającą pracowników o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej,
  • organizacji pozarządowych i podmiotów, wymienionych w art. 3 ust. ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników i należnych od tych wynagrodzeń składek ZUS.

więcej

Obrazek dla news_1773

Nowe obiekty sportowe przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie

06.05.2020

Powiat Siemiatycki zamierza wybudować nowe obiekty sportowe przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie. Złożony został wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie inwestycji polegającej na budowie: siłowni wewnętrznej w budynku internatu wraz z wyposażeniem oraz siłowni zewnętrznej wraz z boiskiem do siatkówki plażowej na terenie przyszkolnym. Byłby to kolejny etap rozbudowy infrastruktury sportowej przy ZST w Czartajwie. Szkoła może się pochwalić nowoczesnym stadionem lekkoatletyczny oraz boiskiem wielofunkcyjnym, z którego na co dzień korzystają uczniowie szkoły oraz zawodnicy z różnych klubów sportowych.

Kolejna inwestycja umożliwi młodzieży rozwijanie swoich pasji i zainteresowań sportowych. Co w rezultacie przełoży się na jeszcze lepsze wyniki naszych sportowców zarówno na arenie gminnej, powiatowej, czy ogólnopolskiej.

więcej

Obrazek dla news_1772

Powiat ubiega się o dofinansowanie na budowę boiska wielofunkcyjnego przy ZSR w Ostrożanach

06.05.2020

Powiat Siemiatycki złożył do Ministerstwa Sportu wniosek o dofinansowanie nowej inwestycji: ,,Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach”. Zakres wykonywanych prac obejmuje, między innymi: budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 60x32 metry zawierającego boiska o nawierzchni poliuretanowej do: 2 boiska do koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego oraz boisko do piłki ręcznej. Projekt zakłada budowę ogrodzenia boisk, powstanie infrastruktury technicznej podziemnej (odwodnienie płyty boiska) oraz budowę sztucznego oświetlenia, by z boisk można było korzystać w godzinach wieczornych.

więcej

Obrazek dla news_1771

Ponad 7 milionów złotych na drogi w Powiecie Siemiatyckim. Starosta odebrał symboliczny czek

05.05.2020

Symboliczny czek na pond 7 milionów złotych odebrał od Wojewody Podlaskiego Starosta Siemiatycki Jan Zalewski. Pieniądze pochodzące z Funduszu Dróg Samorządowych są przeznaczone na remont dróg powiatowych i gminnych. Ponad 2,4 miliona złotych trafi bezpośrednio do powiatu. Dzięki takiemu dofinansowaniu uda się wyremontować drogi: nr 1710B Kłopoty Stanisławy-Makarki-Grodzisk (długość odcinka 4,5 km), nr 1785B Mielnik-Mętna-Adamowo (długość odcinka 2,1 km) oraz rozbudować drogę powiatową nr 1716B w m.Nurczyk (długość odcinka 0,53 km). Z dofinansowania z FDS w sumie ponad 4,8 miliona złotych skorzystają też gminy: Milejczyce, Mielnik, Dziadkowice, Drohiczyn, Perlejewo.

więcej

Obrazek dla news_1770

Gmina Siemiatycze zakupiła ozonator dla Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach

05.05.2020

Dzięki udzielonej pomocy przez Gminę Siemiatycze do szpitala powiatowego w Siemiatyczach zakupiony został profesjonalny ozonator o dużej wydajności, którym można bardzo szybko sterylizować pomieszczenia, aby zatrzymać rozwój i pozbyć się bakterii, wirusów i grzybów. Na ten cel gmina przeznaczyła 10 tys. złotych. Tym samym gmina przyczynia się do walki z pandemią COVID-19 wspomagając pierwszą linię frontu, na której stoją lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny. Dyrekcja szpitala oraz personel medyczny dziękuje Wójtowi Gminy Siemiatycze Edwardowi Krasowskiemu, radnym i mieszkańcom gminy za okazane wsparcie!

więcej

Obrazek dla news_1769

Serdeczne Życzenia z okazji Dnia Strażaka!

03.05.2020

Z okazji, Strażackiego Święta - dnia Św. Floriana życzymy

aby wspomnienie patrona było dla wszystkich strażaków źródłem natchnienia do dalszej ofiarnej służby pożarniczej, niezależnie od tego czy pełniona jest ona zawodowo, czy ochotniczo. Życzymy Strażakom i Ich Rodzinom zdrowia oraz spełnienia wszelkich zamierzeń i planów. Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w bezinteresowne niesienie pomocy bliźnim, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". Tyle powrotów ile wyjazdów!

Starosta Jan Zalewski                                              Wicestarosta Marek Bobel 

 

więcej

Obrazek dla news_1768

Powiat Siemiatycki pamięta o Święcie Konstytucji 3 Maja!

03.05.2020

Mieszkańcy i władze powiatu siemiatyckiego pamiętają o Konstytucji 3 maja. W 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji - w niedzielę 3 maja starosta siemiatycki Jan Zalewski, wicestarosta Marek Bobel, przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Sylwester Zgierun w imieniu całej Rady Powiatu Siemiatyckiego i wszystkich mieszkańców powiatu złożyli kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

więcej

Obrazek dla news_1767

RESPIRATOR DLA SZPITALA W SIEMIATYCZACH od FUNDACJI „SMS z NIEBA"

30.04.2020

Fundacja SMS z Nieba z Koszalina przekazała dziś do siemiatyckiego szpitala nowoczesny respirator transportowy. Oprócz urządzenia fundacja ofiarowała również 300 maseczek ochronnych. Sprzęt medyczny przekazał prezes fundacji ksiądz Rafał Jarosiewicz. Fundatorem respiratora jest jedna z firm z okolic Siedlec – zajmująca się uprawą pieczarek.  Wicestarosta Marek Bobel podziękował prezesowi fundacji za pomoc okazaną szpitalowi w Siemiatyczach. Respirator, czyli inaczej mówiąc sztuczne płuco wspomaga lub zastępuje mięśnie pacjenta w wykonywaniu pracy oddechowej, wszędzie tam gdzie doszło do ustania oddechu lub gdzie jest on utrudniony ze względu na stan pacjenta.

więcej

Obrazek dla news_1766

Uczniowie i nauczyciele Zespółu Szkół Technicznych w Czartajewie skorzystają z dotacji na kształcenie zawodowe!

29.04.2020

Zarząd Województwa Podlaskiego we wtorek, 28 kwietnia przyznał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) siedmiu projektom, których celem jest dostosowanie nauki do potrzeb rynku pracy i zwiększenie szansy absolwentów szkół zawodowych na uzyskanie dobrej pracy. Zarząd zwiększył również pulę pieniędzy na dofinansowanie projektów w ramach drugiej tury tego konkursu. Z dotacji skorzysta Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie.

więcej

Obrazek dla news_1765

“Oerlemans Foods Siemiatycze” pomoże chorym dzieciom, młodzieży i seniorom hospitalizowanym w SP ZOZ Siemiatycze!

23.04.2020

Zarząd "Oerlemans Foods Siemiatycze" Sp. z o.o. zdecydował o przekazaniu na rzecz SP ZOZ Siemiatycze około 5 ton mrożonek (owoców i warzyw). Mrożonki będą wykorzystywane podczas przygotowania posiłków dla dzieci i młodzieży z Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Bacikach Średnich oraz dla schorowanych seniorów z Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego (którzy obecnie również są hospitalizowani w Bacikach Średnich). Tak duża pomoc (5 ton żywności) będzie sukcesywnie dostarczana przez okres 12 miesięcy.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.