Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

Archiwum newsów, strona 18

Obrazek dla news_1757

“KOSZYCZEK WIELKANOCNY 2020” TRAFIŁ DO SIEMIATYCKIEGO SZPITALA! TO POMOC FUNDACJI “HAGIA MARINA”

10.04.2020

Dziś przedstawiciele białostockiej filii Fundacji „Hagia Marina” przekazali na rzecz siemiatyckiego szpitala kilkadziesiąt pakietów w ramach akcji „Koszyczek Wielkanocny 2020”. Przygotowane święconki mają formę symboliczną - plastikowego trójdzielnego pudełka jednorazowego ze standardową zawartością - chleb, sól, farbowane jajko, kiełbasa, chrzan, kawałek ciasta (babka, sękacz, itp.). Zawartość „Koszyczka” stanowią produkty pochodzące od lokalnych producentów z województwa podlaskiego. Koszyczki wielkanocne zostaną przekazane personelowi medycznemu siemiatyckiego szpitala jako wyraz wdzięczności za troskę o nasze bezpieczeństwo w czasie pandemii.

więcej

Obrazek dla news_1756

POWIAT SIEMIATYCKI....PAMIĘTA 10 KWIETNIA 2010R.

09.04.2020

Dziś mija 10 lat od pamiętnego, sobotniego poranka 10 kwietnia 2010 roku, kiedy to media obwieściły światu tragiczny wypadek prezydenckiego Tupolewa 154 z 96 osobami na pokładzie, podczas lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Wielu z nas zapamięta ten dzień do końca życia. Początkowo media podawały szczątkowe informacje o problemach z lądowaniem prezydenckiego samolotu, by po około godzinie poinformować, że uległ on katastrofie i najprawdopodobniej nikt z obecnych na pokładzie nie przeżył. Zaraz potem w wielu polskich miastach, miasteczkach i wsiach zawyły syreny na znak żałoby. Polska delegacja z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim udawała się na obchody 70-tej rocznicy zbrodni katyńskiej. Tego dnia, po siedmiu dekadach, nasączona polską krwią katyńska ziemia, upomniała się o nowe ofiary i ponownie o kwiat narodu polskiego.

więcej

Obrazek dla news_1753

15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II

02.04.2020

Dziś przypada 15 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przesłaniem pontyfikatu Jana Pawła II stały się słowa wygłoszone w homilii podczas mszy inauguracyjnej, odprawionej 22 października 1978 roku: 'Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!'

Jan Paweł II angażował się w działania na rzecz porozumienia między wyznawcami chrześcijaństwa, judaizmu oraz islamu. Był pierwszym papieżem, który odwiedził kościół protestancki oraz synagogę, a także rozpoczął publiczny dialog z muzułmanami. Po trwającym 1500 lat sporze, doprowadził do pogodzenia z Kościołem Ormiańskim. Był też autorem pierwszej encykliki ekumenicznej 'Ut unum sint'. Jan Paweł II podkreślał, że ekumenizm w Kościele to więcej niż wzajemna tolerancja i akceptacja. To jedność powodowana wewnętrznym pragnieniem każdego człowieka.

więcej

Obrazek dla news_1752

Spółka “Oerlemans Foods Siemiatycze” pomoże siemiatyckiemu szpitalowi!

01.04.2020

Zarząd "Oerlemans Foods Siemiatycze" Sp. z o.o. zdecydował o przekazaniu 10.000 zł na rzecz siemiatyckiego szpitala z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników (np. płaszczy, gogli, przyłbic, masek) itd. Wsparcie siemiatyckiemu szpitalowi to wyraz solidarności z pracownikami służby zdrowia, którzy są dzisiaj na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa, ale również wspaniały gest solidarności z mieszkańcami powiatu siemiatyckiego. Zabezpieczenie personelu medycznego jest dzisiaj priorytetem, tylko wtedy będzie nas miał kto leczyć.

więcej

Obrazek dla news_1751

Kolejne kroki w walce z koronawirusem - nowe obostrzenia od 1 kwietnia

31.03.2020

Wprowadzone zostają kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniono zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawiesza się działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

więcej

Obrazek dla news_1750

Przestrzegaj kwarantanny. Od Twojego zachowania zależy bezpieczeństwo innych!

30.03.2020

Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegaj kwarantanny. Od Twojego zachowania zależy bezpieczeństwo innych! Kwarantanna to izolacja osób zdrowych, które miały kontakt/styczność z osobami chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Jeśli wiesz, że miałeś kontakt z chorymi na COVID-19, skontaktuj się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

W kwarantannie w powiecie siemiatyckim przebywa obecnie 270 osób. Potwierdzono jeden przypadek COVID-19, jest to młoda kobieta z Gminy Grodzisk. Została ona hospitalizowana.

więcej

Obrazek dla news_1749

Płynie pomoc dla siemiatyckiego szpitala. Gmina Wiejska Siemiatycze przekaże 10 tys. zł na walkę z koronawirusem!

30.03.2020

Gmina Wiejska Siemiatycze jako pierwsza w powiecie siemiatyckim zdecydowała się na przekazanie środków finansowych dla Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach. Decyzją Wójta Gminy Siemiatycze Edwarda Krasowskiego szpital otrzyma 10.000 zł – pieniądze wspomogą zakup środków ochrony osobistej pracowników ochrony zdrowia i pacjentów (np. płaszczy, gogli, przyłbic, masek), a także innego sprzętu zgodnie z potrzebami placówki w walce z koronawirusem.

więcej

Obrazek dla news_1748

Powiat przekaże 50 tys. zł dla siemiatyckiego szpitala na walkę z koronawirusem!

26.03.2020

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego podjął decyzje o przekazaniu w trybie pilnym Szpitalowi Powiatowemu w Siemiatyczach 50 tysięcy zł na zakup dodatkowych środków ochrony osobistej pracownikom szpitala (między innymi: maseczek, przez przyłbice, gogli, rękawiczek, po płyny dezynfekcyjne).  W okresie rosnącego zagrożenia związanego z szerzeniem się koronowirusa wzmacnianie bezpieczeństwa Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach, osób w nim zatrudnionych i pacjentów, jest dla władz powiatu zadaniem priorytetowym.

Pieniądze pochodzą z powiatowych funduszy na zarządzanie kryzysowe. Decyzja zapadła jednogłośnie na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu. W tym trudnym okresie niezwykle ważne jest by osoby, które wystawione są na kontakt z pacjentami, były w jak najlepszym stopniu chronione przed wirusem COVID-19. 

Jednocześnie Zarząd Powiatu Siemiatyckiego DZIĘKUJE...

więcej

Obrazek dla news_1747

“PATER FIRMA” ZAKUPI DLA SIEMIATYCKIEGO SZPITALA POWIATOWEGO NOWOCZESNE RESPIRATORY!

25.03.2020

Siemiatycki szpital nie prosił o pomoc prywatnych przedsiębiorców, a oni sami chcą pomagać i wspierają placówkę. Właścicielka firmy Pani Elżbieta Daniluk działającej na lokalnym rynku zadeklarowała sfinansowanie w całości zakupu dwóch wysokiej klasy respiratorów. Urządzenia warte ponad 170 tys. zł już zostały zamówione dla szpitala. Będą to supernowoczesne szwajcarskie respiratory marki „HAMILTON” model C6.

Respirator HAMILTON C6 wykorzystywany jest do wentylacji na oddziałach intensywnej opieki medycznej dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, może również służyć do wentylacji wcześniaków i noworodków...

więcej

Obrazek dla news_1746

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.