Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9238
W sumie: 163443

Archiwum newsów, strona 2

Obrazek dla news_1971

Chcesz podjąć pracę jako żołnierz wojska polskiego? Zgłoś się w Siemiatyczach do WCR

05.01.2021

Służba dla Rzeczypospolitej to nie tylko prestiż, pasja i odpowiedzialność, to także bardzo ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca, która może stać się przygodą. Kolejną szansa podjęcia pracy WP będzie w dniach 11 i 12 lutego podczas posiedzenia Wojskowego  Celem Rekrutacji w Siemiatyczach. Wcześniej jednak należy skontaktować się z WKU w Bielsku Podlaskim tel. 261 398 072 lub 261 398 073.

Utworzenie WCR w Siemiatyczach było stworzenie dogodnych warunków wszystkim mieszkańcom terenu administrowanego przez WKU w Bielsku Podlaskim, którzy swoją przyszłość planują związać z Wojskiem Polskim

Wojskowe Centrum Rekrutacji - to miejsce w którym ochotnicy do służby wojskowej (do korpusu szeregowych zawodowych lub terytorialnej służby wojskowej w jednym miejscu i w maksymalnie dwa dni przejdą rozmowę kwalifikacyjną...

więcej

Obrazek dla news_1970

Szczepienie przeciwko Covid-19 w siemiatyckim szpitalu. Jako pierwsza zaszczepiła się pielęgniarka!

04.01.2021

Ruszyły szczepienia przeciwko Covid-19 w siemiatyckim szpitalu powiatowym. Jako pierwszy zaszczepiła się Pani Anna Prokopowicz - pielęgniarka. Pierwsza partia szczepionek dotarła do siemiatyckiego szpitala w poniedziałek, 4 stycznia około południa. Po godzinie 14 pierwszą dawkę szczepionki otrzymały pierwsze osoby pielęgniarka i lekarz chirurg. W poniedziałek zaszczepionych ma zostać łącznie 30 osób. Będą to pracownicy szpitala w Siemiatyczach- zarówno medycy, jak i pracownicy techniczni (którzy zadeklarowali chęć szczepień).

więcej

Obrazek dla news_1969

Siemiatycki szpital korzysta ze specjalistycznej kabiny do dezynfekcji!

04.01.2021

Specjalistyczna kabina dezynfekcyjna - pierwsza tego typu w powiecie funkcjonuje w siemiatyckim szpitalu. Urządzenie służy do kompleksowej i szybkiej dezynfekcji medyków pracujących na zakaźnej izbie przyjęć. Kabina trafiła do siemiatyckiego szpitala dzięki przychylności ze strony siemiatyczanina Ireneusza Ługowskiego - wiceprezesa spółki Internet Cardio Service. Nowoczesny produkt jest bezpieczny i wydajny.

więcej

Obrazek dla news_1968

MODERNIZACJA ULICY SŁOWICZYŃSKIEJ W SIEMIATYCZACH ROZPOCZNIE SIĘ W TYM ROKU!

04.01.2021

Szanowni Państwo, z wielką radością i satysfakcją informujemy iż 22 grudnia 2020 roku Rada Powiatu Siemiatyckiego uchwaliła budżet na 2021 rok, w którym zapisaliśmy do realizacji inwestycję pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1754B ul. Słowiczyńska w Siemiatyczach ”, czyli głównego ciągu komunikacyjnego tej części Miasta Siemiatycze. Projekt o szacunkowej wartości ponad 10 milionów złotych...

więcej

Obrazek dla news_1965

NOWOCZESNY I WYGODNY - DWORZEC PKP SIEMIATYCZE W NOWEJ ODSŁONIE!

31.12.2020

Dworzec w Siemiatyczach to już czwarty obiekt zmodernizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 w województwie podlaskim. Dzięki przebudowie podróżni mogą oczekiwać na pociąg w komfortowych warunkach. Renowację przeszła elewacja budynku wraz ze znajdującymi się na niej detalami architektonicznymi, takimi jak gzymsy czy pilastry. Z okien dworca usunięto kraty, ponadto wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. W ramach inwestycji przeprowadzono również szereg innych prac budowlanych, w tym m.in. wykonano izolację przeciwwilgociową fundamentów, wyburzono ścianki działowe, wzmocniono stropy pomiędzy kondygnacjami, wymieniono więźbę dachową oraz poszycie dachu. Wyburzono również dawny szalet znajdujący się w pobliżu budynku dworcu.

więcej

Obrazek dla news_1963

pomóżmy michasiowi walczyć z SMA - w solidarności siła!

30.12.2020

DRODZY MIESZKAŃCY POWIATU, zwracamy się do Państwa ze szczególnym apelem....O POMOC DLA CHOREGO CHŁOPCZYKA - MICHASIA BOGUCKIEGO....KTÓRY PROWADZI NIERÓWNĄ WALKĘ Z SMA...To ciężka i rzadka choroba, która powoduje obumieranie neuronów odpowiadających za skurcze i rozkurcze mięśni. Brak impulsów nerwowych prowadzi do ogólnego osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych, a w ostateczności do częściowego lub całkowitego paraliżu.
DO KOŃCA ZBIÓRKI POZOSTAŁO NIEWIELE CZASU I BRAKUJE JUŻ TAK NIEWIELE BY MOŻNA BYŁO POWIEDZIEĆ IŻ CHŁOPCZYK OTRZYMA OD NAS WSZYSTKICH SZANSĘ NA NORMALNE ŻYCIE....

więcej

Obrazek dla news_1962

Starosta Marek Bobel - Wiceprzewodniczącym Zarządu Związku Powiatów Województwa Podlaskiego

23.12.2020

Podczas dzisiejszego Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Podlaskiego w Białymstoku zadecydowano iż wiceprzewodniczącym zarządu związku będzie Starosta Siemiatycki Marek Bobel, zaś przewodniczącym zarządu Bogdan Zieliński starosta wysokomazowiecki. Pozostali członkowie zarządu: Jarosław Szlaszynski (starosta augustowski), Jan Perkowski (białostocki), Marek Martyniuk (sekretarz powiatu bielskiego). 

W 2015 roku powiaty województwa podlaskiego utworzyły Związek Powiatów Województwa Podlaskiego. Głównym zadaniem Związku są prace związane z budową e-usług powiązaną z cyfryzacją i modernizacją baz danych zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

więcej

Obrazek dla news_1961

pomagamy bo kochamy innych ludzi - szlachetna paczka od powiatu siemiatyckiego!

23.12.2020

Trzyosobowa rodzina z Gminy Siemiatycze została obdarowana "Szlachetną Paczką" przygotowaną przez nas...wszystkich pracowników: Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach, Powiatowego Urzędu Pracy w Siemiatyczach oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Siemiatyczach.

Czasami nazywani jesteśmy przez zabieganych i zestresowanych petentów "bezdusznymi urzędasami". Jednak tak naprawdę w wielu z nas drzemią uczucia i to najwyższego rzędu. Podczas spontanicznej akcji trwającej dwa dni udowodniliśmy, że jednak mamy serducha otwarte na pomoc. Klka ładnych paczek trafiło do rodziny, która czekała na mały gest miłości ze strony innych ludzi.

więcej

Obrazek dla news_1960

Ambitny budżet Powiatu siemiatyckiego na 2021 rok. 21 milionów złotych na inwestycje!

23.12.2020

22 grudnia po raz kolejny obradowała Rada Powiatu Siemiatyckiego. Były to ostatnie decyzje podejmowane w tym roku przez radnych, a najważniejszą z nich był budżet na rok 2021. Budżet ambitny i zawierający szereg ważnych dla mieszkańców inwestycji. Starosta siemiatycki Marek Bobel przedstawiając projekt budżetu nazwał go budżet ambitnym, ale wykonalnym.

Zaplanowane wydatki inwestycyjne opiewają na kwotę 21 milionów złotych, w tym na zadanie drogowe ponad 13 milionów złotych. Wśród inwestycji są: przebudowa ulicy Słowiczyńskiej w Siemiatyczach, drogi Perlejewo – Leszczka Duża – granica powiatu  (w kierunku Ciechanowca), drogi Kłopoty Patry – Wiercień...

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.