Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1130
W sumie: 241822

Archiwum newsów, strona 2

Obrazek dla news_1743

W SIEMIATYCKIM SZPITALU PORODY NADAL BĘDĄ PRZYJMOWANE! SĄ TEŻ OBOSTRZENIA!

23.03.2020

Czujemy się odpowiedzialni za Państwa zdrowie, dlatego ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną i zalecane przez Rząd Polski oraz Główny Inspektorat Sanitarny ograniczenia wynikające z zagrożenia zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 wprowadzamy niezbędne zmiany organizacyjne dotyczących Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z rooming in, mające na celu z jednej strony zabezpieczenie świadczeń zdrowotnych dla pacjentek ciężarnych, a z drugiej zminimalizowanie ryzyka zakażenia dla pacjentek, noworodków oraz personelu medycznego...

więcej

Obrazek dla news_1741

APELUJEMY-PRZESTRZEGAJCIE KWARANTANNY! ZGŁASZAJCIE DO SANEPIDU SWÓJ POWRÓT Z ZAGRANICY!

20.03.2020

Od 15 marca każdy obywatel RP powracający Z ZAGRANICY NA TEREN POWIATU SIEMIATYCKIEGO ma OBOWIĄZEK odbycia 14-dniowej kwarantanny. Osoby, które powróciły z zagranicy przed tym terminem nie miały każdorazowo wydanych decyzji o kwarantannie. Służby apelowały jednak, by zapobiegawczo dobrowolnie pozostać w domach i obserwować swój stan zdrowia.


Po powrocie z zagranicy należy zadzwonić do Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Siemiatyczach!

więcej

Obrazek dla news_1739

Przekraczanie granicy krok po kroku i powrót do Powiatu Siemiatyckiego!

18.03.2020

Szanowny Mieszkańcu, przekraczając granicę państwa – wypełniasz formularz lokalizacyjny, w którym podajesz dane personalne i miejsce odbywania 14-dniowej kwarantanny domowej. Otrzymasz również ulotkę o zasadach odbywania kwarantanny.

Po przybyciu na teren Powiatu Siemiatyckiego – do zadeklarowanego miejsca odbywania kwarantanny domowej niezwłocznie skontaktuj się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Siemiatyczach...

 

więcej

Obrazek dla news_1736

POMOC OSOBOM W KWARANTANNIE - KOMUNIKAT MINISTERSTWA Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

18.03.2020

Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie. Otrzymasz wsparcie.

Co możesz zrobić?

Zadzwoń do gminnego lub miejskiego ośrodka pomocy społecznej w miejscowości, w której mieszkasz.

W tym szczególnym okresie ośrodki pomocy społecznej powinny skupić się na pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym - szczególnie potrzebującym wsparcia w związku z kwarantanną. To one znajdują się w najtrudniejszej sytuacji i nierzadko nie są w stanie radzić sobie same.

Uwaga! Każda osoba, która ma informację o tym, że osoby poddane kwarantannie potrzebują pomocy, powinna ją także przekazać do miejscowego ośrodka pomocy społecznej...

więcej

Obrazek dla news_1735

UWAGA WŁAŚCIELE POJAZDÓW Z POWIATU SIEMIATYCKIEGO!

18.03.2020

Informujemy, iż w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, opierając się na opinii z Ministerstwa Infrastruktury i Związku Powiatów Polskich, w celu ograniczenia dostępu interesantów do siedziby urzędu Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach,

od dnia 18 marca 2020r zawieszone zostaje – do odwołania – wymierzanie kar z tytułu niedokonania w 30 dniowym terminie rejestracji pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii europejskiej albo niezgłoszenie w takim samym terminie nabycia lub zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju.

Oznacza to, że od dnia 18 marca br. nie będą wymierzane kary obowiązujące od 1 stycznia 2020r O odwołaniu tej decyzji mieszkańcy Powiatu Siemiatyckiego zostaną niezwłocznie poinformowani.

Starosta mgr Jan Zalewski

więcej

Obrazek dla news_1742

Ogłoszenie o naborze przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowych

02.04.2020

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji konkursowej powołanej w związku z otwartymi konkursami ofert na zadania z zakresu: wspierania i upowszechniania kultury fizycznej a także kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego  oraz  podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. 

więcej

Obrazek dla news_1737

Zawiadomienie o zmianie terminu wyłożenia

02.04.2020

Z uwagi na trwający wzmożony okres zachorowań na grypę oraz pojawienie
się na terytorium RP koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, a także o nasze wspólne bezpieczeństwo, Starosta Siemiatycki zawiadamia, iż zaplanowane wyłożenia do publicznego wglądu projektu ustalenia klasyfikacji obrębów: ADAMOWO, MAĆKOWICZE I OSŁOWO gm. Mielnik w dniach 16.03.2020 – 30.03.2020 r. zostają odwołane. O kolejnym terminie

więcej

Obrazek dla news_1734

Dodatkowe ograniczenia w dostępie do siedziby urzędu Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach

17.03.2020

Szanowni Państwo, w związku z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem podjęliśmy niezbędne kroki mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i klientów urzędu. Od dnia 18 marca 2020 r. (środa) do odwołania wprowadzamy ograniczenia w dostępie do siedziby urzędu Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach.  Godziny funkcjonowania pozostają bez zmian. Dostępny klientom będzie wyłącznie hol na parterze budynku. Urzędnicy będą pracowali jak dotychczas, jednakże bez bezpośredniego kontaktu z klientem. Kontakt z urzędnikami możliwy będzie telefonicznie i mailowo.

Wszelkie dokumenty i wnioski będzie można złożyć: drogą elektroniczną, pocztą tradycyjną lub przez złożenie ich w zamkniętej kopercie (szczególnie dokumentów wielostronicowych) do przeznaczonego w tym celu pojemnika umieszczonego w holu budynku.

więcej

Obrazek dla news_1733

policjanci kontrolują poddanych kwarantannie w powiecie siemiatyckim. Surowe kary za nieprzestrzeganie kwarantanny!

17.03.2020

Każda osoba przyjeżdżająca z zagranicy do powiatu siemiatyckiego musi przejść 14-dniową kwarantannę. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi do 5 tys. zł grzywny oraz do roku więzienia. Albo surowsza kara, jeśli prokurator oceni, że ktoś, łamiąc rygory, naraził swoim zachowaniem zdrowie lub życie innych. Za to grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Siemiatycka policja od 15 marca sprawdza, czy osoby przyjeżdżające z zagranicy stosują się do nakazu kwarantanny.

Wszelkie przypadki łamania prawa – odnośnie nakazu przestrzegania kwarantanny

powinny być zgłaszane do siemiatyckiej policji

Dyżurny KPP tel. (85) 670 46 00

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.