Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22507
W sumie: 73138

Archiwum newsów, strona 20

Obrazek dla news_1670

Uczniowie ZSR w Ostrożanach i ZST w Czartajewie w półfinale Olimpiady - "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

31.01.2020

Uczniowie z Ostrożan i Czartajewa zakwalifikowali się do drugiego etapu olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W półfinałach wojewódzkich zmierzą się m.in. z reprezentantami Białegostoku, Sokółki, Bielska Podlaskiego, Grajewa, Suwałk i Łomży. 20 podlaskich zespołów, to część spośród 336 szkół w całej Polsce biorących udział w wojewódzkich eliminacjach.

więcej

Obrazek dla news_1666

S19 coraz bliżej - GDDKiA ogłosi przetargi na odcinek Boćki - Dziadkowice - Siemiatycze - Chlebczyn

22.01.2020

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała plan przetargów na 2020 rok. Na liście znalazła się budowa drogi ekspresowej S19 na terenie Powiatu Siemiatyckiego odcinki: węzeł Boćki - Osmola (11,94 km), Osmola - Leszczka (13,61 km), Leszczka - Siemiatycze- Chlebczyn (15,38 km). Dodatkowo w pierwszym kwartale tego roku GDDKiA w Białymstoku ogłosi przetarg na zaprojektowanie i budowę ścieżki pieszo - rowerowej w Siemiatyczach. Ścieżka rozpocznie swój bieg na wysokości skrzyżowania ulicy Ciechanowieckiej z ulicą Lewandowskiego, poprowadzi dalej ulicą Ciechanowiecką, Białostocką aż do drogi wojewódzkiej Siemiatycze-Ciechanowiec i do Czartajewa.

więcej

Obrazek dla news_1667

I Siemiatycka Gala biznesu o nagrodę sfinksa biznesu

22.01.2020

Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych, Starosta Siemiatycki, Burmistrz Miasta Siemiatycze, Burmistrz Miasta Drohiczyn mają zaszczyt zaprosić Państwa na I Siemiatycką Galę Biznesu. Ideą gali jest przedstawienie oraz promowanie lokalnych przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy, wyróżniają się jakością pracy,  reprezentują ponadprzeciętny i godny naśladowania poziom działalności gospodarczej. Jednym z założeń jest również popularyzowanie firm z tradycjami i promocja naturalnych produktów lokalnych.

więcej

Obrazek dla news_1665

Bieg Tropem Wilczym 2020 - Pamięci Żołnierzy Wyklętych

22.01.2020

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż  w niedzielę 1 marca 2020 w całej Polsce i po raz trzeci w Powiecie Siemiatyckim odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - "Tropem Wilczym", organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Partnerem lokalnym biegu jest Powiat Siemiatycki i Gmina Perlejewo. Przygotowaliśmy dla Państwa 150 pakietów startowych - do wyboru bieg pamięci na dystansie 1963 metrów lub nordic walking (marsz) oraz bieg główny na dystansie 5km (trasa Perlejewo - Granne). Zapisy na bieg i marsz  ruszą od poniedziałku - 27 stycznia.

Każdy uczestnik zakwalifikowany do biegu/marszu otrzyma pakiet startowy a w nim: numer startowy, pamiątkową koszulkę, materiały o Żołnierzach Wyklętych, ciepły posiłek oraz - po zakończeniu biegu - wyjątkowy medal pamiątkowy.

Zapraszamy do uczestnictwa w biegu "TROPEM WILCZYM".

więcej

Obrazek dla news_1664

Studniówka Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach

22.01.2020

Po latach zmagań z nauką tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach mieli dogodną okazję do zabawy na studniówkowym balu. Była to długo wyczekiwana chwila, która pozwoliła zapomnieć o stresie, związanym z codzienną nauką i przygotowaniami do matury oraz egzaminów zawodowych. Bal odbył się w Kuczynie. Wspaniałej zabawy studniówkowej oraz pomyślnie zdanej matury życzył uczniom Starosta Jan Zalewski. W radosnym nastroju tej jedynej nocy młodości i tańca wszyscy bawili się do białego rana. Dla przyszłych maturzystów był to bez wątpienia pierwszy najważniejszy, najpiękniejszy i niezapomniany bal w życiu.
 

więcej

Obrazek dla news_1663

siemiatycka policja podsumowała miniony rok

20.01.2020

W Komendzie Powiatowej Policji w Siemiatyczach odbyła się odprawa roczna, podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu siemiatyckiego oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. Podczas spotkania mundurowi określili również cele do zrealizowania w 2020 roku. W odprawie uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel.

Na terenie powiatu siemiatyckiego mundurowi podjęli ogółem 3421 interwencji.  W ubiegłym roku policjanci odnotowali 293 kolizji drogowych i 25 wypadków, w których zginęło 3 osoby, a 33 zostało rannych. Dla porównania w 2018 roku było odpowiednio 269 kolizji, a w 36 wypadkach zginęło 4 osoby i 55 zostało rannych. Policjanci siemiatyckiej komendy zatrzymali 184 nietrzeźwych kierujących, to o 23 więcej niż przed rokiem.

 

więcej

Obrazek dla news_1662

400 dni intensywnych prac przy rozbudowie siemiatyckiego szpitala powiatowego

16.01.2020

Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach oficjalnie rozpoczęła się 18 października 2018 roku. Tego dnia uroczyście wbito pierwszą łopatę i podpisano umowę z wykonawcą prac. Dziś, przeszło 400 dni później, możemy zobaczyć główną bryłę nowej części szpitala, a zaawansowanie prac można określić na 65%. Wykonawca, Zakład Usług Remontowo Budowlanych Jerzego Wawryniuka z Łosic powinien się uporać z robotami do końca maja 2020 roku.

więcej

Obrazek dla news_1659

w Rogawce otwarto nowoczesną świetlicę dla seniorów

23.09.2020

W piątkowe popołudnie, 10 stycznia w Rogawce oficjalnie otwarto trzeci w gminie Siemiatycze "Klub Seniora+". Klub mieści się w gruntownie odrestaurowanej wiejskiej świetlicy. Prace remontowe trwały od początku września ubiegłego roku. Zakres prac obejmował: prace rozbiórkowe wewnątrz, powstanie nowych ścian, sufitów z wyeksponowaniem balów sufitowych, wymianę instalacji sanitarnej i elektrycznej, budowę dwóch sanitariatów, budowę i wyposażenie kuchni, nowe podłogi, okna, drzwi. Wnętrze, oraz miejsca nad oknami z zewnątrz otrzymały estetyczne elementy. Budynek ma ogrzewanie elektryczne. W uroczystym otwarciu klubu uczestniczył Biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Dydycz i prawosławny Biskup siemiatycki Warsonofiusz, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel, radni, sołtysi, wójt, pracownicy gminy i oczywiście mieszkańcy.

więcej

Obrazek dla news_1661

poloneza czas zacząć...studniówka LO Siemiatycze

13.01.2020

Choć zegar nieubłaganie odlicza dni do egzaminu dojrzałości, tegoroczni maturzyści nie dopuszczają do siebie jeszcze myśli o tym co czeka ich w maju. Tym bardziej o maturze nie myślą uczniowie siemiatyckiego LO, którzy bawili się w sobotę 11 stycznia na swoim balu studniówkowym w hotelu "Kresowiak". Polonez, walc i mazur rozpoczęły tegoroczną studniówkę uczniów siemiatyckiego Liceum Ogólnokształcącego im. KEN. Bal studniówkowy w sobotę, 11 stycznia zorganizowały wspólnie trzy klasy liceum przygotowujące się w tym roku do matury. Uczniom w tym wyjątkowym dniu towarzyszył starosta siemiatycki Jan Zalewski, dyrekcja szkoły – Bożena Krzyżanowska, Teresa Urbańska, Bożena Czerkas, nauczyciele, księża i rodzice.

więcej

Obrazek dla news_1660

Nowe radiowozy dla siemiatyckiej policji. W ich zakupie pomogły samorządy

12.01.2020

Siemiatycka Policja otrzymała trzy nowe radiowozy. Pojazdy zakupiono w ramach Programu modernizacji Policji na lata 2017-2020, natomiast dwa pojazdy zostały współfinansowane ze środków samorządów lokalnych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach jeszcze w grudniu 2019 roku trafiły dwa pojazdy, oznakowana Kia Sportage i nieoznakowany Hyundai i30, które zostały współfinansowane ze środków samorządów lokalnych. Samorządy Powiat Siemiatycki, Gmina Wiejska Siemiatycze, Gmina Drohiczyn, Gmina Mielnik, Gmina Dziadkowice, Gmina Milejczyce, Gmina Nurzec Stacja, Gmina Grodzisk, Gmina Perlejewo) przekazały ponad 85 tys. złotych.

W uroczystości przekazania nowych pojazdów uczestniczył Starosta Jana Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Sekretarza Miasta Drohiczyn i Gminy Drohiczyn, Wójtowie Gmin.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.