Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 24078
W sumie: 74709

Archiwum newsów, strona 21

Obrazek dla news_1660

Nowe radiowozy dla siemiatyckiej policji. W ich zakupie pomogły samorządy

12.01.2020

Siemiatycka Policja otrzymała trzy nowe radiowozy. Pojazdy zakupiono w ramach Programu modernizacji Policji na lata 2017-2020, natomiast dwa pojazdy zostały współfinansowane ze środków samorządów lokalnych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach jeszcze w grudniu 2019 roku trafiły dwa pojazdy, oznakowana Kia Sportage i nieoznakowany Hyundai i30, które zostały współfinansowane ze środków samorządów lokalnych. Samorządy Powiat Siemiatycki, Gmina Wiejska Siemiatycze, Gmina Drohiczyn, Gmina Mielnik, Gmina Dziadkowice, Gmina Milejczyce, Gmina Nurzec Stacja, Gmina Grodzisk, Gmina Perlejewo) przekazały ponad 85 tys. złotych.

W uroczystości przekazania nowych pojazdów uczestniczył Starosta Jana Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Sekretarza Miasta Drohiczyn i Gminy Drohiczyn, Wójtowie Gmin.

więcej

Obrazek dla news_1658

Powiat Siemiatycki gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - iluminacja na starostwie

11.01.2020

Od soboty 11 stycznia prze kilka dni na siemiatyckim starostwie będzie wyświetlana iluminacja - kilkunastometrowe serduszko WOŚP...dzięki powiatowi na pewno będzie to największe serce w Siemiatyczach, Podlasiu, a kto wie może i w Polsce!

Powiat Siemiatycki włączy się w akcję  charytatywną na rzecz 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przekazaliśmy materiały promocyjne na “licytację”, którą przeprowadzi w najbliższą niedzielę, 12 stycznia siemiatycki sztab WOŚP w budynku SOK przy ulicy Zaszkolnej. Początek imprezy o godz. 15.00, a “Licytacja” planowana o godz. 16.10 i 18.00.

więcej

Obrazek dla news_1657

TŁUMY NA ORSZAKU TRZECH KRÓLI W SIEMIATYCZACH

07.01.2020

W święto Objawienia Pańskiego, nazwanego potocznie świętem Trzech Króli ulicami Siemiatycz przeszedł VII Siemiatycki Orszak Trzech Króli. Wzięło w nim udział ponad 2 tysiące osób.Barwny Orszak wyruszył z parafii św. Andrzeja Boboli i przeszedł ulicami Siemiatycz na Plac Jana Pawła II, gdzie znajduje się miejska szopka Bożonarodzeniowa. Trzem Królom przemierzającym miasteczko towarzyszyli między innymi: pastuszkowie, diabły i archaniołowie, a także tłumy mieszkańców. Było przyjemnie i radośnie, a wszystko w duchu głębokiej wiary w Narodzenie Jezusa Chrystusa. Wspólnie z całym orszakiem miasto przemierzali Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski, zaś jednym z królów był radny powiatowy Paweł Kowalczyk. Nagrodę Starosty Powiatu Siemiatyckiego za najciekawsze przebranie - rodzinne otrzymali Państwo Milewscy z Siemiatycz.

więcej

Obrazek dla news_1656

ZAPRASZAMY NA ORSZAK TRZECH KRÓLI W SIEMIATYCZACH

04.01.2020

      W najbliższy poniedziałek, 6 stycznia zapraszamy na Orszak Trzech Króli i wspólne kolędowanie w Siemiatyczach. Już po raz siódmy ulicami Siemiatycz przejdzie Orszak Trzech Króli! Każda z poprzednich edycji gromadziła coraz większe rzesze mieszkańców naszego miasta i okolic, stając się dla wielu nieodłącznym elementem świętowania Uroczystości Objawienia Pańskiego. 

      Naszym przewodnikiem będzie gwiazda, rozgrzeje nas wspólny śpiew kolęd, a atrakcje zapewnią odgrywane w przestrzeni publicznej sceny związane z narodzeniem Jezusa (tak zwane mansjony). Punktem kulminacyjnym Orszaku będzie pokłon Trzech Króli figurce Jezusa przy szopce na placu Jana Pawła II.

     Orszakowi towarzyszyć będzie konkurs rodzinny na najciekawsze przebranie - zacna nagroda Starosty Powiatu Siemiatyckiego jest już gotowa i w poniedziałek trafi do jednej z rodzin uczestniczących w Orszaku.

 

więcej

Obrazek dla news_1655

Nieodpłatna pomoc prawna w 2020 roku – zmiana siedziby punktu w Siemiatyczach

03.01.2020

Od dnia 1 stycznia 2020 r. w 2 punktach na terenie Powiatu Siemiatyckiego dostępne są usługi nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji.

W 2020 roku zmieniła się siedziba punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w SIEMIATYCZACHod 1 stycznia 2020 r. punkt w Siemiatyczach usytuowany jest przy ul. Legionów Piłsudskiego 3 (budynek starostwa, II piętro pokój nr 216).

Zmieniły się również terminy udzielania nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, od 2020 r...

 

więcej

Obrazek dla news_1654

Spotkanie opłatkowe samorządowców u biskupa drohiczyńskiego

03.01.2020

Zgodnie z coroczną tradycją Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk zorganizował spotkanie opłatkowe dla samorządowców z całego regionu, służb mundurowych, leśników itd. W uroczystości uczestniczyło ponad 200 osób, a atmosfera była bardzo rodzinna. Na spotkanie z Biskupem Drohiczyńskim przybyli posłowie i senatorowie regionu, burmistrzowie, starostowie kilku powiatów, radni, wójtowie. Powiat siemiatycki reprezentowali Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski. To tradycyjne spotkanie opłatkowe, podsumowuje rok miniony oraz określa plany na przyszłość. Zapoczątkował je na początku swojej kadencji, obecnie biskup senior Antoni Dydycz. Opłatkowe spotkanie zostało uświetnione występem Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

więcej

Obrazek dla news_1653

DYŻURY APTEK W 2020 ROKU W POWIECIE SIEMIATYCKIM

31.12.2019

Zamieszczamy harmonogram pracy aptek w Powiecie Siemiatyckim w 2020 roku. Apteki dyżurują w systemie jednodobowym w godz. od 8.00 dnia wyszczególnionego  na grafiku do godz. 8.00 dnia następnego w dni powszednie, w niedzielę, święta  i  inne dni wolne od pracy.Nowy rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych będzie obowiązywał do 31 grudnia 2020 roku.

Natomiast 31 grudnia 2019 roku dyżur pełni siemiatycka Apteka LM Farmacja Choma Spółka Jawna - Apteka Miejska przy Placu Jana Pawła II.

więcej

Obrazek dla news_1650

Siemiatycki szpital na podium rankingu “Głos matek” Fundacji Rodzić po Ludzku

24.12.2019

Fundacja "Rodzić po Ludzku" bada jakość opieki i respektowanie praw kobiet w polskich szpitalach już od ponad 20 lat. Panie w rankingu “Głos matek” oceniają wiele elementów związanych zarówno z samym porodem, jak i pobytem w szpitalu przed i po urodzeniu dziecka. W tegorocznym rankingu siemiatycki szpital znalazł się na III miejscu w województwie podlaskim, natomiast wśród publicznych placówek zajął I miejsce.

więcej

Obrazek dla news_1652

Uczniowie powiatowych szkół przez cały rok pod opieką dentysty!

23.12.2019

Bezpłatne leczenie zębów, a także ich lakowanie i lakierowanie oraz wiele innych działań profilaktycznych gwarantuje uczniom porozumienie, które Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel podpisali z dyrektorem SP ZOZ Siemiatycze. Powiat Siemiatycki zawarł porozumienie z SP ZOZ Siemiatycze na świadczenie usług stomatologicznych dla uczniów czterech szkół, dla których powiat jest organem prowadzącym. Dotyczy to Zespołu Szkół w Siemiatyczach (LO Siemiatycze), ZST Czartajew, ZSR Ostrożany i Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach. Świadczenie stomatologiczne będą bezpłatne, a uczniowie przyjmowani poza kolejnością.  Świadczenia będą udzielane od 1 stycznia w poradni przy ul. 11 Listopada 26 (tel. 85 655 21 22).

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.