Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 21099
W sumie: 71730

Archiwum newsów, strona 23

Obrazek dla news_1632

Zawiadomienie Starosty Powiatu Siemiatyckiego - scalenia "Miodusy i inne"

16.12.2019

Starosta   Powiatu   Siemiatyckiego   zawiadamia,   że   zgodnie   z     art.   28   ust.   1 ustawy z dnia 26 marca 1982 roku o scalaniu i wymianie gruntów (Dz. U. z 2018 poz. 908 ze zm.) w dniu 23.12.2019 r. o godzinie 11:30 w lokalu świetlicy wiejskiej we wsi Perlejewo odbędzie   się  zebranie   uczestników   scalenia   gruntów   obiektu   „MIODUSY   I INNE”, w skład którego wchodzą obręby geodezyjne: Miodusy Pokrzywne, Miodusy Dworaki, Miodusy   Inochy,   Koski   Wypychy,   Borzymy,   Twarogi   Trąbnica   gm. Perlejewo, powiat   siemiatycki,   woj.   podlaskie,   w   celu   odczytania   decyzji zatwierdzającej projekt scalenia.

więcej

Obrazek dla news_1631

Z a w i a d o m i e n i e Starosty Powiatu Siemiatyckiego - scalenia "Twarogi i inne"

16.12.2019

Zawiadomienie Starosta   Powiatu   Siemiatyckiego   zawiadamia,   że   zgodnie z     art.   28   ust.   1ustawy z dnia 26 marca 1982 roku o scalaniu i wymianie gruntów (Dz. U. z 2018 poz. 908 ze zm.) w dniu 23.12.2019 r. o godzinie 10:00 w lokalu świetlicy wiejskiej we wsi Perlejewo, odbędzie   się   zebranie   uczestników   scalenia   gruntów   obiektu   „TWAROGI   I INNE”, w skład którego wchodzą obręby geodezyjne: Twarogi Lackie i Ruskie, Stare Moczydły,   Twarogi   Mazury,   Twarogi   Wypychy,   Olszewo,   Pieczyski   gm.   Perlejewo, powiat siemiatycki, woj. podlaskie, w celu odczytania decyzji zatwierdzającej projekt scalenia.

więcej

Obrazek dla news_1630

WSA w Białymstoku przyznał rację Wojewodzie i stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta Siemiatycze - sprawa szpitalnego lądowiska

13.12.2019

     Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta Siemiatycze odnośnie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Siemiatycze. Tym samym sąd przyznał rację Wojewodzie Podlaskiemu, który w lipcu w wyniku kontroli uchwały ustalił iż jej zapisy naruszają przepisy obowiązującego prawa. W ocenie organu nadzoru w przedmiotowej uchwale nie uwzględniono uwarunkowań wynikających z funkcjonowania w sąsiedztwie terenu objętego planem miejscowym lądowiska przyszpitalnego dla śmigłowców „Siemiatycze-Szpital" (LPR: 1-1611 Siemiatycze).

    Zapisy zawarte w miejskiej uchwale niewykluczone iż docelowo mogłyby spowodować utrudnienia w bezpiecznym funkcjonowaniu lądowiska, czasowe zawieszenie lotów z lądowiska lub zamknięcie przyszpitalnego lądowiska, które należy do siemiatyckiego szpitala powiatowego...

więcej

Obrazek dla news_1629

"Cud w Miedwieżykach" - mieszkańcy cieszą się z gruntownie wyremontowanej powiatowej drogi!

13.12.2019

Symbolicznym przecięciem wstęgi otwarto i poświęcono rozbudowaną drogę powiatową na odcinku Milejczyce – Rogacze - Miedwieżyki. Nowy asfalt został położony na odcinku ponad 3 km. Koszt to blisko 2 mln 400 tys. zł. Inwestycję zrealizowano w partnerstwie Powiat Siemiatycki - Gmina Milejczyce z wykorzystaniem pieniędzy z FDS. W uroczystym otwarciu drogi uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Wójt Gminy Milejczyce Jerzy Iwanowiec, radny powiatowy Mariusz Cieślik, dyrektor PZD Jan Samojluk, Starosta Powiatu Hajnowskiego Andrzej Skiepko, ks. prot. mgr Mirosław Awksietijuk, mieszkańcy i zaproszeni goście.

- Dzisiaj doczekaliśmy się swoistego cudu w Miedwieżykach. Dla nas mieszkańców tej miejscowości jest to cud. Parafrazując słowa Neil Amstronga - to mały krok dla człowieka, ale dla naszej społeczności to naprawdę wielkie wydarzenie - mówił ks. prot. Mirosław Awksietijuk proboszcz parafii w Rogaczach

więcej

Obrazek dla news_1628

W Czartajewie uczniowie zmagali się z królową nauk - VII Mikołajkowy Maraton Matematyczny za nami!

11.12.2019

W Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie odbył się VII Mikołajkowy Maraton Matematyczny. Konkurs cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów szkół podstawowych powiatu siemiatyckiego i powiatów sąsiadujących. Udział w konkursie pomaga uczestnikom powtórzyć materiał na egzamin po szkole podstawowej oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu i poszerzaniu swojej wiedzy. W tegorocznym konkursie rywalizowało 20 zespołów. Uczniowie jak co roku mieli do pokonania 42 zadania o różnym poziomie trudności. Ostatecznie po kilkugodzinnej rywalizacji I miejsce zdobył zespół  nr 18 ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Siemiatyczach.

więcej

Obrazek dla news_1627

Uczniowie z Ostrożan z europejskimi certyfikatami "Erasmus+"

11.12.2019

Młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach we wrześniu odbyła dwutygodniowe praktyki zawodowe w greckich hotelach oraz przedsiębiorstwach branży gastronomicznej i rolniczej. Dzięki środkom unijnym na staż wyjechało 80 uczniów.  Uczniowie byli podzieleni na dwie tury mobilności wg. swoich profili kształcenia. Oficjalnie podsumowanie zagranicznych praktyk odbyło się 9 listopada w Ostrożanach. Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel wspólnie z dyrektorem placówki Janem Kobusem wręczyli certyfikaty uczniom, którzy uczestniczyli w zagranicznej praktyce w Grecji. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele greckiej organizacji partnerskiej Golden Sun Mobility Center - Stavros Georgiadis i Jorgos Chaltoupis.

więcej

Obrazek dla news_1626

Szlachetna paczka ZST Czartajew - pomogli choremu na "raka"

10.12.2019

Kolejny raz uczniowie ZST w Czartajewie włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. W tym roku pomagali samotnemu i choremu na nowotwór Panu Jakubowi z Siemiatycz. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji. Dziękujemy za zaangażowanie, hojność oraz otwartość na drugiego człowieka. Cieszymy się, że wokół jest wiele osób, które potrafią bezinteresownie pomagać. Takie inicjatywy przywracają wiarę w ludzi i ich wielkie serca.

więcej

Obrazek dla news_1625

Blisko 2 kilometry nowego asfaltu, chodniki, zatoki autobusowe na drodze Pieczyski - Perlejewo!

09.12.2019

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej Pieczyski - Perlejewo na odcinku blisko 1,8 km. Trasa doczekała się nowej nawierzchni asfaltowej, chodników, zjazdów na poszczególne posesje, zatoki autobusowej, remontu istniejących przepustów. Powstały wyniesione przejścia dla pieszych. Wykonawcą prac był firma "Mikst" z Węgrowa. Przebudowa była możliwa dzięki pozyskaniu przez Powiat Siemiatycki blisko 1 miliona złotych z rządowego programu - Funduszu Dróg Samorządowych. Solidarnie z własnych budżetów do inwestycji dołożyły samorządy: Gmina Perlejewo około 564 tys. zł i Powiat Siemiatycki również 564 tys. zł.

więcej

Obrazek dla news_1624

Piękny Jubileusz Gminnej Biblioteki Publicznej w Mielniku: zaczytani od 70 lat!

09.12.2019

Gminna Biblioteka w Mielniku ma 70 lat. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w piątek, 6 grudnia. Licznie uczestniczyli w nich mieszkańcy gminy, przedstawiciele władz gminy, powiatu, bibliotek, firm i instytucji.  70 lat to wspaniały dorobek kilku pokoleń bibliotekarzy, setek tysięcy czytelników, miliony przeczytanych książek.  Jubileusz połączono z otwarciem biblioteki po remoncie, który to nadał jej nowoczesny i funkcjonalny wizerunek. Uzupełnieniem tych wydarzeń było spotkanie autorskie z Mariolą Zaczyńską i recital Laury Łącz. W uroczystości uczestniczył Starosta Jan Zalewski wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Siemiatyckiego Henrykiem Boguszewskim.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.