Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22583
W sumie: 131459

Archiwum newsów, strona 23

Obrazek dla news_1697

Prezentacje edukacyjne "Uczelnie w powiecie" impulsem do znalezienia najlepszej drogi rozwoju

24.02.2020

XVIII Prezentacje edukacyjne „Uczelnie w powiecie” odbyły się w Zespole Szkół przy ulicy Kościuszki w Siemiatyczach. Celem prezentacji jest zachęcenie młodych mieszkańców małych miejscowości do podejmowania i kontynuowania nauki na poziomie wyższym. Organizatorami prezentacji był dwutygodnik "Wieści Podlaskie", Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach i Zespół Szkół w Siemiatyczach. Swoje oferty zaprezentowało 8 uczelni. Ostatecznie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie został nagrodzony pucharem Starosty Pwiatu Siemiatyckiego za najlepszą prezentację oferty edukacyjnej.

więcej

Obrazek dla news_1696

Koronawirus tematem spotkania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Siemiatyczach - służby są w gotowości

24.02.2020

Gotowość wszystkich służb na wypadek ewentualnego pojawienia się osoby zagrożonej zachorowaniem w związku z Koronawirusem. To temat poniedziałkowego spotkania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zwołał je jego przewodniczący, Starosta Siemiatycki Jan Zalewski. Wzięli w nim udział przedstawiciele służb mundurowych, a także powiatowych, miejskich i gminnych Zespołów Zarządzania Kryzysowego, Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siemiatyczach oraz SP ZOZ Siemiatycze. Jego rolą była ocena stanu przygotowań wszystkich służb i procedur na wypadek pojawienia się zachorowania lub podejrzenia zachorowania wywołanego przez Koronawirusa 2019-nCoV. Podczas spotkania omówiono procedury, jakie trzeba będzie podjąć, jeśli pojawi się u nas koronawirus 2019-nCoV. Na razie zagrożenia nie ma, ale w razie czego służby są gotowe.

więcej

Obrazek dla news_1695

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

21.02.2020

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Policjanci zachęcają osoby pokrzywdzone przestępstwem do skorzystania z możliwości uzyskania informacji bądź porady. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

więcej

Obrazek dla news_1694

"MasterChef Junior” w Ostrożanach

21.02.2020

25 lutego w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach odbędzie się Konkurs Gastronomiczny dla uczniów Szkół Podstawowych. Trzyosobowe ekipy z kilkunastu placówek oświatowych z naszej okolicy zmierzą się w dwóch etapach: części pisemnej i części praktycznej. Pierwszy etap obejmował będzie test, natomiast drugi to zadanie praktyczne polegające na przygotowaniu i zaprezentowaniu dania. Powyższe zadania oceniać będzie komisja konkursowa.

więcej

Obrazek dla news_1693

uczniowie ZST Czartajew pojadą na praktyki do grecji

19.02.2020

Zespół Szkół Technicznych otrzyma dofinansowanie na realizację projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.Wartość projektu to 197 130 zł. W projekcie będzie uczestniczyć 23 uczniów, którzy wyjadą do Grecji by zdobyć i wzmocnić kompetencje kluczowe: kompetencje w zakresie wielojęzyczności, kompetencje cyfrowe, osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się oraz kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.

więcej

Obrazek dla news_1692

Siemiatyccy strażacy podsumowali 2019 rok

19.02.2020

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach odbyła się narada roczna funkcjonariuszy siemiatyckiej straży pożarnej, w czasie której podsumowano miniony rok. Podczas narady przedstawiono charakterystykę zagrożeń w powiecie, stan wyposażenia sprzętowego oraz organizację i funkcjonowanie operacyjne jednostek ochrony przeciwpożarowej. Przedstawiono problemy nurtujące jednostki straży pożarnych, tak ochotnicze jak i Państwowej Straży Pożarnej oraz szukano sposobów ich rozwiązania. Ponadto zaprezentowano zamierzenia i plany działań na bieżący rok.

więcej

Obrazek dla news_1691

Limit miejsc na Bieg Tropem Wilczym Perlejewo - Granne wyczerpany

18.02.2020

       Jest to bieg rodzinny i nieodpłatny, w którym  najważniejszy jest sam udział, a nie zajęte miejsce. Zapisy na bieg na trasie Perlejewo - Granne zostały zakończone ze względu na wyczerpanie limitu 150 sztuk pakietów startowych.

      Osoby, które nie zdołały się zapisać, a zależy im na wzięciu udziału w wydarzeniu, będą miały taką możliwość. Będzie można przyłączyć się do biegu bez zagwarantowanego pakietu. Zachęcamy do udziału. A na pakiet składa się m.in. pamiątkowa patriotyczna koszulka bawełniana i medal.

       Przypominamy iż, nieodebranie pakietu startowego (koszulka, nr startowy) do godz.11.45 w dniu biegów z biura zawodów powoduje skreślenie z listy uczestników. Pakiet otrzyma inna osoba z listy rezerwowej.

więcej

Obrazek dla news_1690

Zapraszamy maturzystów na XVIII Prezentacje Edukacyjne „Uczelnie w powiecie”

18.02.2020

Po raz osiemnasty (w Siemiatyczach po raz 8) dwutygodnik lokalny „Wieści Podlaskie” wspólnie ze Starostą Siemiatyckim organizuje 24 lutego (poniedziałek) Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”. Odbędą się one w Zespole Szkół przy ul. Kościuszki 43 w godz. 10.00 - 13.00. Ideą imprezy jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystom, wyczerpującej informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej. Rozmowy z przedstawicielami uczelni, ulotki i informatory przybliżą przyszłym studentom specyfikę poszczególnych szkół wyższych, zasady rekrutacji i studiowania, opłaty i stypendia.

więcej

Obrazek dla news_1689

I Siemiatycka Gala Biznesu za nami - "Sfinksy Biznesu" trafiły do przesiębiorców

17.02.2020

Firma BR Technology w kategorii „Odkrycie Roku”; Orły z Podlasia Sp. z o.o. w kategorii „Pomysłowy Produkt”, Arton Bogdan Gorzelski w kategorii „Klient Nasz Pan” i Blech Dach Tereszkiewicz w kategorii „Biznesowa Rewolucja”, to zdobywcy przyznanych po raz pierwszy nagród „Sfinks Biznesu”, podczas I Siemiatyckiej Gali Biznesu. Sfinksa Biznesu w najbardziej prestiżowej kategorii „Gigant Biznesu” zdobyła firma Producent Parkietu Kazimierz Wiśniewski. Głównym organizatorem Gali było Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczy w partnerstwie z Powiatem Siemiatyckim, Miastem Siemiatycze, Gminą Siemiatycze, Gminą Drohiczyn. Ideą gali jest przedstawienie, wynagrodzenie oraz promowanie lokalnych pracodawców, przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy, wyróżniają się pod względem jakości zapewnianej przez warunki pracy, reprezentujących ponadprzeciętny i godny naśladowania poziom.

więcej

Obrazek dla news_1688

78 lat temu powstała Armia Krajowa

14.02.2020

78 lat temu powstała Armia Krajowa - to siły ok. 390 tys. żołnierzy walczących w kraju podczas II wojny światowej.Armia Krajowa przeprowadziła łącznie ponad 110 tysięcy akcji, a w ponad 1200 z nich brała udział nie tylko niemiecka policja i żandarmeria, ale również Wermaht, także z wojskami pancernymi i lotnictwem.

Kulminacją wysiłku zbrojnego AK było Powstanie Warszawskie. Po jego klęsce jednostki AK na terenach zajętych przez Armię Czerwoną zostały zdemobilizowane. Wobec represji sowieckich i polskich służb bezpieczeństwa nie wszystkie oddziały AK podporządkowały się rozkazowi o demobilizacji. Powstały nowe organizacje konspiracyjne m.in.: Ruch Oporu Armii Krajowej i Zrzeszenie "Wolność i Niezawisłość". Żołnierze AK byli prześladowani przez władze komunistyczne, zwłaszcza w okresie stalinizmu, wielu z nich skazano na karę śmierci lub wieloletniego więzienia.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.