Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23626
W sumie: 74257

Archiwum newsów, strona 24

Obrazek dla news_1626

Szlachetna paczka ZST Czartajew - pomogli choremu na "raka"

10.12.2019

Kolejny raz uczniowie ZST w Czartajewie włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. W tym roku pomagali samotnemu i choremu na nowotwór Panu Jakubowi z Siemiatycz. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji. Dziękujemy za zaangażowanie, hojność oraz otwartość na drugiego człowieka. Cieszymy się, że wokół jest wiele osób, które potrafią bezinteresownie pomagać. Takie inicjatywy przywracają wiarę w ludzi i ich wielkie serca.

więcej

Obrazek dla news_1625

Blisko 2 kilometry nowego asfaltu, chodniki, zatoki autobusowe na drodze Pieczyski - Perlejewo!

09.12.2019

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej Pieczyski - Perlejewo na odcinku blisko 1,8 km. Trasa doczekała się nowej nawierzchni asfaltowej, chodników, zjazdów na poszczególne posesje, zatoki autobusowej, remontu istniejących przepustów. Powstały wyniesione przejścia dla pieszych. Wykonawcą prac był firma "Mikst" z Węgrowa. Przebudowa była możliwa dzięki pozyskaniu przez Powiat Siemiatycki blisko 1 miliona złotych z rządowego programu - Funduszu Dróg Samorządowych. Solidarnie z własnych budżetów do inwestycji dołożyły samorządy: Gmina Perlejewo około 564 tys. zł i Powiat Siemiatycki również 564 tys. zł.

więcej

Obrazek dla news_1624

Piękny Jubileusz Gminnej Biblioteki Publicznej w Mielniku: zaczytani od 70 lat!

09.12.2019

Gminna Biblioteka w Mielniku ma 70 lat. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w piątek, 6 grudnia. Licznie uczestniczyli w nich mieszkańcy gminy, przedstawiciele władz gminy, powiatu, bibliotek, firm i instytucji.  70 lat to wspaniały dorobek kilku pokoleń bibliotekarzy, setek tysięcy czytelników, miliony przeczytanych książek.  Jubileusz połączono z otwarciem biblioteki po remoncie, który to nadał jej nowoczesny i funkcjonalny wizerunek. Uzupełnieniem tych wydarzeń było spotkanie autorskie z Mariolą Zaczyńską i recital Laury Łącz. W uroczystości uczestniczył Starosta Jan Zalewski wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Siemiatyckiego Henrykiem Boguszewskim.

więcej

Obrazek dla news_1623

"Szlachetna paczka" siemiatyckiego LO

09.12.2019

Super drużyna „Szlachetnej Paczki” Liceum Ogólnokształcącego im. K.E.N. w Siemiatyczach ponownie w akcji. Po raz kolejny nasze liceum ofiarnie włączyło się do akcji „Szlachetnej Paczki”. W tym roku pomoc popłynęła do mamy samotnie wychowującą córkę.  Dzięki temu, że do akcji włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz jak zawsze niezawodni rodzice, można było kupić nową pralkę, krzesło do biurka, artykuły spożywcze, środki czystości, pościel, koce, ręczniki, odzież i buty, a także materiały szkolne oraz gry i zabawki dla dziewczynki. Rodzice przekazali także łóżko, biurko, telefon komórkowy oraz drewno na opał. Przekazane prezenty napewno ucieszą wybraną rodzinę.

więcej

Obrazek dla news_1622

Mikołajkowy, charytatywny kiermasz w Ostrożanach

06.12.2019

Bardzo mocno pielęgnowaną tradycją Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach jest pomaganie innym. Tradycyjnie już 6 grudnia w ostrożańskiej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Mikołajkowy. Przy okazji wspaniałej zabawy podczas zdjęć w mikołajkowej fotobudce, kupowania świątecznych ozdób, czy też przy kawie z ciastkiem, każdy miał możliwość dołożenia symbolicznej cegiełki. Dochód z kiermaszu pozwoli na przygotowanie świątecznych paczek dla potrzebujących wsparcia rodzin, aby komuś dać na najbliższe Święta odrobinę radości!

więcej

Obrazek dla news_1621

POWIAT SIEMIATYCKI W 2020 ROKU ZORGANIZUJE BIEG - "Tropem WILCZYM"

05.12.2019

Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach uzyskało potwierdzenie z Fundacji Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie, że jest oficjalnym Lokalnym Organizatorem VIII ogólnopolskiej edycji „Tropem Wilczym. Bieg Żołnierzy Wyklętych 2020”. Bieg po raz trzeci będzie organizowany w naszym powiecie (na terenie Gminy Perlejewo).

Współorganizatorem biegu jest Gmina Perlejewo. Ilość pakietów startowych jest ograniczona – dla pierwszych 150 osób są gwarantowane. Nie będzie opłaty startowej. Wszyscy uczestnicy otrzymają między innymi: pamiątkowe medale i koszulki oraz ciepły posiłek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania oraz amatorów Nordic Walking  (biegi: dystans rodzinnym 1963 m oraz bieg główny 5km,  Nordic Walking dystans 1963 m).

więcej

Obrazek dla news_1617

VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Bitwa na słowa” w ZST w Czartajewie

02.12.2019

VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Bitwa na słowa” w ZST w Czartajewie została poświęcona tematyce miłosnej. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 12 uczestników z sześciu szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Siemiatyczach, Szkoła Podstawowa w Czartajewie, Zespół Szkół w Mielniku, Szkoła Podstawowa nr 3 w Siemiatyczach, Szkoła Podstawowa w Szerszeniach i Szkoła Podstawowa w Grodzisku. Pierwsze miejsce zdobyła Klaudia Hodun -  uczennica klasy VIII Zespołu Szkół  w Mielniku za recytację wiersza „Spacer z niekochanym” Agnieszki Osieckiej. Nauczyciel przygotowujący - Eliza Leszczyńska.

więcej

Obrazek dla news_1616

Komórkomania w Ostrożanach - rejestrowali potencjalnych dawców szpiku

29.11.2019

Społeczność Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach włączyła się w akcję Fundacji DKMS "#Komórkomania". Młodzież wraz z opiekunami zorganizowała Dzień Dawcy Szpiku. Szkolna akcja zakończyła się dużym sukcesem, bo udało się zarejestrować 25 potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Nowotwory krwi to nowotwory, które atakują system krwionośny oraz samą krew, szpik kostny i układ limfatyczny. Rozróżniamy wiele rodzajów nowotworów krwi, w tym białaczkę. Na całym świecie co 35 sekund zostaje u kogoś zdiagnozowany nowotwór krwi, a co 10 minut odbiera on komuś życie. #Komórkomania to kampania promocyjno-edukacyjną fundacji DKMS.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.