Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

Archiwum newsów, strona 24

Obrazek dla news_1690

Zapraszamy maturzystów na XVIII Prezentacje Edukacyjne „Uczelnie w powiecie”

18.02.2020

Po raz osiemnasty (w Siemiatyczach po raz 8) dwutygodnik lokalny „Wieści Podlaskie” wspólnie ze Starostą Siemiatyckim organizuje 24 lutego (poniedziałek) Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”. Odbędą się one w Zespole Szkół przy ul. Kościuszki 43 w godz. 10.00 - 13.00. Ideą imprezy jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystom, wyczerpującej informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej. Rozmowy z przedstawicielami uczelni, ulotki i informatory przybliżą przyszłym studentom specyfikę poszczególnych szkół wyższych, zasady rekrutacji i studiowania, opłaty i stypendia.

więcej

Obrazek dla news_1689

I Siemiatycka Gala Biznesu za nami - "Sfinksy Biznesu" trafiły do przesiębiorców

17.02.2020

Firma BR Technology w kategorii „Odkrycie Roku”; Orły z Podlasia Sp. z o.o. w kategorii „Pomysłowy Produkt”, Arton Bogdan Gorzelski w kategorii „Klient Nasz Pan” i Blech Dach Tereszkiewicz w kategorii „Biznesowa Rewolucja”, to zdobywcy przyznanych po raz pierwszy nagród „Sfinks Biznesu”, podczas I Siemiatyckiej Gali Biznesu. Sfinksa Biznesu w najbardziej prestiżowej kategorii „Gigant Biznesu” zdobyła firma Producent Parkietu Kazimierz Wiśniewski. Głównym organizatorem Gali było Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczy w partnerstwie z Powiatem Siemiatyckim, Miastem Siemiatycze, Gminą Siemiatycze, Gminą Drohiczyn. Ideą gali jest przedstawienie, wynagrodzenie oraz promowanie lokalnych pracodawców, przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy, wyróżniają się pod względem jakości zapewnianej przez warunki pracy, reprezentujących ponadprzeciętny i godny naśladowania poziom.

więcej

Obrazek dla news_1688

78 lat temu powstała Armia Krajowa

14.02.2020

78 lat temu powstała Armia Krajowa - to siły ok. 390 tys. żołnierzy walczących w kraju podczas II wojny światowej.Armia Krajowa przeprowadziła łącznie ponad 110 tysięcy akcji, a w ponad 1200 z nich brała udział nie tylko niemiecka policja i żandarmeria, ale również Wermaht, także z wojskami pancernymi i lotnictwem.

Kulminacją wysiłku zbrojnego AK było Powstanie Warszawskie. Po jego klęsce jednostki AK na terenach zajętych przez Armię Czerwoną zostały zdemobilizowane. Wobec represji sowieckich i polskich służb bezpieczeństwa nie wszystkie oddziały AK podporządkowały się rozkazowi o demobilizacji. Powstały nowe organizacje konspiracyjne m.in.: Ruch Oporu Armii Krajowej i Zrzeszenie "Wolność i Niezawisłość". Żołnierze AK byli prześladowani przez władze komunistyczne, zwłaszcza w okresie stalinizmu, wielu z nich skazano na karę śmierci lub wieloletniego więzienia.

więcej

Obrazek dla news_1687

.

05.12.2020

Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy

Śp. Eugeniusza Wichowskiego

wieloletniego Wójta Gminy Mielnik, człowieka otwartego, pełnego pasji działania samorządowca, bliskiego sercom nie tylko mieszkańców Gminy Mielnik

Rodzinie i Najbliższym Wyrazy Szczerego Współczucia

w imieniu

Zarządu Powiatu Siemiatyckiego i Rady Powiatu Siemiatyckiego

składają

Jan Zalewski Starosta Powiatu Siemiatyckiego, Marek Bobel Wicestarosta Powiatu Siemiatyckiego, Henryk Boguszewski Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Sylwester Zgierun Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego

więcej

Obrazek dla news_1686

Siemiatycka porodówka na podium rankingu Fundacji "Rodzić po Ludzku"

12.02.2020

Ranking Fundacji Rodzić po Ludzku, w którym badane są standardy opieki okołoporodowej, obejmuje blisko 400 porodówek w całej Polsce. Ta z siemiatyckiego szpitala powiatowego zajęła 3. miejsce w naszym województwie. Fundacja Rodzić po Ludzku zorganizowała ogólnopolską ankietę, w której kobiety anonimowo oceniały oddziały porodowe, w których przyszło im rodzić, a w których ich dzieci przyszły na świat.

więcej

Obrazek dla news_1684

PROGRAM WYRÓWNYWANIA RÓŻNIC MIĘDZY REGIONAMI III – 2020 rok

11.02.2020

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Siemiatyczach informuje, że Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął dokument pn. „Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2020 roku. Celem strategicznym programu jest wyrównywanie szans oraz zwiększanie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej ze szczególnym uwzględnieniem osób zamieszkujących regiony słabiej rozwinięte gospodarczo i społecznie.

więcej

Obrazek dla news_1683

ARiMR- dotacje na nawadianie pól uprawnych

11.02.2020

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Wnioski będzie można składać od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. Rolnicy mogą sfinansować z tego programu m.in. budowę studni i zbiorników, zakup maszyn i urządzeń do poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, instalacji nawadniających i systemów do sterowania nawadnianiem.

więcej

Obrazek dla news_1682

Wyczółki - tablica ku pamięci Powstańców Styczniowych

11.02.2020

W sobotę, 8 lutego z inicjatywy i dzięki wielkim staraniom mieszkańców i przyjaciół Wyczółek, w tej niewielkiej miejscowości na pograniczu Polski odsłonięto tablicę upamiętniającą Powstańców Styczniowych.  Na tablicy, którą odsłonięto w Wyczółkach umieszczono informacje:  "Roman Rogiński mianowany w 1862 roku przez Komitet Centralny Narodowy na komisarza województwa podlaskiego, po walkach w okolicach Białej Podlaskiej – 4 lutego 1963 roku przeprawił się, pod ciągłym ostrzałem Rosjan, przez Bug w okolicach Niemirowa. Tabory pokonały rzekę promem, konnica wpław. Oddział powstańczy przybył do Wyczółek. Po niespełna dwudniowym pobycie we wsi, powstańcy wyruszyli 6 lutego 1863 roku na bój w Siemiatyczach. (…). W uroczystości uczestniczył Starosta Jan Zalewski.

więcej

Obrazek dla news_1681

UCZENNICA LO SIEMIATYCZE STYPENDYSTKĄ PREMIERA

07.02.2020

W Białymstoku odbyła się wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznanego na rok szkolny 2019/2020. Wśród 118 uczniów z województwa podlaskiego, którzy odebrali to wyróżnienie z rąk Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego, znalazła się również reprezentantka LO Siemiatycze. Natalia Jaszczołt, obecnie uczennica klasy IIIC, naukę w klasie II zakończyła ze średnią 5,63. Była to najwyższa średnia w szkole.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.