Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5623
W sumie: 22957

Archiwum newsów, strona 25

Obrazek dla news_1559

Niepełnosprawne dzieci i młodzież z Bacik Średnich mają swój plac zabaw!

24.09.2019

Dziś uroczyście otwarto kolorowy plac zabaw, z którego będą korzystać podopieczni Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bacikach Średnich. W uroczystości uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Siemiatycz, którzy integrowali się ze społecznością ZOL. Jak dotąd na terenie ośrodka nie było miejsca przystosowanego dla chorych pacjentów, w którym w odpowiednich warunkach mogliby spędzić kilka minut na świeżym powietrzu. Było uroczyste przecięcie wstęgi, okazjonalny tort, wiele ciepłych słów oraz mnóstwo radości na twarzach podopiecznych ZOL. Z pomocą przyszła Fundacja PGE, która na budowę placu zabaw przekazała 65 tysięcy złotych. Plac zabaw wybudowała siedlecka firma „Trakt-Krzysztof Karabin”.

więcej

Obrazek dla news_1558

Nabór wniosków na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach KFS

24.09.2019

Powiatowy Urząd Pracy w Siemiatyczach ogłasza nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców. Wnioski będą przyjmowane od 30.09.2019r.  do 04.10.2019r w  sekretariacie  Powiatowego Urzędu Pracy w Siemiatyczach, pok. 3 ul. Leg. Piłsudskiego 3 17-300 Siemiatycze. Środki KFS przeznacza się na: kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą, egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych, badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończeniu kształcenia, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.

więcej

Obrazek dla news_1557

Kawaleryjskie Spotkanie z Historią w Mielniku

24.09.2019

Dziś (24 września) w mielnickiej Topolinie odbędzie się pokaz galowy musztry konnej plutonu kawalerii, pokaz lansjerów, pokaz władania szablą i lancą, pokazy kaskaderskie itp. Każdy odwiedzający obozowisko otrzyma broszurę informującą o historii działań wojennych z 1939 r. z szczególnym uwzględnienie szlaku bojowego Pułku 3 Strzelców Konnych oraz (Suwalskiej i Podlaskiej Brygady Kawalerii) oraz kolorowy komiks przedstawiający przebieg ostatniej bitwy kampanii jesiennej 1939 r. Początek pokazu o godz. 17.00.

więcej

Obrazek dla news_1556

Minister Jarosław Zieliński przekazał strażakom z 4 powiatów promesy – po 5 tysięcy złotych dla każdej jednostki OSP

20.09.2019

Dziś w siemiatyckim starostwie druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatów: siemiatyckiego, bielskiego, wysokomazowieckiego, hajnowskiego z rąk Jarosława Zielińskiego Wiceministra Spraw wewnętrznych i Administracji odebrali promesy odnośnie przekazania pieniędzy z budżetu państwa dla poszczególnych jednostek OSP. W starostwie stawili się przedstawiciele ponad 160 jednostek OSP, a każda z nich otrzyma po 5 tysięcy złotych. Pieniądze pozwolą im m.in. propagować zasady udzielania pierwszej pomocy, czy organizować przedsięwzięcia oświatowo-kulturalne i sportowe. Do 48 jednostek OSP z terenu Powiatu Siemiatyckiego trafi blisko 300 tysięcy złotych. W uroczystości uczestniczył Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku st. bryg. Andrzej Sobolewski, Wicestarosta Marek Bobel.

więcej

Obrazek dla news_1553

Dzień Sybiraka w Siemiatyczach

18.09.2019

Od kilkunastu lat we wrześniu w Siemiatyczach obchodzony jest Dzień Sybiraka. Od trzech lat uroczystości te mają charakter diecezjalny. W tym roku odbyły się one w niedzielę, 15 września. Mszę Świętą w intencji wszystkich Sybiraków i ofiar reżimu stalinowskiego oraz ich rodzin w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli sprawował biskup drohiczyński Piotr Sawczuk.  Powiat Siemiatycki reprezentował Henryk Boguszewski Przewoczniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego, Krzysztof Andruszkiewicz członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego, Jerzy Woźniak sekretarz Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1551

Uczniowie z Ostrożan na praktykach w Grecji

18.09.2019

40 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach przebywa w Grecji na stażu zagranicznym. Zagraniczny staż wzbogaci ostrożańską młodzież o nowe doświadczenia i umiejętności zawodowe. W trakcie pobytu młodzież nauczy się wielu przepisów, receptur oraz produktów z kuchni greckiej i nie tylko. Pozna obsługę, wyposażenie oraz funkcjonowanie w zakładach branży gastronomicznej.

więcej

Obrazek dla news_1539

Dyżur specjalisty ds. funduszy europejskich w siemiatyckim starostwie

17.09.2019

Starosta Siemiatycki oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zapraszają mieszkańców na dyżur specjalisty ds. funduszy europejskich. Dyżur odbędzie się 18 września (środa) w godz. 9.30 - 12.00 Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach ul. Legionów Piłsudskiego 3 (sala 202 II piętro). Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się m.in.: czy istnieje możliwość dofinansowania danego przedsięwzięcia ze środków unijnych, jakie są terminy konkursów, gdzie składać ewentualne wnioski, jak przebiega procedura ubiegania się o dofinansowanie, bezpłatną i kompleksową informację dot. możliwości dofinansowania Twojego pomysłu z Funduszy Europejskich.  Dyżur jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców: przedsiębiorców, przedstawicieli kultury, jednostek samorządu terytorialnego itd.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.