Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11868
W sumie: 190685

Archiwum newsów, strona 26

Obrazek dla news_1402

Umowy na organizację przedsięwzięć sportowych i kulturalnych podpisane. 40 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych!

16.04.2019

Stowarzyszenia, kluby, organizacje działające w Powiecie Siemiatyckim otrzymały dofinansowanie na różnego rodzaju wydarzenia, akcje, przedsięwzięcia kulturalne, sportowe, edukacyjne, patriotyczne, realizowane w 2019 roku. Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel zawarli umowy z przedstawicielami  organizacji pozarządowych. W sumie do różnych organizacji pozarządowych z budżetu Powiatu Siemiatyckiego trafi 40 tys. zł. Dla jednych to bardzo znacząca pomoc, bez której trudno byłoby normalnie funkcjonować i rozwijać swoją działalność, dla innych, pomoc pozornie niewielka, ale cenna.

więcej

Obrazek dla news_1401

Imponujące palmy wielkanocne w Ciechanowcu

16.04.2019

W całym kraju, a także w naszym regionie ulicami miast i wsi przeszły kolorowe procesje z palmami. W uroczystościach Niedzieli Palmowej w Ciechanowcu uczestniczył Starosta Jan Zalewski. Tam też odbył się doroczny konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej zorganizowany przez: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem i Parafię p.w. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, pod Patronatem Biskupa Drohiczyńskiego JE Tadeusza Pikusa.

więcej

Obrazek dla news_1398

Siemiatyccy ułani oddali hołd polskim oficerom zamordowanym na Wschodzie - XII Katyński Marsz Cieni

10.04.2019

W ubiegłą niedzielę ułani z siemiatyckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii uczestniczyli w XII Katyńskim Marszu Cieni, który przeszedł ulicami Warszawy. To milczący hołd dla blisko 22 tysięcy polskich oficerów zamordowanych przez Sowietów w 1940 r. w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie. Wśród zgładzonych w lesie katyńskim żołnierzy Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, Policji Państwowej byli również lekarze, duchowni, urzędnicy, prawnicy, nauczyciele, inżynierowie, literaci… Jednym z celów działania siemiatyckich ułanów jest promowanie i krzewienie właściwych postaw patriotycznych. Dziękujemy za reprezentowanie Powiatu Siemiatyckiego podczas żywej, pięknej lekcji historii.

więcej

Obrazek dla news_1395

szkolenie w ramach programu "Czyste powietrze"

09.04.2019

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach odbyło się szkolenie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze". Prowadził je Michał Frydrych, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Celem szkolenia było przybliżenie zasad aplikowania o środki z programu, jak również zapoznanie z aspektami technicznymi wypełniania wniosku o dofinansowanie Dzięki warsztatom, pracownicy urzędów będą mogli stanowić wsparcie dla mieszkańców gmin chcących otrzymać dofinansowanie przeznaczone na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

więcej

Obrazek dla news_1394

podziękowanie za bardzo dobrą współpracę w realizacji zadań wojskowych i obronnych

08.04.2019

Dzisiaj pułkownik Sławomir Dudczak dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina odwiedził Wicestarostę Marka Bobla, by podziękować za bardzo dobrą współpracę z Powiatem Siemiatyckim przy organizacji pokazów wojskowych, które odbyły się w niedzielę w Czartajewie. 12 Brygada Zmechanizowana jest jedną z największych, najlepiej wyszkolonych i najnowocześniejszych jednostek w Wojskach Lądowych. Żołnierze z 12 Brygady kilkukrotnie uczestniczyli w misjach w ramach sił Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie oraz Iraku.

więcej

Obrazek dla news_1393

broń, śmigłowce, nowoczesny sprzęt wojskowy - to były wspaniałe pokazy wojskowe w Czartajewie i Siemiatyczach

07.04.2019

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się w niedzielę w Czartajewie z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina w ramach ćwiczeń, które odbywają na Lubelszczyźnie i w Podlaskiem. Szef MON oglądał m.in. element ćwiczenia związany z uzupełnianiem w śmigłowcach paliwa i amunicji w doraźnie organizowanych miejscach, w których śmigłowce mogą wylądować w terenie, nie na lotnisku (tzw. FARP - Forward Arming and Refuelling Point). Manewry wojska obserwowali licznie zebrani mieszkańcy Czartajewa oraz okolicznych miejscowości. Takich pokazów wojskowych w naszym powiecie nie było nigdy wcześniej. Zostały one zorganizowane we współpracy z Powiatem Siemiatyckim. Dodatkowo w Siemiatyczach można oglądać sprzęt wojskowy i porozmawiać z żołnierzami w trakcie pikniku militarnego nad małym zalewem.

więcej

Obrazek dla news_1392

MINISTER OBRONY NARODOWEJ ODWIEDZI ŻOŁNIERZY W CZARTAJEWIE

05.04.2019

W niedzielę, 7 kwietnia o godzinie 11.00 w Czartajewie k. Siemiatycz Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej spotka się z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej, ćwiczącymi na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Celem szkolenia poligonowego 12. Brygady Zmechanizowanej na wschodzie Polski jest sprawdzenie mobilności i gotowości bojowej we współpracy z siłami powietrznymi oraz Wojskami Obrony Terytorialnej z dala od macierzystych poligonów.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.