Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12238
W sumie: 88137

Archiwum newsów, strona 26

Obrazek dla news_1278

Stan wojenny Pamiętamy - 13 grudnia 1981 roku na ulicę wyjechały czołgi

13.12.2018

13 grudnia mija 37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Decyzję o jego ustanowieniu podjął generał Wojciech Jaruzelski, pod którego przewodnictwem ukonstytuowała się Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. 12 grudnia 1981 roku, wieczorem na ulice polskich miast wyjechały czołgi, wyłączono telefony. Milicja Obywatelska i Służba Bezpieczeństwa przystąpiła do zatrzymań działaczy "SOLIDARNOŚCI" w ramach akcji o kryptonimie „Jodła”.

więcej

Obrazek dla news_1279

Siemiatycka Licealistka ze stypendium Prezesa Rady Ministrów

13.12.2018

Uczennica klasy IIC siemiatyckiego LO, Natalia Jaszczołt otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów - Gratulujemy! W tym roku stypendium to przyznano 116 uczniom szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego. Stypendium takie dostaje je uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem i ma najwyższą średnią ocen w swojej szkole lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych co najmniej dobre.

więcej

Obrazek dla news_1276

PROSTO Z SERCA - "SZLACHETNA PACZKA" Z SIEMIATYCKIEGO STAROSTWA

09.12.2018

Czteroosobowa rodzina - mama po chorobie nowotworowej samotnie wychowująca trójkę małych dzieci została obdarowana "Szlachetną Paczką" przygotowaną przez nas...pracowników Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach. Czasami nazywani jesteśmy przez zabieganych i zestresowanych petentów "bezdusznymi maszynkami biurokratycznymi". Jednak tak naprawdę w wielu z nas drzemią uczucia i to najwyższego rzędu. Podczas spontanicznej akcji trwającej niespełna tydzień udowodniliśmy, że jednak mamy wielkie serducha otwarte na pomoc. Efekt zbiórki przeszedł najśmielsze oczekiwania! Udało się zebrać niemal wszystkie produkty, o które prosiła rodzina. Paczki zostały dziś przekazane bezpośrednio dla potrzebującej rodziny. Przekazane dary na pewno pozwolą całej kochającej się rodzinie, godnie przeżyć nie tylko święta Bożego Narodzenia, ale z wiarą w innych ludzi rozpocząć 2019 rok.

więcej

Obrazek dla news_1273
Obrazek dla news_1275

Stypendia dla zdolnych sportowców z Funduszu Natalii Partyki

05.12.2018

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, szukających dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10.000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych. Kto może dostać stypendium z Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki? Sportowcy w wieku od 17 do 22 lat, którzy osiągają wysokie wyniki w sporcie na poziomie klasy sportowej odpowiedniej do ich kategorii wiekowej, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, w dyscyplinach olimpijskich lub paraolimpijskich.

więcej

Obrazek dla news_1271

przedszkole na miarę marzeń mieszkańców gminy siemiatycze!

30.11.2018

Jest taka przystań radości, bez której trudno przeżyć dzień. Miejsce gdzie dzieci nie nakręca się jak zegarki, lecz pozwala się im żyć, i to właśnie w takim miejscu rodzą się i realizują ich małe i duże marzenia. A zapewniony rodzicom spokój, pewność, że są w dobrych rękach, jest dla nich niczym bezcenny prezent na dobry sen. Od 29 listopada oficjalnie w nowych warunkach funkcjonuje Przedszkole Gminy Siemiatycze przy ulicy Kościuszki - (dawne gimnazjum gminne i biurowiec PKS Siemiatycze).   Tego dnia, w obecności duchownych, przedstawicieli samorządów, służb mundurowych, oraz wielu instytucji nie tylko związanych z oświatą, radnych gminy Siemiatycze, a przede wszystkim dzieci i ich rodziców, oficjalnie zostało otwarta nowa placówka oświatowa dla najmłodszych. W uroczystości uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel.

więcej

Obrazek dla news_1268

Świętujemy Sto lat praw wyborczych kobiet W POLSCE - iluminacja na siemiatyckim starostwie

27.11.2018

28 listopada 1918 roku Naczelnik Państwa Józef Piłsudski podpisuje dekret o ordynacji do Sejmu Ustawodawczego zawiera on punkt przyznający prawa wyborcze kobietom. W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polską, ale również 100-lecie nadania Praw Wyborczych Kobietom w Polsce. Artykuł 1 dekretu podpisanego przez Józefa Piłsudskiego stanowił: „Wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel państwa bez różnicy płci, który do dnia ogłoszenia wyborów ukończył 21 lat”. Prawo to nie przysługiwało jedynie wojskowym wszystkich stopni. Dzień wcześniej Piłsudski kontrasygnował dekret przyznający kobietom prawo udziału w zgromadzeniach gminnych. Co warte podkreślenia, przyznanie prawa głosu kobietom było zgodne z oczekiwaniami przeważającej części polskich elit politycznych.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.