Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3147
W sumie: 20481

Archiwum newsów, strona 27

Obrazek dla news_1537

Nowy samochód ratowniczo - gaśniczy dla OSP Dziadkowice

04.09.2019

W obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. mgr inż. Piotr Pietraszko, Starosty Siemiatyckiego Jana Zalewskiego, oraz Wicestarosty Siemiatyckiego Marka Bobla, Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach bryg. Jerzego Sitarskiego, Proboszcza - jednocześnie Kapelana Strażaków ks. Jana Krasowskiego, radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego przy kościele parafialnym w Dziadkowicach, uroczyście przekazano nowy samochód ratowniczo – gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziadkowicach. Samochód marki MAN kosztował 780 tys. zł, z czego 550 tys. zł, to dofinansowanie w ramach projektu transgranicznego “Wspólne inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa obszaru transgranicznego w przypadku katastrof ekologicznych i chemicznych”, 50 tys. zł to dotacja z KG PSP, wkład Gminy Dziadkowice – 180 tys. zł.

więcej

Obrazek dla news_1534

Nowe kardiomonitory dla Oddziału Chorób Wewnętrznych siemiatyckiego szpitala powiatowego

03.09.2019

O trzy nowoczesne kardiomonitory oraz centralę monitorującą wzbogaci się niebawem siemiatycki szpital powiatowy. Urządzenia trafią na oddział chorób wewnętrznych, gdzie spora grupa pacjentów to osoby z różnymi chorobami kardiologicznymi. Wielofunkcyjne urządzenia umożliwią monitorowanie oraz nadzór istotnych dla życia parametrów biologicznych pacjenta, w tym m.in. EKG, oddech, ciśnienie tętnicze, saturacji, temperatury, analizę odcinka ST oraz arytmii sygnału EKG. Kardiomonitory są bezcenne zarówno dla personelu, któremu znacznie usprawniają pracę, ale co najważniejsze dla bezpieczeństwa pacjentów. Nowa inwestycja to kolejny, ważny etap modernizacji siemiatyckiego szpitala. Na zakup trzech kardiomonitorów i centrale monitorującą szpital wyda ponad 64 tys. zł. Większość tej kwoty, bo blisko 55 tys. zł, to pozyskana dotacja z Ministerstwa Zdrowia. Ponad 9 tys. zł to wkład własny SP ZOZ Siemiatycze.

więcej

Obrazek dla news_1532

ulica królewska w mielniku do gruntownej przebudowy!

02.09.2019

Dzięki efektywnej współpracy samorządów – Powiatu Siemiatyckiego i Gminy Mielnik dojdzie dojdzie do gruntownej przebudowy ulicy Królewskiej w Mielniku w ciągu drogi powiatowej nr 1784B Radziwiłłówka - Mielnik. Zadanie inwestycyjne składa się z dwóch odcinków: 1) Przebudowa ul. Królewskiej w m. Mielnik w ciągu drogi powiatowej wraz z przebudową kanalizacji deszczowej (odcinek długości 0,762 km), 2) Przebudowa skrzyżowania ul. Królewskiej z ul. Przemysłową (droga powiatowa nr 1785B Mielnik–Mętna– Adamowo) w Mielniku (łączna dł. 0,318 km). W tym roku przebudowane zostanie kanalizacji deszczowa. Pozostały zakres robót objęty zadaniem zostanie wykonany w roku 2020. Ulica doczeka się nowej asfaltowej nawierzchni, chodników, zjazdów z kostki brukowej na poszczególne posesje itd. 

więcej

Obrazek dla news_1531

Życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

02.09.2019

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice,

a przede wszystkim – drodzy Uczniowie!
Początek roku szkolnego to wyjątkowy dzień. Jest jak pierwsza strona w książce, która każdego dnia, aż do czerwca przyszłego roku, będzie się wypełniać treścią. Od Was zależy, ile znajdzie się tam wiadomości, emocji i doświadczeń. Będą Wam pomagać nauczyciele, którzy ciągle podwyższają swoje kwalifikacje, by w atrakcyjny i nowoczesny sposób zarażać Was ciekawością świata. Nauka może być przyjemnością, wyzwaniem i inspiracją. Tego Wam życzymy – rosnącej chęci zdobywania wiedzy i uczenia się wyciągania dojrzałych wniosków.

Szanowni Nauczyciele, Państwa praca jest wymagająca, ale z całą pewnością również satysfakcjonująca. Życzymy Wam zdrowia, cierpliwości i otwartości na swoich uczniów. Wydobywajcie to, co w nich najlepsze...

więcej

Obrazek dla news_1530

80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej - pOWIAT sIEMIATYCKI PAMIĘTA!

01.09.2019

To już 80 rocznica wybuch II wojny światowej, 1 września 1939 roku hitlerowskie Niemcy zaatakowały Polskę. W piątkowy poranek o godz. 4.45, niemiecki pancernik „Schleswig-Holstein” zaatakował Westerplatte. Tak rozpoczął się największy konflikt w historii ludzkości. Tego samego ranka wojska niemieckie – bez wypowiedzenia wojny – zaatakowały Polskę na całej długości zachodniej granicy oraz z terytorium Moraw i Słowacji. Atak wspomagany był nalotami bombowymi Luftwaffe, a pierwszym zbombardowanym miastem był Wieluń. Naziści zamierzali przełamać opór Wojska Polskiego w kilkanaście dni, jednak ostatnia bitwa polskiej wojny obronnej rozegrała się dopiero 2-5 października pod Kockiem. Był to początek sześcioletniego piekła, które zgotowały hitlerowskie Niemcy i bolszewicka Rosja, Polsce, Polakom i innym narodom Europy jak i świata. Wojna ta pochłonęła setki tysięcy, brutalnie mordowanych, torturowanych Polaków, naszych braci i siostry.

więcej

Obrazek dla news_1529

Cenny obraz autorstwa Leszka Bajeny "Siemiatycze Czarny Piątek 7 luty 1863" trafił do siemiatyckiego starostwa

30.08.2019

Związany z Siemiatyczami malarz Leszek Bajena autor obrazu pt. "Siemiatycze Czarny Piątek 7 luty 1863" przekazał na rzecz siemiatyckiego starostwa pracę malarską obrazującą obronę podczas "Bitwy o Siemiatycze" pałacu księżnej Anny Jabłonowskiej przed atakiem wojsk rosyjskich.  Leszek Bajena na co dzień mieszka i tworzy w Stanach Zjednoczonych. W piątek, 30 sierpnia wraz z żoną i córką przyjechał do Siemiatycz, by przekazać swoje dzieło na rzecz społeczności powiatu siemiatyckiego. Prawdopodobnie jest to jedyna praca malarska obrazująca tragiczne wydarzenia z 1863 roku, które podczas Powstania Styczniowego rozegrały się w Siemiatyczach.

więcej

Obrazek dla news_1527

Był w Siemiatyczach „od zawsze” - zmarł ksiądz kanonik Jan Koc - wspaniały kapłan oddany Bogu i ludziom

29.08.2019

W środę, 28 sierpnia zmarł ksiądz  kanonik Jan Koc wieloletni proboszcz parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę o godz.  11.30 w siemiatyckim kościele. Ksiądz Kanonik do ostatnich niemal dni odprawiał msze święte. Jeszcze niedawno widywaliśmy go przemierzającego powolutku kościół...Zawsze pogodny, uśmiechnięty... Gawędził z nami na ulicach, zwłaszcza, że wielu z nas znał od urodzenia... Requiestat in pace. Dobry Pasterzu - dziękujemy za wszystko.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.