Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1065
W sumie: 241757

Archiwum newsów, strona 29

Obrazek dla news_1453

Na nich nie ma mocnych! Siemiatyccy strażacy mistrzami województwa podlaskiego w sporcie pożarniczym!

31.05.2019

Na stadionie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie odbyły się XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym. Te dwudniowe zmagania zgromadziły na stadionie lekkoatletycznym ponad 120 strażaków, reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w województwie podlaskim. Gospodarzem mistrzostw była Komenda Powiatowa PSP w Siemiatyczach. W czasie pierwszego dnia mistrzostw rozegrano dwie konkurencje: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni oraz pożarniczy tor przeszkód, natomiast drugiego dnia rozegrano najbardziej widowiskową konkurencję – ćwiczenie bojowe. Współorganizatorem imprezy był Powiat Siemiatycki. Ostatecznie mistrzostwa wygrała drużyna Komendy Powiatowej PSP Siemiatycze. Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel pogratulowali siemiatyckim strażakom odniesionego sukcesu, podziękowali wszystkim za wspaniałą dwudniową rywalizację.

więcej

Obrazek dla news_1450

Ulicami Siemiatycz przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny - zapraszamy do uczestnictwa wraz z całymi rodzinami

30.05.2019

Zapraszamy mieszkańców Siemiatycz oraz całego Powiatu Siemiatyckiego na Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Siemiatycz w niedzielę, 16 czerwca. To doskonała okazja by wyrazić swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Zarówno marsz jak i piknik rodzinny przy kościele WNMP w Siemiatyczach będą świętem wszystkich tych, którzy cieszą się z posiadania rodziny i potrafią docenić jej piękno w każdym aspekcie i na każdym etapie życia. Współorganizatorem siemiatyckiego Marszu dla Życia i Rodziny jest Powiat Siemiatycki.

więcej

Obrazek dla news_1451

Dziś Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - dziękujemy za poświęcenie i miłość okazaną najmłodszym

30.05.2019

30 maja świętujemy w całej Polsce Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Zbiega się to w czasie z Dniem Dziecka obchodzonym 1 czerwca. Jest to szczególny dzień, w którym należy podziękować rodzicom zastępczym za trud, jakiego się podjęli przyjmując pod swój dach dzieci spragnione miłości i rodzinnego ciepła. Troszczą się o nie dzień po dniu, przeżywają z nimi radości i smutki dnia codziennego, przygotowują do dorosłego życia. Powiat Siemiatycki podejmuje szereg działań zmierzających do poprawy warunków życia dzieci w rodzinach zastępczych, udziela im wsparcia poprzez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W powiecie siemiatyckim funkcjonuje 26 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 31 dzieci.

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego władze Powiatu Siemiatyckiego

składają wszystkim rodzinom zastępczym najserdeczniejsze życzenia...

więcej

Obrazek dla news_1452

Zaproszenie do złożenia ofert na: usługę polegającą na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru geodezyjnego w zakresie wykonania prac scaleniowych

30.05.2019

Powiat Siemiatycki zaprasza do złożenia ofert na: usługę polegającą na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru geodezyjnego w zakresie wykonania prac scaleniowych na obiekcie „Osmola i inne” obejmującym obręby geodezyjne: Hornowo, Hornowszczyzna, Kąty, Malewice, Osmola i Jasienówka gmina Dziadkowice, powiat siemiatycki oraz Wygonowo gmina Boćki powiat bielski o łącznej powierzchni 3588,4976 ha dotyczących operacji pn: ”Scalenia gruntów obiektu Osmola i inne” realizowanych w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa dla operacji typu „Scalanie gruntów” objętego PROW na lata 2014-2020.

więcej

Obrazek dla news_1449

W CZARTAJEWIE TRWaJĄ xxi MISTRZOSTWA Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym - Strażakom zawsze warto kibicować!

29.05.2019

Na stadionie przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie odbywają się XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym. Rywalizuje 14 drużyn z komend miejskich i powiatowych z całego województwa podlaskiego. Współorganizatorem mistrzostw jest Powiat Siemiatycki. Dziś rozegrano dwie konkurencje: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej i pożarniczy tor przeszkód. Strażakom - szczególnie tym z Komendy Powiatowej PSP kibicował między innymi Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel.

więcej

Obrazek dla news_1447

Wizyta biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa w siemiatyckim Starostwie

28.05.2019

Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus prowadzi wizytację kanoniczną w siemiatyckiej parafii. Dzisiaj odwiedził Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach. Spotkał się z pracownikami oraz przedstawicielami Zarządu i Rady Powiatu. Na spotkaniu Starosta Jan Zalewski omówił główne zadania realizowane przez powiat. Ksiądz Biskup zwrócił się do wszystkich pracowników, podkreślając jak wielką moc ma wiara. W swoim przemówieniu do zebranych Jego Ekscelencja przypominał, że w pracy na rzecz społeczeństwa najważniejsza jest walka o wspólne dobro, szacunek do innych ludzi oraz wzajemne zaufanie. Mówił również o wspólnym mianowniku administracji samorządowej i Kościoła, jakim jest służba społeczeństwu.

więcej

Obrazek dla news_1448

spotkanie szkoleniowo – wyborcze Podlaskiej Sieci Pozarządowej

28.05.2019

W Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach odbyło się spotkanie szkoleniowo – wyborcze Podlaskiej Sieci Pozarządowej. Partnerami spotkania były: Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Siemiatyczach i Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach. Wśród przybyłych byli przedstawiciele różnego rodzaju organizacji pozarządowych: stowarzyszeń, stowarzyszeń zwykłych, klubów sportowych, kół gospodyń wiejskich, organizacji kościelnych.

więcej

Obrazek dla news_1446

„Jak wywrzeć dobre wrażenie na pracodawcy – rozmowa kwalifikacyjna” - zapraszamy na spotkanie ze specjalistą do spraw rekrutacji

27.05.2019

Powiatowy Urząd Pracy w Siemiatyczach i Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku zaprasza do udziału w spotkaniu ze specjalistą ds. rekrutacji, psychologiem oraz doradcą zawodowym, które odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach (sala nr 202, II piętro) w dniu 18 czerwca (wtorek), godz. 10.00. Temat szkolenia: „Jak wywrzeć dobre wrażenie na pracodawcy – rozmowa kwalifikacyjna”. Rozmowa kwalifikacyjna jest jednym z ostatnich etapów postępowania rekrutacyjnego. Samo zaproszenie na rozmowę do potencjalnego pracodawcy możemy już uważać za pewien sukces. Co zatem zrobić, by nie stracić szansy, którą otrzymaliśmy? W trakcie warsztatów nauczysz się, jak profesjonalnie zaprezentować się przed pracodawcą, by rozmowa zakończyła się sukcesem.

 

więcej

Obrazek dla news_1445

"Co im w duszy gra...Polska" - Siemiatycki Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

24.05.2019

W Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach odbył się Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych. W przeglądzie brali udział wykonawcy z warsztatów terapii zajęciowej, szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, środowiskowych domów samopomocy. Wspaniali artyści podczas swoich występów zabrali wszystkich w patriotyczną podróż pełną pięknej muzyki, śpiewu i tańca, symboli i gestów. W przeglądzie uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel, który pogratulował organizatorom pomysłu na tak wspaniały przegląd, podkreślając jak propagowanie polskich pieśni patriotycznych jest ważne dla całego naszego społeczeństwa.

więcej

Obrazek dla news_1444

Ponad 3 miliony złotych dla Powiatu Siemiatyckiego z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych!

24.05.2019

Ponad 3 miliony złotych z budżetu państwa otrzyma Powiat Siemiatycki na realizację projektu drogowego pn. „Przebudowa drogi powiatowej Kosianka Stara – Żery- Pobikry". W czwartek (23 maja) podczas wizyty Ministra Inwestycji i Rozwoju w Perlejewie, Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel podpisali z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim stosowną umowę w tej sprawie. Inwestycja jest już w trakcie realizacji. Pracami budowlanymi zajmuje się firma PPHU "Transbet" z Białej Podlaskiej. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 6 milionów 940 tys. zł. Powiat z własnego budżetu dołoży 1 milion 970 tys. zł, taką samą pulę pieniędzy przekazuje Gmina Grodzisk.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.