Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14132
W sumie: 168337

Archiwum newsów, strona 3

Obrazek dla news_1963

pomóżmy michasiowi walczyć z SMA - w solidarności siła!

30.12.2020

DRODZY MIESZKAŃCY POWIATU, zwracamy się do Państwa ze szczególnym apelem....O POMOC DLA CHOREGO CHŁOPCZYKA - MICHASIA BOGUCKIEGO....KTÓRY PROWADZI NIERÓWNĄ WALKĘ Z SMA...To ciężka i rzadka choroba, która powoduje obumieranie neuronów odpowiadających za skurcze i rozkurcze mięśni. Brak impulsów nerwowych prowadzi do ogólnego osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych, a w ostateczności do częściowego lub całkowitego paraliżu.
DO KOŃCA ZBIÓRKI POZOSTAŁO NIEWIELE CZASU I BRAKUJE JUŻ TAK NIEWIELE BY MOŻNA BYŁO POWIEDZIEĆ IŻ CHŁOPCZYK OTRZYMA OD NAS WSZYSTKICH SZANSĘ NA NORMALNE ŻYCIE....

więcej

Obrazek dla news_1962

Starosta Marek Bobel - Wiceprzewodniczącym Zarządu Związku Powiatów Województwa Podlaskiego

23.12.2020

Podczas dzisiejszego Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Podlaskiego w Białymstoku zadecydowano iż wiceprzewodniczącym zarządu związku będzie Starosta Siemiatycki Marek Bobel, zaś przewodniczącym zarządu Bogdan Zieliński starosta wysokomazowiecki. Pozostali członkowie zarządu: Jarosław Szlaszynski (starosta augustowski), Jan Perkowski (białostocki), Marek Martyniuk (sekretarz powiatu bielskiego). 

W 2015 roku powiaty województwa podlaskiego utworzyły Związek Powiatów Województwa Podlaskiego. Głównym zadaniem Związku są prace związane z budową e-usług powiązaną z cyfryzacją i modernizacją baz danych zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

więcej

Obrazek dla news_1961

pomagamy bo kochamy innych ludzi - szlachetna paczka od powiatu siemiatyckiego!

23.12.2020

Trzyosobowa rodzina z Gminy Siemiatycze została obdarowana "Szlachetną Paczką" przygotowaną przez nas...wszystkich pracowników: Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach, Powiatowego Urzędu Pracy w Siemiatyczach oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Siemiatyczach.

Czasami nazywani jesteśmy przez zabieganych i zestresowanych petentów "bezdusznymi urzędasami". Jednak tak naprawdę w wielu z nas drzemią uczucia i to najwyższego rzędu. Podczas spontanicznej akcji trwającej dwa dni udowodniliśmy, że jednak mamy serducha otwarte na pomoc. Klka ładnych paczek trafiło do rodziny, która czekała na mały gest miłości ze strony innych ludzi.

więcej

Obrazek dla news_1960

Ambitny budżet Powiatu siemiatyckiego na 2021 rok. 21 milionów złotych na inwestycje!

23.12.2020

22 grudnia po raz kolejny obradowała Rada Powiatu Siemiatyckiego. Były to ostatnie decyzje podejmowane w tym roku przez radnych, a najważniejszą z nich był budżet na rok 2021. Budżet ambitny i zawierający szereg ważnych dla mieszkańców inwestycji. Starosta siemiatycki Marek Bobel przedstawiając projekt budżetu nazwał go budżet ambitnym, ale wykonalnym.

Zaplanowane wydatki inwestycyjne opiewają na kwotę 21 milionów złotych, w tym na zadanie drogowe ponad 13 milionów złotych. Wśród inwestycji są: przebudowa ulicy Słowiczyńskiej w Siemiatyczach, drogi Perlejewo – Leszczka Duża – granica powiatu  (w kierunku Ciechanowca), drogi Kłopoty Patry – Wiercień...

więcej

Obrazek dla news_1959

UWAGA MIESZKAŃCY POWIATU SIEMIATYCKIEGO! Od dziś (22 grudnia) - rusza nabór wniosków na bony szkoleniowe - kursy zawodowe!

22.12.2020

Powiat Siemiatycki informuje, że rozpoczyna się rekrutacja do II edycji projektu Bony na szkolenie

  • od 15 grudnia 2020 roku godziny 10.00 - Szkolenia komputerowe, językowe, studia podyplomowe oraz kursy przedmaturalne - Poddziałanie 3.2.1 
  • od dnia 22 grudnia 2020 roku godziny 10.00 - różnego rodzaju kursy zawodowe zakończone egzaminem zewnętrznym - Poddziałanie 3.2.2 

Nabór prowadzony będzie elektronicznie poprzez witrynę www.bonynaszkolenie2.pl

Dodatkowe informacje pod nr tel. 669 212 427

Serdecznie zapraszamy

Starosta Marek Bobel, Wicestarosta Sylwester Zgierun

więcej

Obrazek dla news_1956

OBRONILIŚMY SIEMIATYCKI SĄD PRZED LIKWIDACJĄ!!! JEDNOSTKA NIE ZOSTANIE PRZENIESIONA DO BIELSKA PODLASKIEGO!

18.12.2020

Dzięki osobistej interwencji Starosty Marka Bobla u Zbigniewa Ziobry Ministra Sprawiedliwości oraz znaczącej pomocy w tej sprawie części Podlaskich Parlamentarzystów, w czwartek 17 grudnia Prezes i Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Białymstoku skasował plany Prezes Sądu w Bielsku Podlaskim dotyczące likwidacji dwóch Zamiejscowych Wydziałów Sądu w Siemiatyczach oraz przeniesienia ich do Bielska Podlaskiego.
SĄD W SIEMIATYCZACH POZOSTANIE I BĘDZIE SŁUŻYŁ MIESZKAŃCOM POWIATU SIEMIATYCKIEGO!!! Wkrótce napiszemy więcej na ten temat.
 

więcej

Obrazek dla news_1957

NOWOCZESNA PRACOWNIA JĘZYKA ROSYJSKIEGO W ZSR OSTROŻANY!

18.12.2020

W ostatnich tygodniach w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach trwały prace nad projektem i wykonaniem nowej multimedialnej pracowni języka rosyjskiego. Na uczniów czeka profesjonalna klasopracownia, wyposażona w wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Obecnie w pracowni jest 12 ergonomicznych stanowisk uczniowskich wyposażonych w laptopy, dodatkowe oświetlenie stanowisk lampą LED, słuchawki z mikrofonem i wbudowaną w pulpit regulacją głośności.

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na świecie stawia przed szkołą nowe wyzwania edukacyjne i konieczność zorganizowania nauczania z wykorzystaniem najnowszych technologii. Nauczyciele i uczniowie potrzebują dziś prostych w obsłudze, ale zaawansowanych funkcjonalnie rozwiązań cyfrowych, dzięki którym nauczanie może być skuteczniejsze i łatwiejsze, a nauka przyjemniejsza i bardziej motywująca. Na takie nauczanie stawia szkoła w Ostrożanach.

więcej

Obrazek dla news_1955

Nowa karetka jest już w siemiatyckim szpitalu powiatowym!

17.12.2020

We wtorek, 15 grudnia informowaliśmy o podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego na dotację, która pozwoli na zakup nowej karetki na potrzeby SP ZOZ Siemiatycze. Dziś pojazd zasilił flotę siemiatyckiego szpitala. Koszt zakupu ambulansu sięgnął ponad 340 tys. złotych. Teraz auto zostanie zarejestrowane i w najbliższych dniach wyposażone w sprzęt medyczny. Za kilka dni wyruszy na drogi powiatu siemiatyckiego, by pomagać schorowanym ludziom. Pojazd będzie wykorzystywany do celów transportowych.

Raz jeszcze dziękujemy Arturowi Kosickiemu Marszałkowi Województwa Podlaskiego, całemu Zarządowi Województwa Podlaskiego oraz radnym za okazane wsparcie siemiatyckiej jednostce i wielkie serce w stosunku do mieszkańców południowych kresów województwa podlaskiego. O dotację na zakup karetki zabiegał Starosta Marek Bobel, któremu sprawy służby zdrowia są niezwykle bliskie.

 

więcej

Obrazek dla news_1954

POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI DOCENIA DZIAŁANIA POWIATU NA RZECZ ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ!

17.12.2020

PZLA docenia działania Powiatu Siemiatyckiego w rozwój bazy sportowej i podejmowane działania na rzecz krzewienia wśród dzieci i młodzieży kultury fizycznej. Starosta Marek Bobel otrzymał stosowne podziękowania od Henryka Olszewskiego - Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Sebastiana Chmary (polskiego olimpijczyka) Koordynatora Programu Lekkoatletycznego dla Każdego.

Przypomnijmy iż Powiat Siemiatycki gruntownie przebudował bazę sportową w Czartajewie. Planowana jest też kolejna inwestycja w Ostrożanach. Powiat corocznie wspiera stowarzyszenia prowadzące zajęcia sportowe z lekkiej atletyki.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.