Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5266
W sumie: 22600

Archiwum newsów, strona 30

Obrazek dla news_1507

Koniec przebudowy drogi powiatowej Kosianka Stara – Żery- Pobikry coraz bliżej. Ponad 6 km nowego asfaltu!

07.08.2019

Trwają intensywne prace przy przebudowie drogi powiatowej Kosianka Stara – Żery- Pobikry. Ułożono już pierwszą z dwóch warstw nawierzchni bitumicznej. Do października nowy asfalt zostanie położony na odcinku ponad 6 km.  Pracami budowlanymi zajmie się firma PPHU "Transbet" z Białej Podlaskiej. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 6 milionów 940 tys. zł. Powiat Siemiatycki pozyskał na ten cel 3 miliony złotych z budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

 

więcej

Obrazek dla news_1505

75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Pamiętamy!

01.08.2019

1 sierpnia obchodzimy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie to stało się symbolem walki za Ojczyznę i wolność od totalitarnego zniewolenia. Ten zryw wolnościowy został zorganizowany przez Armię Krajową, która do walki w stolicy zmobilizowała ok. 40-50 tys. powstańców. Planowane zaledwie na kilka dni, powstanie trwało ponad dwa miesiące. Osobami, które brały udział w walkach byli bardzo często kilkunastoletni młodzieńcy. Powstańcy  prowadzili działania nie tylko na powierzchni ale też w kanałach zrujnowanego miasta dając tym samym przykład niezwykłego poświęcenia, również dla przyszłych polskich pokoleń.

Pamiętajmy o poświęceniu tych, którzy oddali swe życie w walce o niepodległą i wolną Polskę. Przyłączmy się do Warszawy i dziś o godz. 17.00, w rocznicę godziny "W", stańmy na baczność, chyląc czoła przed bohaterstwem, ale i przed ofiarą Powstańców Warszawy z 1944 roku!

więcej

Obrazek dla news_1504

rusza poradnia geriatryczna w siemiatyczach

31.07.2019

Przypominamy iż od 1 sierpnia siemiatycki szpital uruchamia nową poradnię - geriatryczną. Lekarz specjalista będzie przyjmował pacjentów bezpłatnie raz w tygodniu w ramach ubezpieczenia NFZ. Pomysł uruchomienia poradni geriatrycznej w powiecie siemiatyckim wynika z potrzeby sprostania problemom zdrowotnym starzejącego się społeczeństwa. Żyjemy coraz dłużej i potrzeba opieki nad osobami starszymi jest coraz większa. Wymagają one specjalnego, kompleksowego podejścia. Dlatego dyrekcja SP ZOZ Siemiatycze postanowiła zawalczyć o kontrakt na nową poradnię specjalistyczną. Jak widać skutecznie, a pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy lekarza geriatry w najbliższą sobotę 3 sierpnia.

więcej

Obrazek dla news_1502

XI Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych w Drohiczynie

29.07.2019

W Drohiczynie odbyła się 11 Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych. Na wystawie prezentowano dwuletnie klacze i  źrebięta hodowlane rasy polski koń zimnokrwisty i arden polski. Konie oceniała komisja powołana przez Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku, ocenie poddawano m.in. typ, budowę, ruch i ogólne wrażenie. Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych odbyła się w ramach Dni Drohiczyna. Organizatorami wystawy byli - Burmistrz Drohiczyna, Starosta Siemiatycki, Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem organizowanych w Drohiczynie od 11 lat wystaw, jest   promocja  hodowli rodzimych ras koni  na terenach północno- wschodniej Polski posiadających bogate tradycje w tym zakresie.

więcej

Obrazek dla news_1501

Rolnicy z Powiatu Siemiatyckiego mistrzami podlaskiej agroligi 2019

29.07.2019

Agata i Cezary Kosińscy z Chrołowic (gm. Drohiczyn) zostali Mistrzami Podlaskiej Agroligi 2019. „Agroliga” to konkurs o ponad 25-letniej historii. Co roku wyłania liderów agrobiznesu i właścicieli najlepszych gospodarstw rolnych w poszczególnych województwach, a w kolejnym etapie – w kraju. Starosta Siemiatycki Jan Zalewski obecny na uroczystej gali w Kuczynie, wręczył Mistrzom z Chrołowic ufundowaną przez powiat nagrodę oraz podziękował za godne reprezentowanie Powiatu Siemiatyckiego na arenie wojewódzkiej. Mistrzowie województwa będą reprezentować Podlaskie w krajowym konkursie, którego finałem będzie wręczenie tytułów Krajowego Mistrza Agroligi 2019  przez Prezydenta RP w Warszawie.

więcej

Obrazek dla news_1500

Najlepsze życzenia z okazji Święta Policji

24.07.2019

24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Przypada ono w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. Wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Służby Cywilnej, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia osobistej i zawodowej pomyślności. Dzisiejszy, wyjątkowy dla Was dzień, niech będzie okazją do przekazania słów uznania za trudną i pełną poświęcenia służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wszystkim Policjantkom, Policjantom oraz Pracownikom Cywilnym, życzymy samych sukcesów, pomyślności osobistej i zawodowej. Potraficie, nie zważając na trudy i niedogodności, z uporem, konsekwencją i niezbędną wrażliwością realizować podstawową misję Policji. Dziękujemy Wam za to.

            Starosta                                                             Wicestarosta

         Jan Zalewski                                                        Marek Bobel

 

 

więcej

Obrazek dla news_1499

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Pogranicza w Siemiatyczach

23.07.2019

Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych serdecznie zaprasza na Międzynarodowe Targi Pogranicza, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 28 lipca w Siemiatyczach. Organizowana przez SKIG impreza, to jedna z największych prezentacji gospodarczych regionu podlaskiego. Corocznie prezentują się na nich mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z całego regionu oraz instytucje wsparcia biznesu. Wydarzenie patronatem honorowym objął Starosta Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1498

W ZOL-u w Bacikach Średnich powstaje kolorowy plac zabaw!

22.07.2019

Trwa budowa kolorowego placu zabaw, z którego będą korzystać podopieczni Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bacikach Średnich. Jak dotąd na terenie ośrodka nie było miejsca przystosowanego dla chorych pacjentów, w którym w odpowiednich warunkach mogliby spędzić kilka minut na świeżym powietrzu. Z pomocą przyszła Fundacja PGE, która na budowę placu zabaw przekazała 65 tysięcy złotych. Budową zajmuje siedlecka firma „Trakt-Krzysztof Karabin”. Budowa placu zabaw ma się zakończyć do 31 lipca. Pacjenci ZOL będą mogli umilić sobie czas na huśtawkach, karuzelach, piaskownicy, gdzie chociaż na chwilę zapomną o swoich mniejszych lub większych dolegliwościach. Istotnym elementem placu zabaw będzie bezpieczna nawierzchnia, która pozwoli na amortyzowanie ewentualnych upadków.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.