Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 24079
W sumie: 74710

Archiwum newsów, strona 31

Obrazek dla news_1551

Uczniowie z Ostrożan na praktykach w Grecji

18.09.2019

40 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach przebywa w Grecji na stażu zagranicznym. Zagraniczny staż wzbogaci ostrożańską młodzież o nowe doświadczenia i umiejętności zawodowe. W trakcie pobytu młodzież nauczy się wielu przepisów, receptur oraz produktów z kuchni greckiej i nie tylko. Pozna obsługę, wyposażenie oraz funkcjonowanie w zakładach branży gastronomicznej.

więcej

Obrazek dla news_1539

Dyżur specjalisty ds. funduszy europejskich w siemiatyckim starostwie

17.09.2019

Starosta Siemiatycki oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zapraszają mieszkańców na dyżur specjalisty ds. funduszy europejskich. Dyżur odbędzie się 18 września (środa) w godz. 9.30 - 12.00 Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach ul. Legionów Piłsudskiego 3 (sala 202 II piętro). Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się m.in.: czy istnieje możliwość dofinansowania danego przedsięwzięcia ze środków unijnych, jakie są terminy konkursów, gdzie składać ewentualne wnioski, jak przebiega procedura ubiegania się o dofinansowanie, bezpłatną i kompleksową informację dot. możliwości dofinansowania Twojego pomysłu z Funduszy Europejskich.  Dyżur jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców: przedsiębiorców, przedstawicieli kultury, jednostek samorządu terytorialnego itd.

więcej

Obrazek dla news_1550

17 września. Sowiecka Agresja na Polskę. Usłyszymy syreny

16.09.2019

17 września w południe w Powiecie Siemiatyckim zabrzmią syreny przypominające o 80. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę.  Dźwięk syren będzie rozlegać się przez minutę. Zgodnie z tajnym protokołem paktu Ribbentrop-Mołotow, zawartego między III Rzeszą i Związkiem Radzieckim, Armia Czerwona przekroczyła granice Polski, łamiąc w ten sposób pakt o nieagresji z Polską, który miał obowiązywać do końca 1945 roku. Część historyków uważa radziecką agresję za IV rozbiór Polski, inni mówią o agresji wojskowej „w cieniu” agresji hitlerowskich Niemiec i podjętą, tak jak niemiecka, bez wypowiedzenia wojny. Rosjanie zaatakowali nasz kraj o godzinie 5. nad ranem.

więcej

Obrazek dla news_1549

W Klepaczach DOŻYNKI gminne ODBYŁY SIĘ NA BOGATO!

16.09.2019

W niedzielę Klepacze w gminie Drohiczyn przeżywały prawdziwe oblężenie. Na gminne dożynki zjechały tu tłumy ludzi. Organizatorzy zapewnili im moc atrakcji – było co jeść, wypić, a zabawa trwała do póżnych godzinych wieczornych. Święto plonów w Klepaczach rozpoczęła msza święta w Sanktuarium w Ostrożanach i nabożeństwo w Cerkwi w Narojkach, którą w intencji rolników i zebranych plonów odprawił ks. Piotr Wójcik oraz ks. Krzysztof Matwiejuk . Po mszy niezwykle barwny korowód przejechał na plac w Klepaczach – tutaj Burmistrz Wojciech Borzym powitał wszystkich zebranych i wielu gości, którzy uczestniczyli w tegorocznych dożynkach. W imieniu mieszkańców powiatu siemiatyckiego Starosta Jan Zalewski podziękował wszystkim rolnikom za ich codzienny trud. Wieniec Powiatu Siemiatyckiego prezentowali uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach.

więcej

Obrazek dla news_1548

Zjazd absolwentów i 60-lecie ZSCKR w Rudce

13.09.2019

Szanowni Absolwenci, Pracownicy i Sympatycy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce zbliża się jubileusz 60-lecia naszej szkoły, liczymy w związku z tym na miłe spotkanie pełne wspomnień i wzruszeń. Fakt, że nasza szkota cieszy się dużą renomą zależy od wielu pokoleń absolwentów i pracowników szkoty. Wierzymy, że na spotkanie z przyjaciółmi ze szkolnej lawy i Gronem Pedagogicznym zawsze jest doby czas. Pokażmy, jak ważna jest dla nas przeszłość i ludzie, którzy mieli wpływ na naszą przyszłość.

więcej

Obrazek dla news_1547

Porodówka znów działa w siemiatyckim szpitalu

12.09.2019

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dyrekcji SP ZOZ Siemiatycze 19 sierpnia wznowił działalność oddział położniczo-ginekologiczny. A to oznacza, że przyszłe mamy i nie tylko mogą kierować swoje kroki do siemiatyckiej lecznicy. Decyzja o zamknięciu oddziału na 2 miesiące miała bezpośredni związek z trwającą rozbudową szpitala. Od 19 sierpnia do dziś w siemiatyckim szpitalu urodziło się już 25 dzieci. Funkcję kierownika oddziału pełni lek. med. Mariola Okoczuk - Aleksiejuk. Siemiatycki oddział położniczo-ginekologiczny cieszy się coraz większym powodzeniem wśród przyszłych mam. Wysoko wykwalifikowany personel zapewnia profesjonalną opiekę medyczną ciężarnym i noworodkom podczas porodu i pobytu w szpitalu.

więcej

Obrazek dla news_1546

Ultramaraton Nadbużański już w sobotę w Mielniku zgromadzi setki zawodników!

12.09.2019

W sobotę, 14 września do Mielnika zjadą się biegacze z całej Polski, by uczestniczyć w Ultramaratonie Nadbużańskim – jednej z największych imprez długodystansowych we wschodniej Polsce. Impreza odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Siemiatyckiego. Na biegaczy czeka kilka niespodzianek. Do wyboru ponownie są trzy biegi nazwane z podlaskiej gwary: Szpurt, Chazior i Szmergiel, natomiast wszystkie trasy zostały urozmaicone i wydłużone.

więcej

Obrazek dla news_1545

Z myślą o pacjentach - prace przy rozbudowie siemiatyckiego szpitala powiatowego idą pełną parą!

11.09.2019

Rozbudowa szpitala w Siemiatyczach przebiega zgodnie z harmonogramem. Pogoda sprzyja budowlańcom, więc roboty postępują bardzo szybko. Jest stan surowy, rozpoczęły się prace wewnątrz budynku. W nowym 5-kondygnacyjnym budynku znajdą się między innymi: nowoczesny blok operacyjny: składający się z kilku sal operacyjnych, sali wybudzeń, oddzielną salę operacyjną do wykonywania między innymi cięć cesarskich oraz sale zabiegowe na potrzeby oddziału położnictwa i ginekologii; pomieszczenia pod pracownię: tomografii, rezonansu magnetycznego, pomieszczenia centralnej sterylizacji, pomieszczenia na potrzeby laboratorium oraz nowe poradnie specjalistyczne. Zakończenie całej inwestycji nastąpi na przełomie kwietnia i maja 2020 roku. Koszt inwestycji to ponad 10 milionów złotych - pieniądze w 100% pochodzą z budżetu Powiatu Siemiatyckiego - bez konieczności zaciągania jakichkolwiek kredytów!

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.