Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22575
W sumie: 73206

Archiwum newsów, strona 33

Obrazek dla news_1531

Życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

02.09.2019

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice,

a przede wszystkim – drodzy Uczniowie!
Początek roku szkolnego to wyjątkowy dzień. Jest jak pierwsza strona w książce, która każdego dnia, aż do czerwca przyszłego roku, będzie się wypełniać treścią. Od Was zależy, ile znajdzie się tam wiadomości, emocji i doświadczeń. Będą Wam pomagać nauczyciele, którzy ciągle podwyższają swoje kwalifikacje, by w atrakcyjny i nowoczesny sposób zarażać Was ciekawością świata. Nauka może być przyjemnością, wyzwaniem i inspiracją. Tego Wam życzymy – rosnącej chęci zdobywania wiedzy i uczenia się wyciągania dojrzałych wniosków.

Szanowni Nauczyciele, Państwa praca jest wymagająca, ale z całą pewnością również satysfakcjonująca. Życzymy Wam zdrowia, cierpliwości i otwartości na swoich uczniów. Wydobywajcie to, co w nich najlepsze...

więcej

Obrazek dla news_1530

80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej - pOWIAT sIEMIATYCKI PAMIĘTA!

01.09.2019

To już 80 rocznica wybuch II wojny światowej, 1 września 1939 roku hitlerowskie Niemcy zaatakowały Polskę. W piątkowy poranek o godz. 4.45, niemiecki pancernik „Schleswig-Holstein” zaatakował Westerplatte. Tak rozpoczął się największy konflikt w historii ludzkości. Tego samego ranka wojska niemieckie – bez wypowiedzenia wojny – zaatakowały Polskę na całej długości zachodniej granicy oraz z terytorium Moraw i Słowacji. Atak wspomagany był nalotami bombowymi Luftwaffe, a pierwszym zbombardowanym miastem był Wieluń. Naziści zamierzali przełamać opór Wojska Polskiego w kilkanaście dni, jednak ostatnia bitwa polskiej wojny obronnej rozegrała się dopiero 2-5 października pod Kockiem. Był to początek sześcioletniego piekła, które zgotowały hitlerowskie Niemcy i bolszewicka Rosja, Polsce, Polakom i innym narodom Europy jak i świata. Wojna ta pochłonęła setki tysięcy, brutalnie mordowanych, torturowanych Polaków, naszych braci i siostry.

więcej

Obrazek dla news_1529

Cenny obraz autorstwa Leszka Bajeny "Siemiatycze Czarny Piątek 7 luty 1863" trafił do siemiatyckiego starostwa

30.08.2019

Związany z Siemiatyczami malarz Leszek Bajena autor obrazu pt. "Siemiatycze Czarny Piątek 7 luty 1863" przekazał na rzecz siemiatyckiego starostwa pracę malarską obrazującą obronę podczas "Bitwy o Siemiatycze" pałacu księżnej Anny Jabłonowskiej przed atakiem wojsk rosyjskich.  Leszek Bajena na co dzień mieszka i tworzy w Stanach Zjednoczonych. W piątek, 30 sierpnia wraz z żoną i córką przyjechał do Siemiatycz, by przekazać swoje dzieło na rzecz społeczności powiatu siemiatyckiego. Prawdopodobnie jest to jedyna praca malarska obrazująca tragiczne wydarzenia z 1863 roku, które podczas Powstania Styczniowego rozegrały się w Siemiatyczach.

więcej

Obrazek dla news_1527

Był w Siemiatyczach „od zawsze” - zmarł ksiądz kanonik Jan Koc - wspaniały kapłan oddany Bogu i ludziom

29.08.2019

W środę, 28 sierpnia zmarł ksiądz  kanonik Jan Koc wieloletni proboszcz parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę o godz.  11.30 w siemiatyckim kościele. Ksiądz Kanonik do ostatnich niemal dni odprawiał msze święte. Jeszcze niedawno widywaliśmy go przemierzającego powolutku kościół...Zawsze pogodny, uśmiechnięty... Gawędził z nami na ulicach, zwłaszcza, że wielu z nas znał od urodzenia... Requiestat in pace. Dobry Pasterzu - dziękujemy za wszystko.

więcej

Obrazek dla news_1528

zapraszamy do Czartajewa na XII Podlaski Turniej w Dwuboju Pożarniczym

29.08.2019

W najbliższy wtorek, 3 września zapraszamy do Czartajewa. Na stadionie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie odbędą się zmagania strażaków w XII Podlaskim Turnieju w Dwuboju Pożarniczym. Początek zamagań o godz. 9.00. W turnieju będą rywalizować  drużyny strażackie z całego kraju ( KM PSP Zamość, KP PSP Świdnik, CS PSP Częstochowa, KW PSP Olsztyn, KW PSP Poznań, KW PSP Opole, KP PSP Łuków, KW PSP Kielce, KW PSP Rzeszów, KW PSP Kraków, KW PSP Toruń, KW PSP Gdańsk, KM PSP Bydgoszcz ) oraz reprezentanci komend miejskich i powiatowych województwa podlaskiego. Turniej rozegrany zostanie w dwóch konkurencjach: wspinanie przy uzyciu drabiny hakowej na trzecie piętro oraz pożarniczy tor przeszkód -100 m.

 

więcej

Obrazek dla news_1526

Umowa na projekt budowy Strzelnicy w Powiecie Siemiatyckim

28.08.2019

W środę, 28 sierpnia Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel podpisali umowę na wykonanie projektu pn. „Budowa  strzelnicy w Powiecie Siemiatyckim”. Umowa zawarta pomiędzy Powiatem Siemiatyckim, a biurem projektowym INSTAL-TECH Marcin Marzec z Krakowa dotyczy opracowania kompletnego projektu budowlano-wykonawczego strzelnicy. Celem Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach jest wybudowanie profesjonalnej strzelnicy (w obrębie wsi Klukowo), która będzie służyła nie tylko do szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Będą na niej mogli ćwiczyć funkcjonariusze innych służb mundurowych, organizacje proobronne, uczniowie klas mundurowych. Strzelnica będzie służyć uczniom w ramach lekcji przysposobienia obronnego. Będzie dostępna także dla osób prywatnych, które mają pozwolenie na broń.

więcej

Obrazek dla news_1524

List Sekretarza Stanu MSWIA Jarosława Zielińskiego do druhen i druhów w sprawie dodatkowych pieniędzy na działalność OSP

27.08.2019

Szanowni Państwo,
Prezesi, Naczelnicy Druhny i Druhowie
Ochotniczych Straży Pożarnych


Już od września 2019 roku każda jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej może ubiegać o dodatkowe środki na swoją działalność. Stało się to możliwe dzięki nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Ochotnicze Straże Pożarne odgrywają bardzo istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom naszego kraju. Na co dzień Druhowie, bez względu na porę dnia i nocy, śpieszą z pomocą potrzebującym, ratując życie i zdrowie ludzi, mienie i środowisko. Oprócz walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami integrują oni społeczności lokalne, prowadzą działalność społeczną, oświatową, kulturalną czy sportową, propagują zasady udzielania pierwszej pomocy...

więcej

Obrazek dla news_1523

policja dziękuje za okazaną pomoc podczas Święta Przemienienia Pańskiego

27.08.2019

Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach na ręce Starosty Jana Zalewskiego i Wicestarosty Marka Bobla złożył podziękowania za współpracę mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa wiernym i i wszystkim przebywającym na Św. Górze Grabarce, podczas Święta Przemienienia Pańskiego. Powiat Siemiatycki zapewnił funkcjonariuszom Oddziałów Prewencji Policji w Białymstoku bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie.

więcej

Obrazek dla news_1525

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ POWIATU SIEMIATYCKIEGO przeznaczonych do sprzedaży

27.08.2019

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego, działając na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2018 poz. 2204 ze zm.) i uchwały nr 23/155/19 Zarządu Powiatu Siemiatyckiego z dnia 20 sierpnia 2019 r. w sprawie zbycia nieruchomości, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży  w drodze bezprzetargowej na rzecz dotychczasowego najemcy.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.