Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 24067
W sumie: 74698

Archiwum newsów, strona 35

Obrazek dla news_1512

Powiatowe Obchody Święta Wojska Polskiego w Siemiatyczach

16.08.2019

W czwartek ,15 sierpnia w Siemiatyczach odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego zorganizowane przez Starostę Siemiatyckiego i Społeczny Komitet Budowy Pomnika Żołnierzy Walczących w Polskich Siłach Zbrojnych w latach 1940-1945. Miejscem obchodów był teren dawnego klasztoru, gdzie znajduje się obecnie Pomnik Żołnierzy Walczących w Polskich Siłach Zbrojnych w latach 1940-1945. Święto Wojska Polskiego to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

więcej

Obrazek dla news_1510

Kolejne efekty owocnej współpracy - 1,5 km nowego asfaltu na drodze powiatowej Mielnik - Mętna – Adamowo!

08.08.2019

Dzięki efektywnej współpracy samorządów – Powiatu Siemiatyckiego i Gminy Mielnik w końcowym etapie realizacji jest istotna dla mieszkańców inwestycja drogowa. Chodzi o remont nawierzchni asfaltowej na drodze powiatowej Mielnik - Mętna - Adamowo na odcinku o długości 1,5 km. Koszt inwestycji to ponad 397 tys. złotych. Na ten cel Powiat Siemiatycki pozyskał z rządowego programu - Funduszu Dróg Samorządowych kwotę 199 tys. zł. Solidarnie z własnych budżetów do inwestycji dołożyły samorządy: Gmina Mielnik około 99 tys. zł i Powiat Siemiatycki również 99 tys. zł. Wykonawcą prac jest firma "Fedro" z Osiecka. Inwestycja jest doskonałym przykładem na to, że tylko dobra współpraca może przynieść tak wymierne korzyści dla mieszkańców. Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja kolejnej inwestycji drogowej - tym razem w samym Mielniku.

więcej

Obrazek dla news_1509

To już w tę sobotę w Mielniku - X koncert plenerowy “Chopin nad Bugiem”

08.08.2019

Mielnik już po raz X będzie gościł młodych, utalentowanych artystów prezentujących wokalne i instrumentalne kompozycje Fryderyka Chopina. Koncert w całości poświęcony jest twórczości Fryderyka Chopina, ikonie polskiej i europejskiej muzyki, geniuszowi fortepianu. Organizowany jest regularnie co roku w sierpniu od 2010 roku. Idea organizacji w Mielniku koncertu zrodziła się w Roku Chopinowskim. Był to okres, kiedy muzyka najwybitniejszego polskiego kompozytora rozbrzmiewała w najbardziej znanych salonach Europy i świata. Przygotowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku koncert muzyki klasycznej „Chopin nad Bugiem” odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 sierpnia w mielnickiej Topolinie, w malowniczej nadbużańskiej scenerii. Początek o godz. 17.00.

więcej

Obrazek dla news_1507

Koniec przebudowy drogi powiatowej Kosianka Stara – Żery- Pobikry coraz bliżej. Ponad 6 km nowego asfaltu!

07.08.2019

Trwają intensywne prace przy przebudowie drogi powiatowej Kosianka Stara – Żery- Pobikry. Ułożono już pierwszą z dwóch warstw nawierzchni bitumicznej. Do października nowy asfalt zostanie położony na odcinku ponad 6 km.  Pracami budowlanymi zajmie się firma PPHU "Transbet" z Białej Podlaskiej. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 6 milionów 940 tys. zł. Powiat Siemiatycki pozyskał na ten cel 3 miliony złotych z budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

 

więcej

Obrazek dla news_1505

75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Pamiętamy!

01.08.2019

1 sierpnia obchodzimy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie to stało się symbolem walki za Ojczyznę i wolność od totalitarnego zniewolenia. Ten zryw wolnościowy został zorganizowany przez Armię Krajową, która do walki w stolicy zmobilizowała ok. 40-50 tys. powstańców. Planowane zaledwie na kilka dni, powstanie trwało ponad dwa miesiące. Osobami, które brały udział w walkach byli bardzo często kilkunastoletni młodzieńcy. Powstańcy  prowadzili działania nie tylko na powierzchni ale też w kanałach zrujnowanego miasta dając tym samym przykład niezwykłego poświęcenia, również dla przyszłych polskich pokoleń.

Pamiętajmy o poświęceniu tych, którzy oddali swe życie w walce o niepodległą i wolną Polskę. Przyłączmy się do Warszawy i dziś o godz. 17.00, w rocznicę godziny "W", stańmy na baczność, chyląc czoła przed bohaterstwem, ale i przed ofiarą Powstańców Warszawy z 1944 roku!

więcej

Obrazek dla news_1504

rusza poradnia geriatryczna w siemiatyczach

31.07.2019

Przypominamy iż od 1 sierpnia siemiatycki szpital uruchamia nową poradnię - geriatryczną. Lekarz specjalista będzie przyjmował pacjentów bezpłatnie raz w tygodniu w ramach ubezpieczenia NFZ. Pomysł uruchomienia poradni geriatrycznej w powiecie siemiatyckim wynika z potrzeby sprostania problemom zdrowotnym starzejącego się społeczeństwa. Żyjemy coraz dłużej i potrzeba opieki nad osobami starszymi jest coraz większa. Wymagają one specjalnego, kompleksowego podejścia. Dlatego dyrekcja SP ZOZ Siemiatycze postanowiła zawalczyć o kontrakt na nową poradnię specjalistyczną. Jak widać skutecznie, a pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy lekarza geriatry w najbliższą sobotę 3 sierpnia.

więcej

Obrazek dla news_1502

XI Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych w Drohiczynie

29.07.2019

W Drohiczynie odbyła się 11 Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych. Na wystawie prezentowano dwuletnie klacze i  źrebięta hodowlane rasy polski koń zimnokrwisty i arden polski. Konie oceniała komisja powołana przez Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku, ocenie poddawano m.in. typ, budowę, ruch i ogólne wrażenie. Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych odbyła się w ramach Dni Drohiczyna. Organizatorami wystawy byli - Burmistrz Drohiczyna, Starosta Siemiatycki, Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem organizowanych w Drohiczynie od 11 lat wystaw, jest   promocja  hodowli rodzimych ras koni  na terenach północno- wschodniej Polski posiadających bogate tradycje w tym zakresie.

więcej

Obrazek dla news_1501

Rolnicy z Powiatu Siemiatyckiego mistrzami podlaskiej agroligi 2019

29.07.2019

Agata i Cezary Kosińscy z Chrołowic (gm. Drohiczyn) zostali Mistrzami Podlaskiej Agroligi 2019. „Agroliga” to konkurs o ponad 25-letniej historii. Co roku wyłania liderów agrobiznesu i właścicieli najlepszych gospodarstw rolnych w poszczególnych województwach, a w kolejnym etapie – w kraju. Starosta Siemiatycki Jan Zalewski obecny na uroczystej gali w Kuczynie, wręczył Mistrzom z Chrołowic ufundowaną przez powiat nagrodę oraz podziękował za godne reprezentowanie Powiatu Siemiatyckiego na arenie wojewódzkiej. Mistrzowie województwa będą reprezentować Podlaskie w krajowym konkursie, którego finałem będzie wręczenie tytułów Krajowego Mistrza Agroligi 2019  przez Prezydenta RP w Warszawie.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.