Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5317
W sumie: 22651

Archiwum newsów, strona 36

Obrazek dla news_1444

Ponad 3 miliony złotych dla Powiatu Siemiatyckiego z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych!

24.05.2019

Ponad 3 miliony złotych z budżetu państwa otrzyma Powiat Siemiatycki na realizację projektu drogowego pn. „Przebudowa drogi powiatowej Kosianka Stara – Żery- Pobikry". W czwartek (23 maja) podczas wizyty Ministra Inwestycji i Rozwoju w Perlejewie, Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel podpisali z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim stosowną umowę w tej sprawie. Inwestycja jest już w trakcie realizacji. Pracami budowlanymi zajmuje się firma PPHU "Transbet" z Białej Podlaskiej. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 6 milionów 940 tys. zł. Powiat z własnego budżetu dołoży 1 milion 970 tys. zł, taką samą pulę pieniędzy przekazuje Gmina Grodzisk.

więcej

Obrazek dla news_1442

Powiat Siemiatycki będzie miał nowy most na Bugu! Nowa przeprawa mostowa Perlejewo - Jabłonna Lacka z rządowym wsparciem!

23.05.2019

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pozytywnie oceniło wniosek Powiatu Siemiatyckiego, który jest liderem projektu, odnośnie rozpoczęcia realizacji inwestycji mostowej Granne- Krzemień łączącej przez Bug powiaty siemiatycki z sokołowskim, gminy Perlejewo i Jabłonna Lacka oraz województwa podlaskie i mazowieckie. Ogłosił to dziś (23 maja) Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, który w Grannem spotkał się z przedstawicielami samorządów zaangażowanych w tą jakże ważną dla naszego regionu inwestycję. W spotkaniu uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz. Do Grannego przejechał również Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Europoseł Karol Karski, Poseł RP Krzysztof Jurgiel. Gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Perlejewo Jakub Wierzbicki.

więcej

Obrazek dla news_1443

Przewodnik informujący o lokalnie dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi w powiecie siemiatyckim

23.05.2019

Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 lutego 2017 r. w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017 – 2022 (Dz. U. z 2017 r. poz. 458) został opracowany "Przewodnik informujący o lokalnie dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi w powiecie siemiatyckim". Poradnik w wersji pdf jest dostępny w zakładce DOKUMENTY

więcej

Obrazek dla news_1440

Zapraszamy na spotkanie - "Finansowanie biznesu"

21.05.2019

Starosta Jan Zalewski zaprasza do udzialu w spotkaniu pn  „Finansowanie biznesu”. Jest ono skierowane do przedsiębiorców z powiatu siemiatyckiego, którzy chcą rozwijać swoją firmę, poszukują źródeł  finansowania i są zainteresowani wsparciem unijnym oraz do osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej. Spotkanie skierowane jest również do przedstawicieli branży turystycznej oraz okołoturystycznej. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Współorganizatorem spotkania jest Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych.

więcej

Obrazek dla news_1438

zapraszamy do czartajewa na XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym

21.05.2019

W dniach 29-30 maja na terenie Zespoły Szkół Technicznych  w Czartajewie odbędą się XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym. Rywalizować będzie 14 drużyn z komend miejskich i powiatowych z całego województwa podlaskiego. Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka. Element wyszkolenia i przygotowania do wykonywania zawodowych zadań, często tych najtrudniejszych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania i działania w zespole. To wszystko będzie można zobaczyć przez dwa dni w ramach rywalizacji i sportowego wysiłku strażaków. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej - to jedna z bardziej widowiskowych konkurencji. Zawodnik trzymając drabinę hakową, dobiega do wspinalni i zacinając drabinę o parapet okna na poszczególnych piętrach, wspina się na kolejne kondygnacje.

więcej

Obrazek dla news_1439

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

21.05.2019

Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, Podlaska Sieć Pozarządowa oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Bielskim serdecznie zapraszają na spotkanie organizacji pozarządowych powiatu siemiatyckiego 27 maja o godz. 14.00, w sali nr 119 (I piętro). Podczas spotkania zostaną omówione obowiązki sprawozdawcze organizacji wobec KRS, Urzędu Skarbowego, ZUS, GUS, zwłaszcza w kontekście wprowadzonej sprawozdawczości elektronicznej. Ponadto wybrane zagadnienia związane z ekonomią społeczną. Spotkanie będzie także okazją do przedyskutowania problemów III sektora i potrzeb organizacji z powiatu.

więcej

Obrazek dla news_1437

Konkurs Inicjatywa Społeczna Roku 2018

20.05.2019

Wojewoda Podlaski ogłasza konkurs Inicjatywa Społeczna Roku, przeznaczony dla organizacji pozarządowych województwa podlaskiego. Celem konkursu jest promowanie działań organizacji pozarządowych z województwa podlaskiego, które swoimi inicjatywami aktywizują społeczność lokalną, organizują przedsięwzięcia z myślą o najbliższym otoczeniu, promują zasady współżycia społecznego i przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

więcej

Obrazek dla news_1436

Siemiatyckie obchody 75 rocznicy bitwy o Monte Cassino w strugach deszczu

20.05.2019

Ulewny deszcz towarzyszył sobotnim uroczystościom upamiętniającym 75. rocznicę zwycięskiej bitwy o Monte Cassino, które odbyły się w Siemiatyczach. Organizatorem uroczystości był Społeczny Komitet Miłośników Historii Siemiatycz i Powiat Siemiatycki. W obchodach uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel i Krzysztof Andruszkiewicz członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele pw. WNMP w Siemiatyczach. Następnie poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Żołnierzy Walczących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie w latach 1940-1945.

więcej

Obrazek dla news_1435

80 urodziny pacjenta siemiatyckiego Zakładu Pielęgnacyjno Opiekuńczego

17.05.2019

W czwartek, 16 maja w Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym siemiatyckiego szpitala, wszelkie smutki i bolączki odłożono na bok. Wszyscy bowiem świętowali 80 lat życia Pana Czesława – pensjonariusza ZPO. Z tej okazji pracownicy zakładu zorganizowali Panu Czesławowi spotkanie urodzinowe z poczęstunkiem. Na urodzinach zjawili się niemal wszyscy pensjonariusze, dyrekcja SP ZOZ Siemiatycze, pracujące pielęgniarki i Wicestarosta Marek Bobel. W rodzinnej atmosferze wszyscy złożyli solenizantowi najlepsze życzenia: zdrowia, szczęścia i pogody ducha. Podczas spotkania Wicestarosta Marek Bobel poinformował zebranych iż z myślą o osobach starszych i schorowanych, planowane jest powiększenie siemiatyckiego ZPO, by stworzyć jeszcze lepsze warunki dla pacjentów. Docelowo na ten cel mają być zaadaptowane zmodernizowane pomieszczenia po szpitalnej sterylizatorni. Po powiększeniu oddziału zasoby ZPO zwiększyły się o kilkanaście łóżek.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.