Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22552
W sumie: 131428

Archiwum newsów, strona 36

Obrazek dla news_1557

Kawaleryjskie Spotkanie z Historią w Mielniku

24.09.2019

Dziś (24 września) w mielnickiej Topolinie odbędzie się pokaz galowy musztry konnej plutonu kawalerii, pokaz lansjerów, pokaz władania szablą i lancą, pokazy kaskaderskie itp. Każdy odwiedzający obozowisko otrzyma broszurę informującą o historii działań wojennych z 1939 r. z szczególnym uwzględnienie szlaku bojowego Pułku 3 Strzelców Konnych oraz (Suwalskiej i Podlaskiej Brygady Kawalerii) oraz kolorowy komiks przedstawiający przebieg ostatniej bitwy kampanii jesiennej 1939 r. Początek pokazu o godz. 17.00.

więcej

Obrazek dla news_1556

Minister Jarosław Zieliński przekazał strażakom z 4 powiatów promesy – po 5 tysięcy złotych dla każdej jednostki OSP

20.09.2019

Dziś w siemiatyckim starostwie druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatów: siemiatyckiego, bielskiego, wysokomazowieckiego, hajnowskiego z rąk Jarosława Zielińskiego Wiceministra Spraw wewnętrznych i Administracji odebrali promesy odnośnie przekazania pieniędzy z budżetu państwa dla poszczególnych jednostek OSP. W starostwie stawili się przedstawiciele ponad 160 jednostek OSP, a każda z nich otrzyma po 5 tysięcy złotych. Pieniądze pozwolą im m.in. propagować zasady udzielania pierwszej pomocy, czy organizować przedsięwzięcia oświatowo-kulturalne i sportowe. Do 48 jednostek OSP z terenu Powiatu Siemiatyckiego trafi blisko 300 tysięcy złotych. W uroczystości uczestniczył Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku st. bryg. Andrzej Sobolewski, Wicestarosta Marek Bobel.

więcej

Obrazek dla news_1553

Dzień Sybiraka w Siemiatyczach

18.09.2019

Od kilkunastu lat we wrześniu w Siemiatyczach obchodzony jest Dzień Sybiraka. Od trzech lat uroczystości te mają charakter diecezjalny. W tym roku odbyły się one w niedzielę, 15 września. Mszę Świętą w intencji wszystkich Sybiraków i ofiar reżimu stalinowskiego oraz ich rodzin w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli sprawował biskup drohiczyński Piotr Sawczuk.  Powiat Siemiatycki reprezentował Henryk Boguszewski Przewoczniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego, Krzysztof Andruszkiewicz członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego, Jerzy Woźniak sekretarz Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1551

Uczniowie z Ostrożan na praktykach w Grecji

18.09.2019

40 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach przebywa w Grecji na stażu zagranicznym. Zagraniczny staż wzbogaci ostrożańską młodzież o nowe doświadczenia i umiejętności zawodowe. W trakcie pobytu młodzież nauczy się wielu przepisów, receptur oraz produktów z kuchni greckiej i nie tylko. Pozna obsługę, wyposażenie oraz funkcjonowanie w zakładach branży gastronomicznej.

więcej

Obrazek dla news_1539

Dyżur specjalisty ds. funduszy europejskich w siemiatyckim starostwie

17.09.2019

Starosta Siemiatycki oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zapraszają mieszkańców na dyżur specjalisty ds. funduszy europejskich. Dyżur odbędzie się 18 września (środa) w godz. 9.30 - 12.00 Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach ul. Legionów Piłsudskiego 3 (sala 202 II piętro). Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się m.in.: czy istnieje możliwość dofinansowania danego przedsięwzięcia ze środków unijnych, jakie są terminy konkursów, gdzie składać ewentualne wnioski, jak przebiega procedura ubiegania się o dofinansowanie, bezpłatną i kompleksową informację dot. możliwości dofinansowania Twojego pomysłu z Funduszy Europejskich.  Dyżur jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców: przedsiębiorców, przedstawicieli kultury, jednostek samorządu terytorialnego itd.

więcej

Obrazek dla news_1550

17 września. Sowiecka Agresja na Polskę. Usłyszymy syreny

16.09.2019

17 września w południe w Powiecie Siemiatyckim zabrzmią syreny przypominające o 80. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę.  Dźwięk syren będzie rozlegać się przez minutę. Zgodnie z tajnym protokołem paktu Ribbentrop-Mołotow, zawartego między III Rzeszą i Związkiem Radzieckim, Armia Czerwona przekroczyła granice Polski, łamiąc w ten sposób pakt o nieagresji z Polską, który miał obowiązywać do końca 1945 roku. Część historyków uważa radziecką agresję za IV rozbiór Polski, inni mówią o agresji wojskowej „w cieniu” agresji hitlerowskich Niemiec i podjętą, tak jak niemiecka, bez wypowiedzenia wojny. Rosjanie zaatakowali nasz kraj o godzinie 5. nad ranem.

więcej

Obrazek dla news_1549

W Klepaczach DOŻYNKI gminne ODBYŁY SIĘ NA BOGATO!

16.09.2019

W niedzielę Klepacze w gminie Drohiczyn przeżywały prawdziwe oblężenie. Na gminne dożynki zjechały tu tłumy ludzi. Organizatorzy zapewnili im moc atrakcji – było co jeść, wypić, a zabawa trwała do póżnych godzinych wieczornych. Święto plonów w Klepaczach rozpoczęła msza święta w Sanktuarium w Ostrożanach i nabożeństwo w Cerkwi w Narojkach, którą w intencji rolników i zebranych plonów odprawił ks. Piotr Wójcik oraz ks. Krzysztof Matwiejuk . Po mszy niezwykle barwny korowód przejechał na plac w Klepaczach – tutaj Burmistrz Wojciech Borzym powitał wszystkich zebranych i wielu gości, którzy uczestniczyli w tegorocznych dożynkach. W imieniu mieszkańców powiatu siemiatyckiego Starosta Jan Zalewski podziękował wszystkim rolnikom za ich codzienny trud. Wieniec Powiatu Siemiatyckiego prezentowali uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.