Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22544
W sumie: 131420

Archiwum newsów, strona 37

Obrazek dla news_1548

Zjazd absolwentów i 60-lecie ZSCKR w Rudce

13.09.2019

Szanowni Absolwenci, Pracownicy i Sympatycy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce zbliża się jubileusz 60-lecia naszej szkoły, liczymy w związku z tym na miłe spotkanie pełne wspomnień i wzruszeń. Fakt, że nasza szkota cieszy się dużą renomą zależy od wielu pokoleń absolwentów i pracowników szkoty. Wierzymy, że na spotkanie z przyjaciółmi ze szkolnej lawy i Gronem Pedagogicznym zawsze jest doby czas. Pokażmy, jak ważna jest dla nas przeszłość i ludzie, którzy mieli wpływ na naszą przyszłość.

więcej

Obrazek dla news_1547

Porodówka znów działa w siemiatyckim szpitalu

12.09.2019

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dyrekcji SP ZOZ Siemiatycze 19 sierpnia wznowił działalność oddział położniczo-ginekologiczny. A to oznacza, że przyszłe mamy i nie tylko mogą kierować swoje kroki do siemiatyckiej lecznicy. Decyzja o zamknięciu oddziału na 2 miesiące miała bezpośredni związek z trwającą rozbudową szpitala. Od 19 sierpnia do dziś w siemiatyckim szpitalu urodziło się już 25 dzieci. Funkcję kierownika oddziału pełni lek. med. Mariola Okoczuk - Aleksiejuk. Siemiatycki oddział położniczo-ginekologiczny cieszy się coraz większym powodzeniem wśród przyszłych mam. Wysoko wykwalifikowany personel zapewnia profesjonalną opiekę medyczną ciężarnym i noworodkom podczas porodu i pobytu w szpitalu.

więcej

Obrazek dla news_1546

Ultramaraton Nadbużański już w sobotę w Mielniku zgromadzi setki zawodników!

12.09.2019

W sobotę, 14 września do Mielnika zjadą się biegacze z całej Polski, by uczestniczyć w Ultramaratonie Nadbużańskim – jednej z największych imprez długodystansowych we wschodniej Polsce. Impreza odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Siemiatyckiego. Na biegaczy czeka kilka niespodzianek. Do wyboru ponownie są trzy biegi nazwane z podlaskiej gwary: Szpurt, Chazior i Szmergiel, natomiast wszystkie trasy zostały urozmaicone i wydłużone.

więcej

Obrazek dla news_1545

Z myślą o pacjentach - prace przy rozbudowie siemiatyckiego szpitala powiatowego idą pełną parą!

11.09.2019

Rozbudowa szpitala w Siemiatyczach przebiega zgodnie z harmonogramem. Pogoda sprzyja budowlańcom, więc roboty postępują bardzo szybko. Jest stan surowy, rozpoczęły się prace wewnątrz budynku. W nowym 5-kondygnacyjnym budynku znajdą się między innymi: nowoczesny blok operacyjny: składający się z kilku sal operacyjnych, sali wybudzeń, oddzielną salę operacyjną do wykonywania między innymi cięć cesarskich oraz sale zabiegowe na potrzeby oddziału położnictwa i ginekologii; pomieszczenia pod pracownię: tomografii, rezonansu magnetycznego, pomieszczenia centralnej sterylizacji, pomieszczenia na potrzeby laboratorium oraz nowe poradnie specjalistyczne. Zakończenie całej inwestycji nastąpi na przełomie kwietnia i maja 2020 roku. Koszt inwestycji to ponad 10 milionów złotych - pieniądze w 100% pochodzą z budżetu Powiatu Siemiatyckiego - bez konieczności zaciągania jakichkolwiek kredytów!

więcej

Obrazek dla news_1543

Czyste Powietrze – Punkt konsultacyjny w Starostwie

09.09.2019

Od dwóch miesięcy w siemiatyckim starostwie funkcjonuje punkt konsultacyjny programu "Czyste powietrze". Z poradnictwa można korzystać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 - 15.30. Doradca WFOŚiGW dyżuruje w pokoju 123 na I piętrze. Kontakt tel. 85 749 94 74. "Czyste Powietrze", to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. W zależności od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym beneficjenci programu otrzymują dofinansowanie na pokrycie do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

więcej

Obrazek dla news_1542

Dziękowali za tegoroczne plony - dożynki diecezjalne w Wyszkach

09.09.2019

Coroczne Diecezjalne Święto Plonów odbyło się 7 września w Wyszkach. Uroczystość jest podsumowaniem całorocznego trudu rolników, a jednocześnie stanowi wspaniałą okazję do międzypokoleniowej integracji i wyrażenia dumy z przynależności do wspólnoty, którą łączą wspólne wartości: umiłowanie rodzimej ziemi, szacunek do pracy i chleba. Ten szczególny szacunek do chleba wyróżnia nas spośród innych narodów. Podczas dożynkowego obrzędu dzielimy się nim i dziękujemy tym, którym go zawdzięczamy. Podczas tegorocznych dożynek modlono się za rolników i wszystkich pracujących na roli, sadowników, hodowców, przetwórców. Wieniec Powiatu Siemiatyckiego prezentowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie.

więcej

Obrazek dla news_1540

W Czartajewie strażacy z całej Polski walczyli o zwycięstwo podczas XII Podlaskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym

05.09.2019

Na stadionie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie przeprowadzono XII Podlaski Turniej w Dwuboju Pożarniczym. W dwuboju udział wzięło 105 zawodników z 12 województw. Komisję sędziowską stanowili strażacy PSP z KW PSP w Białymstoku. Turniej rozgrywany był w dwóch konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód 100 m, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni. Zawody były sprawdzianem sprawności fizycznej startujących strażaków, ale także pokazem specyfiki służby. Należy podkreślić interesujący przebieg zawodów, obfitujący w zaciętą rywalizację, ale rozgrywaną zgodnie z zasadami i duchem fair play. Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel pogratulowali strażakom odniesionego sukcesu sportowego, podziękowali wszystkim za wspaniałą rywalizację.

więcej

Obrazek dla news_1538

Razem możemy więcej - Droga Pieczyski - Perlejewo do przebudowy!

04.09.2019

Do końca listopada gruntownie przebudowana będzie droga powiatowa Pieczyski - Perlejewo na odcinku blisko 1,8 km. Droga doczeka się nowej nawierzchni asfaltowej, chodników, zjazdów na poszczególne posesje, zatoki autobusowej, remontu istniejących przepustów pod drogą i pod zjazdami itd. Przebudowa jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Powiat Siemiatycki blisko 1 miliona złotych z rządowego programu - Funduszu Dróg Samorządowych. Solidarnie z własnych budżetów do inwestycji dołożą samorządy: Gmina Perlejewo około 564 tys. zł i Powiat Siemiatycki również 564 tys. zł. Wykonawcą prac jest firma "Mikst" z Węgrowa.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.