Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

Archiwum newsów, strona 38

Obrazek dla news_1540

W Czartajewie strażacy z całej Polski walczyli o zwycięstwo podczas XII Podlaskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym

05.09.2019

Na stadionie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie przeprowadzono XII Podlaski Turniej w Dwuboju Pożarniczym. W dwuboju udział wzięło 105 zawodników z 12 województw. Komisję sędziowską stanowili strażacy PSP z KW PSP w Białymstoku. Turniej rozgrywany był w dwóch konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód 100 m, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni. Zawody były sprawdzianem sprawności fizycznej startujących strażaków, ale także pokazem specyfiki służby. Należy podkreślić interesujący przebieg zawodów, obfitujący w zaciętą rywalizację, ale rozgrywaną zgodnie z zasadami i duchem fair play. Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel pogratulowali strażakom odniesionego sukcesu sportowego, podziękowali wszystkim za wspaniałą rywalizację.

więcej

Obrazek dla news_1538

Razem możemy więcej - Droga Pieczyski - Perlejewo do przebudowy!

04.09.2019

Do końca listopada gruntownie przebudowana będzie droga powiatowa Pieczyski - Perlejewo na odcinku blisko 1,8 km. Droga doczeka się nowej nawierzchni asfaltowej, chodników, zjazdów na poszczególne posesje, zatoki autobusowej, remontu istniejących przepustów pod drogą i pod zjazdami itd. Przebudowa jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Powiat Siemiatycki blisko 1 miliona złotych z rządowego programu - Funduszu Dróg Samorządowych. Solidarnie z własnych budżetów do inwestycji dołożą samorządy: Gmina Perlejewo około 564 tys. zł i Powiat Siemiatycki również 564 tys. zł. Wykonawcą prac jest firma "Mikst" z Węgrowa.

więcej

Obrazek dla news_1537

Nowy samochód ratowniczo - gaśniczy dla OSP Dziadkowice

04.09.2019

W obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. mgr inż. Piotr Pietraszko, Starosty Siemiatyckiego Jana Zalewskiego, oraz Wicestarosty Siemiatyckiego Marka Bobla, Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach bryg. Jerzego Sitarskiego, Proboszcza - jednocześnie Kapelana Strażaków ks. Jana Krasowskiego, radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego przy kościele parafialnym w Dziadkowicach, uroczyście przekazano nowy samochód ratowniczo – gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziadkowicach. Samochód marki MAN kosztował 780 tys. zł, z czego 550 tys. zł, to dofinansowanie w ramach projektu transgranicznego “Wspólne inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa obszaru transgranicznego w przypadku katastrof ekologicznych i chemicznych”, 50 tys. zł to dotacja z KG PSP, wkład Gminy Dziadkowice – 180 tys. zł.

więcej

Obrazek dla news_1534

Nowe kardiomonitory dla Oddziału Chorób Wewnętrznych siemiatyckiego szpitala powiatowego

03.09.2019

O trzy nowoczesne kardiomonitory oraz centralę monitorującą wzbogaci się niebawem siemiatycki szpital powiatowy. Urządzenia trafią na oddział chorób wewnętrznych, gdzie spora grupa pacjentów to osoby z różnymi chorobami kardiologicznymi. Wielofunkcyjne urządzenia umożliwią monitorowanie oraz nadzór istotnych dla życia parametrów biologicznych pacjenta, w tym m.in. EKG, oddech, ciśnienie tętnicze, saturacji, temperatury, analizę odcinka ST oraz arytmii sygnału EKG. Kardiomonitory są bezcenne zarówno dla personelu, któremu znacznie usprawniają pracę, ale co najważniejsze dla bezpieczeństwa pacjentów. Nowa inwestycja to kolejny, ważny etap modernizacji siemiatyckiego szpitala. Na zakup trzech kardiomonitorów i centrale monitorującą szpital wyda ponad 64 tys. zł. Większość tej kwoty, bo blisko 55 tys. zł, to pozyskana dotacja z Ministerstwa Zdrowia. Ponad 9 tys. zł to wkład własny SP ZOZ Siemiatycze.

więcej

Obrazek dla news_1532

ulica królewska w mielniku do gruntownej przebudowy!

02.09.2019

Dzięki efektywnej współpracy samorządów – Powiatu Siemiatyckiego i Gminy Mielnik dojdzie dojdzie do gruntownej przebudowy ulicy Królewskiej w Mielniku w ciągu drogi powiatowej nr 1784B Radziwiłłówka - Mielnik. Zadanie inwestycyjne składa się z dwóch odcinków: 1) Przebudowa ul. Królewskiej w m. Mielnik w ciągu drogi powiatowej wraz z przebudową kanalizacji deszczowej (odcinek długości 0,762 km), 2) Przebudowa skrzyżowania ul. Królewskiej z ul. Przemysłową (droga powiatowa nr 1785B Mielnik–Mętna– Adamowo) w Mielniku (łączna dł. 0,318 km). W tym roku przebudowane zostanie kanalizacji deszczowa. Pozostały zakres robót objęty zadaniem zostanie wykonany w roku 2020. Ulica doczeka się nowej asfaltowej nawierzchni, chodników, zjazdów z kostki brukowej na poszczególne posesje itd. 

więcej

Obrazek dla news_1531

Życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

02.09.2019

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice,

a przede wszystkim – drodzy Uczniowie!
Początek roku szkolnego to wyjątkowy dzień. Jest jak pierwsza strona w książce, która każdego dnia, aż do czerwca przyszłego roku, będzie się wypełniać treścią. Od Was zależy, ile znajdzie się tam wiadomości, emocji i doświadczeń. Będą Wam pomagać nauczyciele, którzy ciągle podwyższają swoje kwalifikacje, by w atrakcyjny i nowoczesny sposób zarażać Was ciekawością świata. Nauka może być przyjemnością, wyzwaniem i inspiracją. Tego Wam życzymy – rosnącej chęci zdobywania wiedzy i uczenia się wyciągania dojrzałych wniosków.

Szanowni Nauczyciele, Państwa praca jest wymagająca, ale z całą pewnością również satysfakcjonująca. Życzymy Wam zdrowia, cierpliwości i otwartości na swoich uczniów. Wydobywajcie to, co w nich najlepsze...

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.