Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3976
W sumie: 21310

Archiwum newsów, strona 40

Obrazek dla news_1401

Imponujące palmy wielkanocne w Ciechanowcu

16.04.2019

W całym kraju, a także w naszym regionie ulicami miast i wsi przeszły kolorowe procesje z palmami. W uroczystościach Niedzieli Palmowej w Ciechanowcu uczestniczył Starosta Jan Zalewski. Tam też odbył się doroczny konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej zorganizowany przez: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem i Parafię p.w. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, pod Patronatem Biskupa Drohiczyńskiego JE Tadeusza Pikusa.

więcej

Obrazek dla news_1398

Siemiatyccy ułani oddali hołd polskim oficerom zamordowanym na Wschodzie - XII Katyński Marsz Cieni

10.04.2019

W ubiegłą niedzielę ułani z siemiatyckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii uczestniczyli w XII Katyńskim Marszu Cieni, który przeszedł ulicami Warszawy. To milczący hołd dla blisko 22 tysięcy polskich oficerów zamordowanych przez Sowietów w 1940 r. w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie. Wśród zgładzonych w lesie katyńskim żołnierzy Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, Policji Państwowej byli również lekarze, duchowni, urzędnicy, prawnicy, nauczyciele, inżynierowie, literaci… Jednym z celów działania siemiatyckich ułanów jest promowanie i krzewienie właściwych postaw patriotycznych. Dziękujemy za reprezentowanie Powiatu Siemiatyckiego podczas żywej, pięknej lekcji historii.

więcej

Obrazek dla news_1395

szkolenie w ramach programu "Czyste powietrze"

09.04.2019

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach odbyło się szkolenie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze". Prowadził je Michał Frydrych, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Celem szkolenia było przybliżenie zasad aplikowania o środki z programu, jak również zapoznanie z aspektami technicznymi wypełniania wniosku o dofinansowanie Dzięki warsztatom, pracownicy urzędów będą mogli stanowić wsparcie dla mieszkańców gmin chcących otrzymać dofinansowanie przeznaczone na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

więcej

Obrazek dla news_1394

podziękowanie za bardzo dobrą współpracę w realizacji zadań wojskowych i obronnych

08.04.2019

Dzisiaj pułkownik Sławomir Dudczak dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina odwiedził Wicestarostę Marka Bobla, by podziękować za bardzo dobrą współpracę z Powiatem Siemiatyckim przy organizacji pokazów wojskowych, które odbyły się w niedzielę w Czartajewie. 12 Brygada Zmechanizowana jest jedną z największych, najlepiej wyszkolonych i najnowocześniejszych jednostek w Wojskach Lądowych. Żołnierze z 12 Brygady kilkukrotnie uczestniczyli w misjach w ramach sił Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie oraz Iraku.

więcej

Obrazek dla news_1393

broń, śmigłowce, nowoczesny sprzęt wojskowy - to były wspaniałe pokazy wojskowe w Czartajewie i Siemiatyczach

07.04.2019

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się w niedzielę w Czartajewie z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina w ramach ćwiczeń, które odbywają na Lubelszczyźnie i w Podlaskiem. Szef MON oglądał m.in. element ćwiczenia związany z uzupełnianiem w śmigłowcach paliwa i amunicji w doraźnie organizowanych miejscach, w których śmigłowce mogą wylądować w terenie, nie na lotnisku (tzw. FARP - Forward Arming and Refuelling Point). Manewry wojska obserwowali licznie zebrani mieszkańcy Czartajewa oraz okolicznych miejscowości. Takich pokazów wojskowych w naszym powiecie nie było nigdy wcześniej. Zostały one zorganizowane we współpracy z Powiatem Siemiatyckim. Dodatkowo w Siemiatyczach można oglądać sprzęt wojskowy i porozmawiać z żołnierzami w trakcie pikniku militarnego nad małym zalewem.

więcej

Obrazek dla news_1392

MINISTER OBRONY NARODOWEJ ODWIEDZI ŻOŁNIERZY W CZARTAJEWIE

05.04.2019

W niedzielę, 7 kwietnia o godzinie 11.00 w Czartajewie k. Siemiatycz Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej spotka się z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej, ćwiczącymi na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Celem szkolenia poligonowego 12. Brygady Zmechanizowanej na wschodzie Polski jest sprawdzenie mobilności i gotowości bojowej we współpracy z siłami powietrznymi oraz Wojskami Obrony Terytorialnej z dala od macierzystych poligonów.

więcej

Obrazek dla news_1391

Zaproszenie na pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego w Siemiatyczach

05.04.2019

Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina i 1 Podlaskiej Obrony Terytorialnej z Białegostoku serdecznie zapraszają na prezentację nowoczesnego uzbrojenia i sprzętu wojskowego, która odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia br. w Siemiatyczach (plac przy amfiteatrze godz. 11.00 – 16.00). Każdy będzie mógł zobaczyć nowoczesne uzbrojenie m. in.: kołowy transporter opancerzony Rosomak, Wóz Ewakuacji Medycznej, Wóz Rozpoznania Technicznego, moździerz Rak, Artyleryjski Wóz Dowodzenia, zestaw przeciwlotniczy Hibneryt czy uzbrojenie drużyny piechoty zmotoryzowanej.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.