Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 21046
W sumie: 71677

Archiwum newsów, strona 40

Obrazek dla news_1454

Zapraszamy na dyżur specjalisty ds. funduszy europejskich

04.06.2019

Starosta Siemiatycki oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zapraszają mieszkańców na dyżur specjalisty ds. funduszy europejskich. Dyżur odbędzie się 25 czerwca (wtorek) w godz. 9.30 - 12.00 Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach ul. Legionów Piłsudskiego 3 (sala 202 II piętro). Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się m.in.: czy istnieje możliwość dofinansowania danego przedsięwzięcia ze środków unijnych, jakie są terminy konkursów, gdzie składać ewentualne wnioski, jak przebiega procedura ubiegania się o dofinansowanie, bezpłatną i kompleksową informację dot. możliwości dofinansowania Twojego pomysłu z Funduszy Europejskich.  Dyżur jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców: przedsiębiorców, przedstawicieli kultury, jednostek samorządu terytorialnego itd.

więcej

Obrazek dla news_1453

Na nich nie ma mocnych! Siemiatyccy strażacy mistrzami województwa podlaskiego w sporcie pożarniczym!

31.05.2019

Na stadionie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie odbyły się XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym. Te dwudniowe zmagania zgromadziły na stadionie lekkoatletycznym ponad 120 strażaków, reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w województwie podlaskim. Gospodarzem mistrzostw była Komenda Powiatowa PSP w Siemiatyczach. W czasie pierwszego dnia mistrzostw rozegrano dwie konkurencje: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni oraz pożarniczy tor przeszkód, natomiast drugiego dnia rozegrano najbardziej widowiskową konkurencję – ćwiczenie bojowe. Współorganizatorem imprezy był Powiat Siemiatycki. Ostatecznie mistrzostwa wygrała drużyna Komendy Powiatowej PSP Siemiatycze. Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel pogratulowali siemiatyckim strażakom odniesionego sukcesu, podziękowali wszystkim za wspaniałą dwudniową rywalizację.

więcej

Obrazek dla news_1450

Ulicami Siemiatycz przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny - zapraszamy do uczestnictwa wraz z całymi rodzinami

30.05.2019

Zapraszamy mieszkańców Siemiatycz oraz całego Powiatu Siemiatyckiego na Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Siemiatycz w niedzielę, 16 czerwca. To doskonała okazja by wyrazić swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Zarówno marsz jak i piknik rodzinny przy kościele WNMP w Siemiatyczach będą świętem wszystkich tych, którzy cieszą się z posiadania rodziny i potrafią docenić jej piękno w każdym aspekcie i na każdym etapie życia. Współorganizatorem siemiatyckiego Marszu dla Życia i Rodziny jest Powiat Siemiatycki.

więcej

Obrazek dla news_1451

Dziś Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - dziękujemy za poświęcenie i miłość okazaną najmłodszym

30.05.2019

30 maja świętujemy w całej Polsce Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Zbiega się to w czasie z Dniem Dziecka obchodzonym 1 czerwca. Jest to szczególny dzień, w którym należy podziękować rodzicom zastępczym za trud, jakiego się podjęli przyjmując pod swój dach dzieci spragnione miłości i rodzinnego ciepła. Troszczą się o nie dzień po dniu, przeżywają z nimi radości i smutki dnia codziennego, przygotowują do dorosłego życia. Powiat Siemiatycki podejmuje szereg działań zmierzających do poprawy warunków życia dzieci w rodzinach zastępczych, udziela im wsparcia poprzez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W powiecie siemiatyckim funkcjonuje 26 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 31 dzieci.

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego władze Powiatu Siemiatyckiego

składają wszystkim rodzinom zastępczym najserdeczniejsze życzenia...

więcej

Obrazek dla news_1452

Zaproszenie do złożenia ofert na: usługę polegającą na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru geodezyjnego w zakresie wykonania prac scaleniowych

30.05.2019

Powiat Siemiatycki zaprasza do złożenia ofert na: usługę polegającą na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru geodezyjnego w zakresie wykonania prac scaleniowych na obiekcie „Osmola i inne” obejmującym obręby geodezyjne: Hornowo, Hornowszczyzna, Kąty, Malewice, Osmola i Jasienówka gmina Dziadkowice, powiat siemiatycki oraz Wygonowo gmina Boćki powiat bielski o łącznej powierzchni 3588,4976 ha dotyczących operacji pn: ”Scalenia gruntów obiektu Osmola i inne” realizowanych w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa dla operacji typu „Scalanie gruntów” objętego PROW na lata 2014-2020.

więcej

Obrazek dla news_1449

W CZARTAJEWIE TRWaJĄ xxi MISTRZOSTWA Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym - Strażakom zawsze warto kibicować!

29.05.2019

Na stadionie przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie odbywają się XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym. Rywalizuje 14 drużyn z komend miejskich i powiatowych z całego województwa podlaskiego. Współorganizatorem mistrzostw jest Powiat Siemiatycki. Dziś rozegrano dwie konkurencje: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej i pożarniczy tor przeszkód. Strażakom - szczególnie tym z Komendy Powiatowej PSP kibicował między innymi Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel.

więcej

Obrazek dla news_1447

Wizyta biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa w siemiatyckim Starostwie

28.05.2019

Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus prowadzi wizytację kanoniczną w siemiatyckiej parafii. Dzisiaj odwiedził Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach. Spotkał się z pracownikami oraz przedstawicielami Zarządu i Rady Powiatu. Na spotkaniu Starosta Jan Zalewski omówił główne zadania realizowane przez powiat. Ksiądz Biskup zwrócił się do wszystkich pracowników, podkreślając jak wielką moc ma wiara. W swoim przemówieniu do zebranych Jego Ekscelencja przypominał, że w pracy na rzecz społeczeństwa najważniejsza jest walka o wspólne dobro, szacunek do innych ludzi oraz wzajemne zaufanie. Mówił również o wspólnym mianowniku administracji samorządowej i Kościoła, jakim jest służba społeczeństwu.

więcej

Obrazek dla news_1448

spotkanie szkoleniowo – wyborcze Podlaskiej Sieci Pozarządowej

28.05.2019

W Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach odbyło się spotkanie szkoleniowo – wyborcze Podlaskiej Sieci Pozarządowej. Partnerami spotkania były: Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Siemiatyczach i Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach. Wśród przybyłych byli przedstawiciele różnego rodzaju organizacji pozarządowych: stowarzyszeń, stowarzyszeń zwykłych, klubów sportowych, kół gospodyń wiejskich, organizacji kościelnych.

więcej

Obrazek dla news_1446

„Jak wywrzeć dobre wrażenie na pracodawcy – rozmowa kwalifikacyjna” - zapraszamy na spotkanie ze specjalistą do spraw rekrutacji

27.05.2019

Powiatowy Urząd Pracy w Siemiatyczach i Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku zaprasza do udziału w spotkaniu ze specjalistą ds. rekrutacji, psychologiem oraz doradcą zawodowym, które odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach (sala nr 202, II piętro) w dniu 18 czerwca (wtorek), godz. 10.00. Temat szkolenia: „Jak wywrzeć dobre wrażenie na pracodawcy – rozmowa kwalifikacyjna”. Rozmowa kwalifikacyjna jest jednym z ostatnich etapów postępowania rekrutacyjnego. Samo zaproszenie na rozmowę do potencjalnego pracodawcy możemy już uważać za pewien sukces. Co zatem zrobić, by nie stracić szansy, którą otrzymaliśmy? W trakcie warsztatów nauczysz się, jak profesjonalnie zaprezentować się przed pracodawcą, by rozmowa zakończyła się sukcesem.

 

więcej

Obrazek dla news_1445

"Co im w duszy gra...Polska" - Siemiatycki Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

24.05.2019

W Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach odbył się Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych. W przeglądzie brali udział wykonawcy z warsztatów terapii zajęciowej, szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, środowiskowych domów samopomocy. Wspaniali artyści podczas swoich występów zabrali wszystkich w patriotyczną podróż pełną pięknej muzyki, śpiewu i tańca, symboli i gestów. W przeglądzie uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel, który pogratulował organizatorom pomysłu na tak wspaniały przegląd, podkreślając jak propagowanie polskich pieśni patriotycznych jest ważne dla całego naszego społeczeństwa.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.