Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 24083
W sumie: 74714

Archiwum newsów, strona 41

Obrazek dla news_1448

spotkanie szkoleniowo – wyborcze Podlaskiej Sieci Pozarządowej

28.05.2019

W Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach odbyło się spotkanie szkoleniowo – wyborcze Podlaskiej Sieci Pozarządowej. Partnerami spotkania były: Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Siemiatyczach i Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach. Wśród przybyłych byli przedstawiciele różnego rodzaju organizacji pozarządowych: stowarzyszeń, stowarzyszeń zwykłych, klubów sportowych, kół gospodyń wiejskich, organizacji kościelnych.

więcej

Obrazek dla news_1446

„Jak wywrzeć dobre wrażenie na pracodawcy – rozmowa kwalifikacyjna” - zapraszamy na spotkanie ze specjalistą do spraw rekrutacji

27.05.2019

Powiatowy Urząd Pracy w Siemiatyczach i Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku zaprasza do udziału w spotkaniu ze specjalistą ds. rekrutacji, psychologiem oraz doradcą zawodowym, które odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach (sala nr 202, II piętro) w dniu 18 czerwca (wtorek), godz. 10.00. Temat szkolenia: „Jak wywrzeć dobre wrażenie na pracodawcy – rozmowa kwalifikacyjna”. Rozmowa kwalifikacyjna jest jednym z ostatnich etapów postępowania rekrutacyjnego. Samo zaproszenie na rozmowę do potencjalnego pracodawcy możemy już uważać za pewien sukces. Co zatem zrobić, by nie stracić szansy, którą otrzymaliśmy? W trakcie warsztatów nauczysz się, jak profesjonalnie zaprezentować się przed pracodawcą, by rozmowa zakończyła się sukcesem.

 

więcej

Obrazek dla news_1445

"Co im w duszy gra...Polska" - Siemiatycki Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

24.05.2019

W Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach odbył się Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych. W przeglądzie brali udział wykonawcy z warsztatów terapii zajęciowej, szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, środowiskowych domów samopomocy. Wspaniali artyści podczas swoich występów zabrali wszystkich w patriotyczną podróż pełną pięknej muzyki, śpiewu i tańca, symboli i gestów. W przeglądzie uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel, który pogratulował organizatorom pomysłu na tak wspaniały przegląd, podkreślając jak propagowanie polskich pieśni patriotycznych jest ważne dla całego naszego społeczeństwa.

więcej

Obrazek dla news_1444

Ponad 3 miliony złotych dla Powiatu Siemiatyckiego z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych!

24.05.2019

Ponad 3 miliony złotych z budżetu państwa otrzyma Powiat Siemiatycki na realizację projektu drogowego pn. „Przebudowa drogi powiatowej Kosianka Stara – Żery- Pobikry". W czwartek (23 maja) podczas wizyty Ministra Inwestycji i Rozwoju w Perlejewie, Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel podpisali z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim stosowną umowę w tej sprawie. Inwestycja jest już w trakcie realizacji. Pracami budowlanymi zajmuje się firma PPHU "Transbet" z Białej Podlaskiej. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 6 milionów 940 tys. zł. Powiat z własnego budżetu dołoży 1 milion 970 tys. zł, taką samą pulę pieniędzy przekazuje Gmina Grodzisk.

więcej

Obrazek dla news_1442

Powiat Siemiatycki będzie miał nowy most na Bugu! Nowa przeprawa mostowa Perlejewo - Jabłonna Lacka z rządowym wsparciem!

23.05.2019

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pozytywnie oceniło wniosek Powiatu Siemiatyckiego, który jest liderem projektu, odnośnie rozpoczęcia realizacji inwestycji mostowej Granne- Krzemień łączącej przez Bug powiaty siemiatycki z sokołowskim, gminy Perlejewo i Jabłonna Lacka oraz województwa podlaskie i mazowieckie. Ogłosił to dziś (23 maja) Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, który w Grannem spotkał się z przedstawicielami samorządów zaangażowanych w tą jakże ważną dla naszego regionu inwestycję. W spotkaniu uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz. Do Grannego przejechał również Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Europoseł Karol Karski, Poseł RP Krzysztof Jurgiel. Gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Perlejewo Jakub Wierzbicki.

więcej

Obrazek dla news_1443

Przewodnik informujący o lokalnie dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi w powiecie siemiatyckim

23.05.2019

Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 lutego 2017 r. w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017 – 2022 (Dz. U. z 2017 r. poz. 458) został opracowany "Przewodnik informujący o lokalnie dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi w powiecie siemiatyckim". Poradnik w wersji pdf jest dostępny w zakładce DOKUMENTY

więcej

Obrazek dla news_1440

Zapraszamy na spotkanie - "Finansowanie biznesu"

21.05.2019

Starosta Jan Zalewski zaprasza do udzialu w spotkaniu pn  „Finansowanie biznesu”. Jest ono skierowane do przedsiębiorców z powiatu siemiatyckiego, którzy chcą rozwijać swoją firmę, poszukują źródeł  finansowania i są zainteresowani wsparciem unijnym oraz do osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej. Spotkanie skierowane jest również do przedstawicieli branży turystycznej oraz okołoturystycznej. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Współorganizatorem spotkania jest Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych.

więcej

Obrazek dla news_1438

zapraszamy do czartajewa na XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym

21.05.2019

W dniach 29-30 maja na terenie Zespoły Szkół Technicznych  w Czartajewie odbędą się XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym. Rywalizować będzie 14 drużyn z komend miejskich i powiatowych z całego województwa podlaskiego. Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka. Element wyszkolenia i przygotowania do wykonywania zawodowych zadań, często tych najtrudniejszych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania i działania w zespole. To wszystko będzie można zobaczyć przez dwa dni w ramach rywalizacji i sportowego wysiłku strażaków. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej - to jedna z bardziej widowiskowych konkurencji. Zawodnik trzymając drabinę hakową, dobiega do wspinalni i zacinając drabinę o parapet okna na poszczególnych piętrach, wspina się na kolejne kondygnacje.

więcej

Obrazek dla news_1439

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

21.05.2019

Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, Podlaska Sieć Pozarządowa oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Bielskim serdecznie zapraszają na spotkanie organizacji pozarządowych powiatu siemiatyckiego 27 maja o godz. 14.00, w sali nr 119 (I piętro). Podczas spotkania zostaną omówione obowiązki sprawozdawcze organizacji wobec KRS, Urzędu Skarbowego, ZUS, GUS, zwłaszcza w kontekście wprowadzonej sprawozdawczości elektronicznej. Ponadto wybrane zagadnienia związane z ekonomią społeczną. Spotkanie będzie także okazją do przedyskutowania problemów III sektora i potrzeb organizacji z powiatu.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.