Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

Archiwum newsów, strona 44

Obrazek dla news_1477

"Aktywna tablica" w Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach

27.06.2019

Powiat Siemiatycki pozyskał dotację na wyposażenie Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach w pomoce dydaktyczne w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”. Powiat otrzyma maksymalną kwotę rządowego dofinansowania 14 tys zł, dodatkowe 3,5 tys. zł powiat dołoży z własnego budżetu.

więcej

Obrazek dla news_1476

w Nurcu Stacji Kapitalna biblioteka otwarta po kapitalnym remoncie

26.06.2019

W 1906 roku w Nurcu-Stacji zbudowano dworzec kolejowy. Budowa linii kolejowej i dworca była zaczątkiem miejscowości. Przez ponad 100 lat budynek miał swoje lepsze i gorsze czasy, w ostatnich latach zamknięty i nie użytkowany niszczał nikomu niepotrzebny. Jednak teraz znów tchnięto w niego nowe życie. Budynek przejęła gmina, pozyskano pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i zrobiono coś niemal rewolucyjnego. W pięknym, starym zabytkowym dworcu powstała nowoczesna biblioteka. W uroczystym otwarciu biblioteki uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel. Serdecznie gratulujemy samorządowi Gminy Nurzec Stacja wspaniałego sukcesu!

więcej

Obrazek dla news_1472

Odbył się XI zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Siemiatyczach. Szkoła ma już 75 lat!

24.06.2019

Do lokalnej i szkolnej historii przeszedł kolejny Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Siemiatyczach, który odbył się  22 i 23 czerwca. To już XI takie spotkanie. Zanim doszło do spotkań koleżanek i kolegów ze szkolnych ław w swoich byłych klasach i szkolnych murach, odbyło się nabożeństwo w siemiatyckiej cerkwi oraz msza święta w kościele, a później oficjalna uroczystość przed budynkiem siemiatyckiego LO połączona z częścią artystyczną. Były wspomnienia, łzy wzruszenia, spotkania po latach oraz wspólne zwiedzanie dawnych murów szkolnych. W uroczystościach uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wiecestarosta Marek Bobel i Henryk Boguszewski Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego. W trakcie uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową.

więcej

Obrazek dla news_1471

2 miliony na unowocześnienie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach!

21.06.2019

Powiat Siemiatycki pozyskał blisko 2 mln zł ze środków unijnych na unowocześnienie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Wsparcie otrzyma 165 uczniów placówki, którzy skorzystają z różnego rodzaju zajęć rozwijających kompetencje potrzebne na rynku pracy. Będą to szkolenia i staże zawodowe i zajęcia wyrównujące braki w edukacji uczniów. Dodatkowo szkoła w Ostrożanach zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne. Wartość projektu: ponad 2 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego blisko 1,9 mln zł.

więcej

Obrazek dla news_1470

.

05.12.2020

Drodzy Uczniowie, Rodzice

Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele i Wychowawcy

Pracownicy Administracji i Obsługi

Z okazji zakończenia roku szkolnego dziękujemy nauczycielom, dyrektorom i pracownikom administracyjnym szkół za sprawną organizację przebiegu procesu nauczania, za codzienny trud, troskę i kreatywność w przekazywaniu podopiecznym wiadomości o świecie, a także zachęcaniu ich do poszukiwania rozwiązań oraz zgłębiania wiedzy. Uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięć i wyników w nauce.

Na nadchodzące wakacje życzymy wszystkim dużo słońca, radości i udanego wypoczynku, tak byśmy mogli się spotkać we wrześniu w pełni sił, z nowymi pomysłami i optymistycznym spojrzeniem w przyszłość.

Starosta Jan Zalewski                                              Wicestarosta Marek Bobel

więcej

Obrazek dla news_1469

JEST NOWY BISKUP DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ

17.06.2019

Ojciec Święty Franciszek mianował nowym biskupem drohiczyńskim, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej - ks. bpa Piotra Sawczuka. Zastąpi on na tym stanowisku ks. bpa Tadeusza Pikusa, który był biskupem drohiczyńskim w latach 2013 – 2019. Serdecznie witamy nowego Pasterza na Nadbużańskiej Ziemi. Życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich potrzebnych łask w posłudze apostolskiej w Kościele na Podlasiu.

więcej

Obrazek dla news_1468

Młodzi piłkarze dzielnie walczyli o Puchar Starosty Siemiatyckiego - cresa cup 2019

17.06.2019

Około 170 zawodników wzięło udział w pierwszym Turnieju Piłki Nożnej Cresa Cup 2019 o Puchar Starosty Siemiatyckiego. Turniej rozegrano w sobotę, 15 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym w Czartajewie. Rywalizowało 14 drużyn z roczników 2011 - 2012 - 2013 z Siemiatycz, Hajnówki, Białej Podlaskiej i Łap.  Głównym organizatorem turnieju był Klub Sportowy Cresa Siemiatycze – było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii młodego Klubu, a jego organizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu Powiatu Siemiatyckiego. Na stadionie w Czartajewie wszystkich młodych adeptów futbolu, ich rodziny i trenerów powitał Wicestarosta Marek Bobel życząc wspaniałej zabawy i rywalizacji sportowej w duchu fair play.

więcej

Obrazek dla news_1467

Starosta Jan Zalewski uhonorowany "Złotą Kroplą"

17.06.2019

W piątek, 14 czerwca w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku uroczyście obchodzony był Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Jan Zalewski, który otrzymał "Złotą Kroplę" nagrodę specjalną Dyrektora RCKiK w Białymstoku za wkład w organizację akcji pobierania krwi oraz propagowanie idei honorowego krwiodastwa. Od wielu lat Powiat Siemiatycki nieodpłatne udostępniania parking pod starostwem dla specjalnego autobusu, w którym honorowi  dawcy oddają krew.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.