Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11845
W sumie: 190662

Archiwum newsów, strona 49

Obrazek dla news_1154

Podziękowanie za wsparcie siemiatyckiego marszu dla życia i rodziny

20.07.2018

Akcja Katolicka składa serdeczne podziękowanie za udzielenie wsparcia podczas organizacji Marszu dla Życia i Rodziny, w dniu 17 czerwca 2018 roku w Siemiatyczach. W roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, maszerowaliśmy wspólnie pod hasłem "Polska rodziną silna"! Chcieliśmy wyrazić nasze przywiązanie do wartości takich jak rodzina, patriotyzm, kultura, trzeźwość. Wielopokoleniowe rodziny, licznie uczestniczące w marszu, łączyły się we wspólnej zabawie, radości, śpiewie i tańcach. Okazana przez Pana Starostę życzliwość jest przejawem rozumienia idei i celów, jakie Akcja Katolicka realizuje w swej misji. Za tę bezinteresowność i okazane wsparcie z serca dziękujemy. Nalezy przypomnieć iż w czerwcu Zarząd Powiatu Siemiatyckiego jednogłośnie zadecydował o wsparciu finansowym tej szlachetnej inicjatywy.

więcej

Obrazek dla news_1151

X Podlaski Rajd Śladami Żołnierzy 5 Wileńskiej Brygady AK

17.07.2018

W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Najjaśniejszą Rzeczpospolitą Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny "Inki" serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych historią i tradycją Żołnierzy Wyklętych na X Podlaski Rajd Śladami Żołnierzy 5.Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, który odbędzie się a dniach 24-28 sierpnia. Baza jubileuszowego rajdu będzie znajdowała się w Czartajewie. Zgłoszenia przyjmowane są do końca lipca.

więcej

Obrazek dla news_1150

Wypromuj się w Drohiczynie na kulinarnym szlaku wschodniej Polski!

12.07.2018

Zapraszamy osoby zajmujące się wytwarzaniem produktów regionalnych i tradycyjnych do wzięcia udziału w Festiwalu Na Kulinarnym Szlaku Polski Wschodniej. W tym roku będzie on połączony z Dniami Drohiczyna i odbędzie się w dniach 28-29 lipca. Festiwal Na Kulinarnym Szlaku Polski Wschodniej to wspólna inicjatywa trzech województw: podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Idea tego przedsięwzięcia polega na prezentacji bogactwa kulinarnego trzech regionów w trakcie „wędrującej imprezy”. Dlatego corocznie odbywa się on w wybranych miejscowościach trzech województw.

więcej

Obrazek dla news_1147

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie powiatu siemiatyckiego

11.07.2018

Przypominamy iż na terenie powiatu siemiatyckiego funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w Siemiatyczach i Drohiczynie.Zadaniem prawników jest informowanie o obowiązującym stanie prawnym, uprawnieniach i obowiązkach osoby występującej o pomoc, wskazanie sposobów rozwiązania problemu, pomoc w sporządzeniu projektu pisma np. o zwolnienie z kosztów sądowych i ustanowienia adwokata. Nie udzielają natomiast porad z zakresu działalności gospodarczej, prawa celnego i handlowego. Nieodpłatna pomoc prawna jest zadaniem z zakresu administracji rządowej, zleconym powiatom na mocy Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej z dnia 5 sierpnia 2015r.

więcej

Obrazek dla news_1146

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

10.07.2018

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej to nowe święto, które zostało ustanowione we wrześniu ubiegłego roku. Po raz pierwszy będzie obchodzone 12 lipca, w rocznicę pacyfikacji Michniowa w województwie świętokrzyskim. Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej  został ustanowiony w hołdzie mieszkańcom polskich wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – za pomoc udzielaną uciekinierom, osobom ukrywającym się przed prześladowaniami i wysiedlanym, walkę w oddziałach partyzanckich, za żywienie mieszkańców miast i żołnierzy podziemnego państwa polskiego oraz z szacunkiem dla ogromu ofiar poniesionych przez mieszkańców wsi – rozstrzeliwanych, wyrzucanych z domostw, pozbawianych dobytku, wywożonych do sowieckich łagrów i niemieckich obozów koncentracyjnych oraz na przymusowe roboty.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.