Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22512
W sumie: 73143

Archiwum newsów, strona 5

Obrazek dla news_1836

Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym – Bezpieczna Obsługa Zwierząt Gospodarskich

12.08.2020

Na stronie internetowej www.krus.gov.pl po raz pierwszy został ogłoszony Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym – Bezpieczna Obsługa Zwierząt Gospodarskich, którego tematyka dotyczy problematyki bezpieczeństwa pracy podczas chowu i hodowli zwierząt. Spośród Uczestników, którzy zdobędą największą ilość punktów w najkrótszym czasie, zostanie wyłonionych stu laureatów.

więcej

Obrazek dla news_1835

„Odkryj niepowtarzalne pogranicze PL-BY-UA". Konkurs fotograficzny dla amatorów i profesjonalistów

11.08.2020

Program Polska-Białoruś-Ukraina zaprasza zarówno profesjonalnych fotografów, jak i fotoamatorów do udziału w konkursie fotograficznym „Odkryj niepowtarzalne pogranicze PL-BY-UA”. Celem konkursu jest promocja bogactwa, różnorodności i wartości, które wspiera Program oraz efektów projektów realizowanych w ramach Programu na pograniczu Polski, Białorusi i Ukrainy.

więcej

Obrazek dla news_1832

Powiat Siemiatycki ponownie w czołówce kraju i z prestiżowym wyróżnieniem w ogólnopolskim rankingu samorządowym!

07.08.2020

    Powiat Siemiatycki ponownie został laureatem ogólnopolskiego rankingu pisma Jednostek Samorządu Terytorialnego „Wspólnota". Ranking  „Wydatki inwestycyjne samorządów" tradycyjnie został opracowany przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Powiat Siemiatycki zajął III miejsce w Polsce (w kategorii powiaty).

     Również na III miejscu w Polsce (w kategorii powiaty) Powiat Siemiatycki oceniony został w rankingu "Wykorzystanie środków funduszy z UE - inwestycje transportowe". Oba rankingi powstały w oparciu o szczegółowe dane z lat 2017-2019. To zaszczytne wyróżnienie - jest doskonałym zwieńczeniem wieloletnich działań samorządu powiatu siemiatyckiego na rzecz rozwoju naszego regionu. Oficjalne ogłoszenie wyników rankingów i wręczenie statuetek odbędzie się podczas XVIII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

 

więcej

Obrazek dla news_1831

Odczytywanie żydowskich macew na cmentarzu w Siemiatyczach

06.08.2020

Siemiatyckie Stowarzyszenie "Bioregion" zaprasza w najbliższą sobotę, 8 sierpnia o godz. 10.00 na cmentarz żydowski przy ul. Polnej w Siemiatyczach. Odbędzie się tam odczytywanie i tłumaczenie macew z hebrajskiego na język polski. Pomoże w tym zadaniu Aleksandra Sosnowa z Grabarki, która kilka lat temu ukończyła studia judaistyczne. Uczestnicy spotkania spróbują znaleźć najstarszy nagrobek na tym cmentarzu.

więcej

Obrazek dla news_1830

I znów dobre wieści! Udało się pozyskać 700 tys. zł dofinansowania na zakup mikrobusów, autobusów dla osób niepełnosprawnych!

31.07.2020

   Powiat Siemiatycki pozyskał blisko 700 tysięcy złotych na zakup 2 mikrobusów i 3 autobusów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych oraz likwidację barier architektonicznych w placówce edukacyjnej. Środki pochodzą z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, a dokładnie z "Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

     Pieniądze pozyskane przez powiat będą służyły niepełnosprawnym z Gminy Nurzec Stacja, Gminy Siemiatycze, Gminy Mielnik, Gminy Drohiczyn oraz osobm przebywającym w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach.

więcej

Obrazek dla news_1829

Powiat pozyskał dodatkowe pieniądze na rzecz dzieci w pieczy zastępczej i na działaność PDPS-u

31.07.2020

Powiat Siemiatycki pozyskał blisko 83 tysiące złotych z Projektu „Wsparcia dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014–2020. Umowę w tej sprawie z Wojewodą Podlaski podpisał Starosta Jan Zalewski. Celem szczegółowym projektu jest wsparcie dzieci w rodzinnych i instytucjonalnych podmiotach pieczy zastępczej w sytuacji zagrożenia epidemią choroby COVID-19. Powiat Siemiatycki pozyskał również na dodatkowe pieniądze na działaność siemiatyckiego PDPS-u.

więcej

Obrazek dla news_1828

OŚWIADCZENIE WICESTAROSTY SIEMIATYCKIEGO MARKA BOBLA

29.07.2020

W nawiązaniu do publikacji materiału prasowego, który ukazał się w wydaniu internetowym Głosu Siemiatycz w dniu 28.07.2020 r. pod nazwą „Oświadczenie majqtkowe siemiatyckiego wicestarosty jest pod lupg CBA od połowy iipca" i niejako wyprzedzając publikację materiału prasowego jaki ma się ukazać w najbliższym wydaniu papierowym Głosu Siemiatycz oświadczam, iż wiadomym jest mi fakt zwrócenia się przez Centralne Biuro Antykorupcyjne do tut. Starostwa o udzielenie informacji dotyczących składników mojego majątku za lata 2015-2019. Podkreślić jednak przy tym należy, iż pismo to nie stanowi zawiadomienia o wszczęciu jakiegokolwiek postępowania kontrolnego (co sugeruje ww. publikacja prasowa ) a jedynie krótkie zapytanie. Wskazuję jednocześnie, iż w powyższym zachowaniu nie widzę nic szczególnego - odbieram to jako standardowe i rutynowe działanie organu kontrolnego (...). Informuję przy tym, iż...

więcej

Obrazek dla news_1824

WSPÓLNE STANOWISKO MIASTA SIEMIATYCZE I POWIATU SIEMIATYCKIEGO W SPRAWIE POTRZEBY PRZEBUDOWY KANALIZACJI DESZCZOWEJ W UL. GRODZIEŃSKIEJ

21.07.2020

Do Zarządu Województwa Podlaskiego w Białymstoku

W imieniu własnym oraz mieszkańców miasta Siemiatycze zwracamy się z uprzejmą prośbą o uwzględnienie w planach inwestycyjnych przebudowy odcinka kanału deszczowego w ul. Grodzieńskiej w Siemiatyczach (droga wojewódzka Nr 693 Kleszczele - Siemiatycze). Pilnej przebudowy wymaga odcinek kanału deszczowego w lokalizacji od Ronda Solidarności do najbliższego przystanku MKS o długości ok. 93 mb...

 

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.