Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 24078
W sumie: 74709

Archiwum newsów, strona 52

Obrazek dla news_1322

Zapraszamy na konferencję

12.02.2019

Zapraszamy na konferencję w Siemiatyczach pt. „Przez kompetencje do przyszłości – propozycje wspierania szkół przez placówki doskonalenia nauczycieli, poradnie psychologiczno - pedagogiczne oraz biblioteki pedagogiczne”. Celem konferencji jest prezentacja kompetencji kluczowych zgodnie z Zaleceniem Rady Europejskiej w procesie uczenia się przez całe życie. Kształcenie umiejętności wyróżnionych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, uznanych za konieczne do uzyskania kompetencji kluczowych, jest zadaniem współczesnej szkoły i zobowiązaniem szkoły wobec ucznia.

więcej

Obrazek dla news_1320

Powstają nowoczesne pracownie do nauki zawodu w Czartajewie i Ostrożanach

08.02.2019

Trwają intensywne prace budowlane związane z modernizacją pracowni zawodowych w technikach w Czartajewie i Ostrożanach.  Jest to I etap realizacji projektu pod nazwą "Kompleksowa modernizacja pracowni zawodowych w Powiecie Siemiatyckim". Kolejnym tegorocznym etapem będzie wyposażenie pracowni w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Z myślą o podnoszeniu jakości kształcenia zawodowego młodzieży, Powiat Siemiatycki pozyskał środki unijne na realizację całego projektu  - 2,5 miliona złotych na rozwój szkolnictwa zawodowego. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

więcej

Obrazek dla news_1318

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego - UWAGA PRODUCENCI

07.02.2019

Ruszyła wojewódzka akcja identyfikacji producentów w ramach Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego – inicjatywy Samorządu Województwa Podlaskiego. Identyfikacja prowadzona jest za pośrednictwem ankiety on-line. Ankietę kierujemy do rolników, producentów, wytwórców – a także większych i mniejszych firm, które oferują żywność wysokiej jakości opartą o surowce pochodzące z najbliższej okolicy (teren województwa podlaskiego) oraz tych, którzy chcą uruchomić lub rozwijać swą działalność w rolnictwie i/lub przetwórstwie.

więcej

Obrazek dla news_1317

156 lat temu rozpoczęła się Bitwa Siemiatycka - w ramach Powstania Styczniowego

06.02.2019

6 i 7 lutego 1863 roku odbyła się Bitwa Siemiatycka - jedna z najbardziej zaciętych i najsłynniejszych bitew Powstania Styczniowego. To już 156 lat od wybuchu bitwy w ramach Powstania Styczniowego - największego zrywu niepodległościowego w dziewiętnastym stuleciu historii Polski. Pamięć o bohaterach uczcili przedstawiciele władz samorządowych, księżą katoliccy i prawosławni, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Siemiatycz, uczniowie i nauczyciele siemiatyckich szkół oraz mieszkańcy Siemiatycz, którzy dziś zebrali się na cmentarzu przy ulicy Powstania Styczniowego, na którym obok kaplicy św. Anny znajduje się pomnik poświęcony Powstańcom walczącym za wolność Polski w 1863 roku. Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel w imieniu mieszkańców całego powiatu złożyli wiązankę kwiatów pod siemiatyckim pomnikiem.

więcej

Obrazek dla news_1316

Bieg Tropem Wilczym 2019 w powiecie siemiatyckim - ruszyły zapisy!

04.02.2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż 3 marca 2019 w całej Polsce i po raz drugi w Powiecie Siemiatyckim odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - "Tropem Wilczym", organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Partnerem lokalnym biegu jest Powiat Siemiatycki i Gmina Perlejewo. Przygotowaliśmy dla Państwa 200 pakietów startowych - do wyboru bieg pamięci na dystansie 1963 metrów lub bieg główny na 5km (trasa Perlejewo - Granne). Zapraszamy do uczestnictwa w biegu "TROPEM WILCZYM" na terenie Podlasia Nadbużańskiego, w miejscu jednej z największych potyczek (Miodusy Pokrzywne) żołnierzy niezłomnych w powojennej historii Polski.

więcej

Obrazek dla news_1314

Są pieniądze na kształcenie pracowników w powiecie siemiatyckim

01.02.2019

Powiatowy Urząd Pracy w Siemiatyczach ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Środki KFS przeznacza się na: kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą; egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych; badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończeniu kształcenia; ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.
 

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.