Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5274
W sumie: 22608

Archiwum newsów, strona 56

Obrazek dla news_1224

Nowe tendencje w teorii i praktyce urządzania obszarów wiejskich - konferencja w krakowie

05.10.2018

Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie odbyła się XXI Ogólnopolska Konferencja pn. "Nowe tendencje w teorii i praktyce urządzania obszarów wiejskich. Na przykładzie operacji typu scalanie gruntów". Celem konferencji jest wymiana doświadczeń pomiędzy nauką a praktyką w zakresie kształtowania obszarów wiejskich. Jednym z prelegentów był Starosta Jan Zalewski i Roman Łopaciuk Geodeta Powatowy, którzy dzielił się doświadczeniami Powiatu Siemiatyckiego w dziedzinie scalania gruntów.

więcej

Obrazek dla news_1223

Starosta siemiatycki samorządowcem 20-lecia według zarządu Związku Powiatów Polskich

05.10.2018

Z przyjemnością informujemy, że Zarząd Związku Powiatów Polskich podjął uchwałę o przyznaniu Staroście Siemiatyckiemu Janowi Zalewskiemu honorowej statuetki oraz tytułu “Samorządowiec 20-lecia”. Uzasadnienie: „Za szczególny wkład w rozwój lokalny, a także działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej”. Wyróżnienie wręczył Wiceprezes Zarządu ZPP Sławomir Snarski podczas dożynek Gminy Perelejewo. Samorządy powiatowe w najnowszej historii Polski istnieją od 20 lat. Z tej okazji zarząd ZPP postanowił wyróżnić 20 osób z całego kraju, a wśród nich znalazł się Starosta Siemiatycki. Jan Zalewski z samorządem powiatu związany jest od jego początku, jako radny i starosta. Rok 2018 jest dla samorządów terytorialnych rokiem szczególnym. 100 lat temu Polska odzyskała Niepodległość.

więcej

Obrazek dla news_1222

Siemiatycki szpital z bardzo nowoczesną sterylizatornią!

04.10.2018

Modernizacja dotychczasowej centralnej szpitalnej sterylizatorni w siemiatyckim szpitalu było jedną z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych inwestycji. Wymiana wysłużonego sprzętu jest bezwzględnie konieczna, gdyż obecnie wykorzystywane przez szpital urządzenia wyprodukowano jeszcze za czasów PRL-u. Za dwa miesiące Szpital Powiatowy w Siemiatyczach będzie mógł poszczyć się jedną z najnowocześniejszych centralnych sterylizatorni w regionie!  Wszystko dzięki środkom unijnym, o które zabiegał Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Dyrekcja SP ZOZ Siemiatycze oraz przychylności ze strony Zarządu Województwa Podlaskiego. Koszt inwestycji to blisko 1 milion złotych, z czego blisko 60% kosztów zrefunduje UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WP. Sprzęt, który trafi do centralnej sterylizatorni jest jedynym z najnowszych znajdujących się na rynku europejskim.

 

więcej

Obrazek dla news_1220

Powiat Siemiatycki wysoko w rankingu inwestycyjnym czasopisma WSPÓLNOTa. I to z jakim awansem!

03.10.2018

Czasopismo „Wspólnota” opublikowało najnowszy ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2015-2017. Autorami zestawienia są prof. Paweł Swianiewicz oraz Julita Łukomska z Uniwersytetu Warszawskiego. W obliczeniach brali pod uwagę średnie wydatki inwestycyjne samorządów z ostatnich trzech lat w przeliczeniu na mieszkańca. W rankingu liczyła się całość wydatków majątkowych danego województwa, powiatu, miasta czy gminy gminy. W kategorii „powiaty” Powiat Siemiatycki uplasował się na 31 miejscu (na 314 powiatów z całej Polski)! To awans o 49 miejsc w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem. W przeliczeniu na jednego mieszkańca Powiat Siemiatycki wydał 216,38 zł. Wyprzedziliśmy sąsiednie powiaty: bielski 54 miejsce (wydatki na mieszkańca 192,05 zł), hajnowski 136 miejsce (wydatki na mieszkańca 136,82 zł.

więcej

Obrazek dla news_1221

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ POWIATU SIEMIATYCKIEGO przeznaczonych do sprzedaży

03.10.2018

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego, działając na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2018. poz. 121 ze zm.) oraz uchwały nr 151/714/18 Zarządu Powiatu Siemiatyckiego z dnia 25 września 2018 roku w sprawie zbycia nieruchomości, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej.

więcej

Obrazek dla news_1218

rozbudowa siemiatyckiego szpitala staje się faktem!

26.09.2018

O potrzebie rozbudowy Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach mówiło się od dawna. Nareszcie udało się przejść od słów do czynów i inwestycja nabrała realnych kształtów. Inwestycja jest możliwa dzięki konsekwentnej pracy Zarządu Powiatu Siemiatyckiego i zrozumienia problemu ze strony Radnych. Prace nad nowym szpitalnym skrzydłem w Siemiatyczach ruszą w październiku! To doskonała informacja dla wszystkich mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego. We wtorek, 25 września Zarząd Powiatu Siemiatyckiego (Jan Zalewski, Marek Bobel, Wiesław Klepacki, Edward Zaremba, Jan Markiewicz) jednogłośnie zadecydował o zabezpieczeniu na ten cel blisko 10,5 miliona złotych. Powiat Rozbudową siemiatyckiego szpitala zainteresowane są dwie firmy, które przystąpiły do ogłoszonego przetargu. Najtańszą ofertę złożył Zakład Usług Remontowo Budowlanych Jerzy Waryniuk z Łosic - 10 milionów 444 tys zł.

więcej

Obrazek dla news_1217

pozyskaliśmy 1,7 miliona złotych na przebudowę drogi Drohiczyn - Kłyzówka

26.09.2018

Powiat Siemiatycki otrzyma 1,7 miliona złotych z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pieniądze zostaną wykorzystane na przebudowę drogi powiatowej nr 1727B na odcinku Drohiczyn – Kłyzówka (odcinek o dł. 1,0 km) łącznie z przebudową przepustu w ciągu drogi. Inwestycja będzie zrealizowana do końca listopada. We wtorek, 25 września  w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, Wicestarosta Marek Bobel otrzymał promesę z rąk Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, która zapewnia dofinansowanie dla tej inwestycji. Do podziału na całe województwo podlaskie było 3,2 miliona złotych do Powiatu Siemiatyckiego trafi 54% z całej ministerialnej puli pieniędzy.  To już 3 projekt Powiatu Siemiatyckiego, który znalazł uznanie w MSWiA. Łączna kwota dofinansowania 4 miliony złotych, które pozwoliły na modernizację dróg w Gminie Drohiczyn.

więcej

Obrazek dla news_1216

Mamy 2,5 miliona złotych na kształcenie naszej młodzieży!

25.09.2018

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel podpisali umowę, dzięki której do dwóch szkół średnich w naszym powiecie trafi 2,5 miliona złotych unijnej dotacji na kształcenie zawodowe naszej młodzieży. Powiat siemiatycki wyremontuje i wyposaży pracownie zawodowe w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie (pracownię elektryczno-energetyczną, mechaniczną) oraz w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach (pracownię planowania żywienia, obsługi konsumenta i gastronomiczną). Wartość całego projektu: 2,9 mln zł, pozyskane dofinansowanie unijne: 2,5 mln zł.  Dla Powiatu Siemiatyckiego oświata jest bardzo ważna, ponieważ wspierając kształcenie młodzieży inwestujemy w przyszłość Polski. W tym roku Powiat Siemiatycki przeznaczył na inwestycje w oświacie około 12 milionów złotych.

więcej

Obrazek dla news_1214

„Wdzięczni Polskiej Wsi” - wśród wyróżnionych rolnicy z powiatu siemiatyckiego

25.09.2018

Wicestarosta Marek Bobel uczestniczył w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi” zorganizowanym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zorganizował pierwsze ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Wydarzenie odbyło się 23 września u stóp Wzgórza Kościelnego w gminie Wąwolnica (województwo lubelskie). Premier wręczył też odznaczenia dla rolników z Powiatu Siemiatyckiego: Krzysztofowi Olszewskiemu ze wsi Kłopoty Bujny oraz Markowi Boguszewskiemu z kolonii Sitniki (gmina Siemiatycze).

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.