Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14118
W sumie: 168323

Archiwum newsów, strona 56

Obrazek dla news_1393

broń, śmigłowce, nowoczesny sprzęt wojskowy - to były wspaniałe pokazy wojskowe w Czartajewie i Siemiatyczach

07.04.2019

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się w niedzielę w Czartajewie z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina w ramach ćwiczeń, które odbywają na Lubelszczyźnie i w Podlaskiem. Szef MON oglądał m.in. element ćwiczenia związany z uzupełnianiem w śmigłowcach paliwa i amunicji w doraźnie organizowanych miejscach, w których śmigłowce mogą wylądować w terenie, nie na lotnisku (tzw. FARP - Forward Arming and Refuelling Point). Manewry wojska obserwowali licznie zebrani mieszkańcy Czartajewa oraz okolicznych miejscowości. Takich pokazów wojskowych w naszym powiecie nie było nigdy wcześniej. Zostały one zorganizowane we współpracy z Powiatem Siemiatyckim. Dodatkowo w Siemiatyczach można oglądać sprzęt wojskowy i porozmawiać z żołnierzami w trakcie pikniku militarnego nad małym zalewem.

więcej

Obrazek dla news_1392

MINISTER OBRONY NARODOWEJ ODWIEDZI ŻOŁNIERZY W CZARTAJEWIE

05.04.2019

W niedzielę, 7 kwietnia o godzinie 11.00 w Czartajewie k. Siemiatycz Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej spotka się z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej, ćwiczącymi na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Celem szkolenia poligonowego 12. Brygady Zmechanizowanej na wschodzie Polski jest sprawdzenie mobilności i gotowości bojowej we współpracy z siłami powietrznymi oraz Wojskami Obrony Terytorialnej z dala od macierzystych poligonów.

więcej

Obrazek dla news_1391

Zaproszenie na pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego w Siemiatyczach

05.04.2019

Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina i 1 Podlaskiej Obrony Terytorialnej z Białegostoku serdecznie zapraszają na prezentację nowoczesnego uzbrojenia i sprzętu wojskowego, która odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia br. w Siemiatyczach (plac przy amfiteatrze godz. 11.00 – 16.00). Każdy będzie mógł zobaczyć nowoczesne uzbrojenie m. in.: kołowy transporter opancerzony Rosomak, Wóz Ewakuacji Medycznej, Wóz Rozpoznania Technicznego, moździerz Rak, Artyleryjski Wóz Dowodzenia, zestaw przeciwlotniczy Hibneryt czy uzbrojenie drużyny piechoty zmotoryzowanej.

więcej

Obrazek dla news_1389

Bezrobotni mają szanse na pracę. powiatowy Urząd pracy pozyskał dodatkowe pieniądze

03.04.2019

W ramach ogłoszonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej naboru wniosków o przyznanie dodatkowych środków rezerwy Funduszu Pracy na 2019 rok, Powiatowy Urząd Pracy w Siemiatyczach pozyskał dodatkowe pieniądze - ponad  600 tys. zł na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. Dodatkowa pula pieniędzy pozwoli na organizację staży, prac interwencyjnych, szkoleń zawodowych pod przyszłą gwarancję zatrudnienia. Ponadto uczestnicy programów będą mogli uzyskać środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej a pracodawcy otrzymać refundacje kosztów wyposażenia/doposażenia stanowiska pracy.

więcej

Obrazek dla news_1387

14 lat temu odszedł Jan paweł II - "Wielki polak, patriota, świadek Chrystusa"

01.04.2019

Dokładnie 14 lat temu – 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 zmarł Jan Paweł II. Pontyfikat Papieża Polaka trwał 26 lat i 5 miesięcy i był trzecim co do długości w historii papiestwa – po św. Piotrze i Piusie IX. Dziś – 14 lat od tej daty Karol Wojtyła jest już świętym, którego nauk wielu z nas miało okazję słuchać osobiście. Jan Paweł II był papieżem wyjątkowym. Jego charyzma i autentyczność sprawiały, że kochali go ludzie na całym świecie. Pielgrzymki Jana Pawła II, które odbywał po całym świecie przyciągały miliony ludzi. W samych tylko audiencjach u papieża Polaka uczestniczyło w sumie około 18 milionów osób. Papież Jan Paweł II odwiedził również nasz powiat, a dokładnie Drohiczyn 10 czerwca 1999 r. Na spotkanie z Nim przybyło tysiące wiernych z diecezji drohiczyńskiej i całej Polski.

więcej

Obrazek dla news_1388

projekt boiska wielofunkcyjnego przy zespole szkół rolniczych w ostrożanach

02.04.2019

Do połowy czerwca powstanie projekt budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Docelowo placówka oświatowa wzbogaci się więc o boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, w skład którego będą wchodziły boiska do gry: w piłkę ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę. Projekt opracuje siemiatycka firma „Quartum Cezary Jaszczołt”. Powiat Siemiatycki za dokumentację zapłaci ponad 15 tysięcy złotych.

więcej

Obrazek dla news_1386

Kolejny etap modernizacji internatu Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie

01.04.2019

Lubelska firma „Powersun” na zlecenie Powiatu Siemiatyckiego opracuje projekt kompleksowej modernizacji pomieszczeń internatu Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie. Koszt opracowania to blisko 58 tys. zł. Prace nad dokumentacją mają zostać zakończone do końca sierpnia 2019 roku. Modernizacja jest konieczna, bowiem większość pomieszczeń obiektu wymaga unowocześnienia i dostosowania do współcześnie obowiązujących standardów oraz przystosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się obecnie 77 miejsc internatowych. Budynek internatu powstał w 1961 roku. W ubiegłym roku zakończyła się kompleksowa termomodernizacja budynku. Teraz czas na przebudowę wnętrza obiektu. Władze powiatu nie wykluczają rozpoczęcia inwestycji w przyszłym roku, pod warunkiem znalezienia dodatkowych pozabudżetowych środków finansowych.

więcej

Obrazek dla news_1385

Wiosenne szczepienie lisów. Uwaga na szczepionki!

29.03.2019

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Białymstoku zawiadamia, że w terminie 30 marca do 3 kwietnia na obszarze całego województwa podlaskiego będą prowadzone ochronne szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Specjalne krążki mięsne będą zrzucane z samolotów na tereny leśne, pola i łąki. Nie wolno ich dotykać, bo mogą być szkodliwe! Poza tym przynęty, które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy.

więcej

Obrazek dla news_1384

Zaproszenie do udziału w warsztatach

28.03.2019

W związku z trwającymi pracami nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego do roku 2020, w imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego, pragniemy zaprosić przedsiębiorców i przedstawicieli środowisk okołobiznesowych z Powiatu Siemiatyckiego do udziału w warsztatach, które odbędą się 29 marca (w godz. 10.00 13.00) w Hotelu Unibus w Bielsku Podlaskim. Ich tematem przewodnim będzie "Konkurencyjność województwa podlaskiego a specjalizacja i zasoby ludzkie regionu". Celem warsztatów jest wypracowanie kluczowych rozwiązań potrzebnych do wzmocnienia potencjałów danego subregionu oraz eliminacji głównych barier rozwoju.

więcej

Obrazek dla news_1383

Oddaj krew w Siemiatyczach, podaruj życie!

27.03.2019

Zachęcamy do honorowego oddawania krwi. Mobilny ambulans zaparkowany przy siemiatyckim starostwie czeka dziś (28 marca) na dawców do godz. 13.30. Pamiętaj, krew jest lekiem ratującym życie, którego nie można zastąpić, a jej jedynym źródłem jesteśmy my, zdrowi ludzie.Krew może oddawać każda zdrowa osoba pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Trzeba mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. Przed oddaniem krwi wskazane jest spożycie lekkiego posiłku.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.