Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 10912
W sumie: 189729

Archiwum newsów, strona 57

Obrazek dla news_1067

Zapraszamy na XVIII Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką BUG

10.04.2018

Lista zgłoszeń jest już otwarta. Piękne widoki jednej z ostatnich nieuregulowanych rzek w Polsce i mocne, niezapomniane przeżycia – wszystko to można doświadczyć podczas XVIII Promocyjnego Spływu Kajakowego rzeką Bug. W czasie postojów umożliwimy zwiedzanie najciekawszych miejsc naszego regionu, w towarzystwie przewodników, którzy w interesujący sposób przybliżą historie odwiedzanych miejsc. Przy wieczornym ognisku, po zmaganiach z żywiołem będziesz mieć możliwość spróbowania smaków lokalnej kuchni i dać się porwać granej na żywo muzyce. Gwarantujemy wrażenia których nigdy nie zapomnisz.

więcej

Obrazek dla news_1064

Dzień otwarty w biurze ARiMR w Siemiatyczach

05.04.2018

6 kwietnia (piątek) w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siemiatyczach będzie Dniem Otwartym dla rolników i osób, ktore zainteresowane są funkcjonowaniem biura, możliwością pracy, odbyciem stażu oraz obsługą wniosków. Pracownicy ARiMR odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości. Oczywiście zaplanowano także atrakcje i niespodzianki, głównie z myślą o najmłodszych. Biuro mieści się przy ul. ks. Ściegiennego 1 w Siemiatyczach.

więcej

Obrazek dla news_1063

Ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych na modernizację dróg w Powiecie Siemiatyckim

04.04.2018

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, Jarosław Zieliński- Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył promesy starostom, burmistrzom i wójtom województwa podlaskiego na odbudowę infrastruktury komunalnej zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych. W spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel, Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, Wójt Gminy Perlejewo Krzysztof Radziszewski. Powiatu Siemiatycki otrzymał promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 946 tysięcy złotych na przebudowę drogi 1728B na odcinku droga krajowa 62 – Minczewo łącznie z przebudową przepustu drogowego. Wsparcie finansowe z budżetu państwa na remont i przebudowę dróg otrzymały również Gminy Drohiczyn i Perlejewo. W sumie do naszego powiatu trafi ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych (to blisko 1/4 z łącznej puli pienędzy przekazanej samorządom województwa podlaskiego)

więcej

Obrazek dla news_1062

Powiat siemiatycki walczy o kolejne miliony złotych z UE na scalenia gruntów w gminie Dziadkowice

03.04.2018

Powiat Siemiatycki złożył w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku wniosek o dofinansowanie kolejnego etapu „Scaleń gruntów”, które po uzyskaniu pomocy finansowej będą mogły być przeprowadzone na terenie gminy Dziadkowice. Wniosek dotyczy obiektu „OSMOLA I INNE”, w gminie Dziadkowice, w skład którego wejdą obręby geodezyjne: Osmola, Kąty, Hornowo, Hornowszczyzna, Malewice, oraz część obrębu Jasienówka, a także część obrębu Wygonowo, w gminie Boćki, powiat bielski, o ogólnej powierzchni około 3589 hektarów. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 27 milionów 862 tysiące złotych. Szanse na pozyskanie kolejnej pokaźnej unijnej dotacji są bardzo duże.

więcej

Obrazek dla news_1061

czterdziestu aktorów zagrało w misterium męki pańskiej w perlejewie

30.03.2018

Owacjami na stojąco nagrodzono dwugodzinne widowisko Męki Pańskiej w Perlejwie były wspaniałe stroje, sceneria, oprawa muzyczna i blisko 40 aktorów na scenie. Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa jest jednym ze sposobów przybliżania tej tajemnicy naszego zbawienia. Jak co roku, w czasie wielkopostnej zadumy, w Perlejewie mieszkańcy przygotowali Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. Wszystkie role są trudne do odegrania, ale  mieszkańcy gminy bez problemu i z wielką starannością odwzorowuje poszczególne osoby, które były obecne podczas męki Jezusa. W wyjątkowym spektaklu uczestniczył starostra Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel. Stowarzyszenie „Perlejewo Łączy” od kilku lat przygotowuje sztuki teatralne z mieszkańcami i dla mieszkańców.

więcej

Obrazek dla news_1059

Elegancko, wystrzałowo i wesoło, czyli Dzień Otwarty w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach

28.03.2018

Zespół Szkół Rolniczych w Ostrożanach, jak co roku zaprosił gimnazjalistów i ich rodziców na Dzień Otwarty. Placówka od początku swojego istnienia promuje ideę szkolnictwa zawodowego, kształcąc fachowców na poziomie technikum i szkoły branżowej I stopnia. Szkoła pokazała to, co ma najlepsze, a jest w czym wybierać. To nowoczesne kierunki kształcenia, dobrze wyposażone pracownie i wykwalifikowana kadra. W dniu otwartym uczestniczył starosta Jan Zalewski, który zachęcał gimnazjalistów do podjęcia dalszej edukacji w Ostrożanach.

więcej

Obrazek dla news_1056

przedświąteczne spotkanie z wojewodą podlaskim

26.03.2018

Wicestarosta Marek Bobel wraz z Wójtem Gminy Siemiatycze Edwardem Krasowskim oraz uczestnikami Klubu „Seniora+” w Krupicach złożyli wizytę wojewodzie podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu. Klub Seniora został utworzony w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych w gminie Siemiatycze. Gmina na utworzenie klubu otrzymała ponad 138 tysiecy złotych dotacji z budżetu państwa. Dodatkowo Gmina Siemiatycze otrzyma 149 tysięcy złotych rządowego programu na utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora + w Bacikach Dalszych. Podczas wizyty wicestarosta w imieniu mieszkańców powiatu siemiatyckiego złożył wojewodzie serdeczne życzenia wielkanocne.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.