Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2288
W sumie: 19622

Archiwum newsów, strona 58

Obrazek dla news_1202

"Równać Szanse 2018" oraz Konsultacje Programu Współpracy Powiatu Siemiatyckiego z organizacjami pozarządowymi w 2019 r.

14.09.2018

W Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach odbyło się spotkanie informacyjne programu "Równać Szanse 2018". Spotkanie prowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Aktywnych STOPA z Ełku, które jest operatorem konkursu m. in. w województwie podlaskim. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Jan Zalewski, który przywitał licznie przybyłych: przedstawicieli stowarzyszeń, uczniowskich klubów sportowych, Młodzieżowej Rady Miasta Siemiatycze, domów kultury, bibliotek, grup nieformalnych.

więcej

Obrazek dla news_1201

Holenderskie policjantki w powiecie siemiatyckim

13.09.2018

Na zaproszenie szefa siemiatyckiej policji, mł. insp. Tomasza Wyszkowskiego gościły w Powiecie Siemiatyckim policjantki z Holandii. Wszystkie zawodowo trudnią się problematyką handlu ludźmi, w tym wyzyskiem i współczesnym niewolnictwem. Celem wizyty była wymiana informacji na temat bezpieczeństwa związanego z migracja zarobkową. Policjantki spotkały się ze Starosta Jan Zalewskim i Wicestarostą Markiem Boblem, a później z młodzież uczącą się w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach oraz kadrą pedagogiczną trzech siemiatyckich szkół. W spotkaniach ze strony holenderskiej brały udział Irena de Ruig – specjalistka do spraw problematyki migracyjnej z garnizonu Oost Nederlands i Perta Casteleijn – specjalistka Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi z garnizonu Haaglander, Komendę Główną Policji reprezentował mł. asp. Szymon Kapusta.

więcej

Obrazek dla news_1199

Zabytkowe siemiatyckie sfinksy wyglądają jak nowe

11.09.2018

Zakończona została renowacja zabytkowych rzeźb sfinksów, które znajdują się przy budynku siemiatyckiego starostwa. Dzięki żmudnej pracy konserwatorów z pracowni "Renova Konserwacja Zabytków” z Torunia sfinksy odzyskały swoją świetność. Na odrestaurowanie sfinksów Powiat Siemiatycki wydatkował 40 tysięcy złotych. Zabytkowe sfinksy powstały około 1777 roku i były cześcią kompleksu Pałacowego Księżnej Anny Jabłonowskiej - dawnej właścicielki Siemiatycz.

więcej

Obrazek dla news_1198

Tak podziękowali za plony. Dożynki Gminy Drohiczyn w Brykach

10.09.2018

Tradycyjnie od nabożeństw, prawosławnego i katolickiego, rozpoczęły się Dożynki Gminy Drohiczyn 2018, które w tym roku zorganizowano w Brykach. Był czas na wspólną modlitwę, dzielenie się chlebem, zmagania sołeckie, występy, koncerty. Ważnym elementem tego corocznego świętowania rolniczego jest to, że w dożynki angażują się sołectwa z gminy Drohiczyn, przygotowując kosze z płodami i przetworami rolnymi. W uroczystości uczestniczył Starosta Jan Zalewski i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

więcej

Obrazek dla news_1196

W siemiatyckim szpitalu ruszają wielkie inwestycje. Będzie rozbudowa i dużo nowoczesnego sprzętu!

06.09.2018

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z rozbudową siemiatyckiego szpitala o nowe skrzydło. SP ZOZ Siemiatycze właśnie ogłosił przetarg. Będzie to budynek 4-kondygnacyjny połączony z istniejącą bryłą. Na ten cel Powiat Siemiatycki przeznacza 9 milionów złotych. Nowe skrzydło szpitala pomieści: nowoczesny blok operacyjny: składający się z kilku sal operacyjnych, sali wybudzeń oraz zaplecza; oddzielną salę operacyjną do wykonywania między innymi cięć cesarskich oraz sale zabiegowe na potrzeby oddziału położnictwa i ginekologii; pomieszczenia pod pracownię: mammografii, rezonansu magnetycznego, pomieszczenia centralnej sterylizacji, pomieszczenia na potrzeby laboratorium oraz nowe poradnie specjalistyczne. Pomieszczenia będą wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, na który szpital pozyskał kilkumilionową unijną dotację.

więcej

Obrazek dla news_1195

Powiat zabiega o 2 miliony złotych na powstanie i działalność Centrum Integracji Społecznej w Siemiatyczach!

05.09.2018

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku dzięki staraniom Powiatu Siemiatyckiego w mieście Siemiatycze powstanie Centrum Integracji Społecznej z pomocy którego będą korzystały osoby bezrobotne i niepełnosprawne. Powiat wspólnie z miastem Łomża i z 5 sąsiednimi powiatami oraz gmina Boćki zamierza zrealizować projekt pod nazwą "Regionalne Innowacje Społeczne - Centa Integracji Społecznej województwa podlaskiego". W ramach programu do Powiatu Siemiatyckiego zapisano kwotę 2 milionów złotych na działalność CIS w Siemiatyczach. Celem działalności CIS będzie pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym – znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W ramach CIS między innymi będą organizowanie spotkania doradcze, finansowane specjalistyczne szkolenia zawodowe pozwalające uzysakać nowe kwalifikacje zawodowe oraz staże zawodowe. 

więcej

Obrazek dla news_1194

Przeżyli wspólnie 50 lat. Serdeczne życzenia i gratulacje dla par małżeńskich z Gminy Drohiczyn

05.09.2018

W Drohiczynie małżeństwa z 50-letnim stażem obchodziły Złote Gody. Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury wręczono – marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński, starosta siemiatycki Jan Zalewski, burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym. 19 par małżeńskich z Gminy Drohiczyn obchodziło swoje Złote Gody. Dzięki swojej postawie, wytrwałości, miłości i cierpliwości, mogą stanowić wzór do naśladowania dla młodych małżeństw. Uroczystość wręczenia jubilatom Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbyła się w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. "Możecie być Państwo przykładem dla wielu młodych ludzi jak można w zgodzie i pięknie przeżyć tak wiele wspólnych lat" - mówił podczas uroczystości do zgromadzonych jubilatów starosta Siemiatycki Jan Zalewski.

więcej

Obrazek dla news_1193

Ponad 1 milion 200 tys. złotych na III etap przebudowy drogi powiatowej z Wólki Zamkowej do Minczewa!

04.09.2018

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, Jarosław Zieliński- Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył promesy starostom i wójtom województwa podlaskiego na odbudowę infrastruktury komunalnej zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych. Powiatu Siemiatycki pozyskał promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 1 miliona 208 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczone będą na realizację III etapu przebudowy drogi powiatowej 1728B na odcinku droga krajowa 62 Wólka Zamkowa – Minczewo (gm. Drohiczyn), który został uszkodzony w lipcu 2016 roku w trakcie gwałtownej ulewy. Przebudowa kolejnego odcinka drogi nastąpi jeszcze w tym roku!

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.