Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 21043
W sumie: 71674

Archiwum newsów, strona 6

Obrazek dla news_1821

Wójt Gminy Siemiatycze gotowy do współpracy przy projekcie “Przebudowa drogi powiatowej nr 1754B ulica Słowiczyńska...”

07.07.2020

Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski błyskawicznie odpowiedział na pismo Zarządu Powiatu Siemiatyckiego odnośnie przystąpienia do projektu pn. “Przebudowa drogi powiatowej nr 1754B ulica Słowiczyńska w Siemiatyczach” na odcinku położonym w granicach administracyjnych Gminy Siemiatycze (na odcinku od granicy miasta do skrzyżowania z drogą powiatową 1761B).

Powiat Siemiatycki chciałby wspólnie z Miastem Siemiatycze i Gminą Siemiatycze na partnerskich warunkach zrealizować jedną wspólną inwestycję drogową dla dobra nas wszystkich...

więcej

Obrazek dla news_1820

Cykliści opanowali Perlejewo - Lotto Poland Bike Marathon!

07.07.2020

Prawdziwe tłum miłośników dwóch kółek z różnych zakątków Polski zawitał do Gminy Perlejewo, która w niedzielę, 5 lipca gościła zawodników Lotto Poland Bike Marathon. To był pierwszy spośród 13. tegorocznych etapów cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów usytuowane zostały przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym w Grannem. Rywalizacja odbyła się na trzech dystansach: MAX (58 kilometrów), MINI (34 kilometry ) oraz FAN (10 kilometrów). Wyścigi należą do absolutnej czołówki tego typu imprez w Polsce. LOTTO Poland Bike Marathon, organizowany przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa, jest doskonale rozpoznawalną marką. Poland Bike to doskonała rozrywka dla całych rodzin.

więcej

Obrazek dla news_1818

Ponad 12 milionów złotych rządowego wsparcia dla samorządów z powiatu siemiatyckiego!

02.07.2020

Dzięki decyzji rządu wszystkie samorządy z Powiatu Siemiatyckiego otrzymają pomoc finansową na prowadzenie różnych inwestycji. Ponad 12 milionów złotych trafi do samorządów z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Promesy włodarzom poszczególnych gmin z powiatu siemiatyckiego przekazał premier Mateusz Morawiecki. Największą rządową pomoc otrzyma Miasto Siemiatycze - blisko 4,5 miliona złotych. Powiat Siemiatycki otrzyma 1,746 mln zł. Będzie to pomoc bezzwrotna.

więcej

Obrazek dla news_1817

Rządowe wspracie dla budowy nowego mostu na Bugu w powiecie siemiatyckim!

02.07.2020

Podczas wczorajszej wizyty premiera Matusza Morawieckiego i minister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak podpisana została umowa na dofinansowanie z budżetu państwa opracowania dokumentacji projektowej nowej przeprawy mostowej na rzece Bug wraz z drogami dojazdowymi.

Nowy most powstanie w miejscowości Granne (gmina Perlejewo) połączy województwo podlaskie z mazowieckim, powiat siemiatycki z sokołowskim, a tym samym gminę Perlejewo z gminą Jabłonna Lacka.Liderem projektu jest powiat siemiatycki działający na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy: powiatami siemiatyckim i sokołowskim, gminą Jabłonna Lacka oraz Perlejewo oraz samorządem województwa podlaskiego i mazowieckiego. Cały koszt przygotowania dokumentacji przedprojektowej i projektowej wynosi blisko 1,5 mln zł, z czego około 1,2 mln zł pokryje dofinansowanie z rządowego programu Mosty dla Regionów.

więcej

Obrazek dla news_1811

Inwestycja za blisko 8 milionów złotych w Siemiatyczach! To już pewne - powstanie ścieżka pieszo - rowerowa!

24.06.2020

Dziś w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku otwarto oferty dotyczące przetargu na zaprojektowanie i budowę ścieżki pieszo rowerowej od Siemiatycz do Czartajewa, która będzie budowana wzdłuż ulicy Ciechanowieckiej i Białostockiej - o długości 2 km 840 metrów. O budowie ścieżki pieszo - rowerowej, mówiło się od lat. Dziś już wiadomo, że trasa dla pieszych i rowerzystów powstanie! Ścieżka rowerowa będzie łączyła Siemiatycze również z drogą wojewódzką 690 w kierunku Ciechanowca. Inwestycja będzie możliwa dzięki rządowemu wsparciu (w 100% finansowana z budżetu państwa - bez konieczności udziału któregokolwiek z samorządów).

 

więcej

Obrazek dla news_1810

dobra wiadomość dla pacjentów - poradnia urologiczna w SP ZOZ Siemiatycze

23.06.2020

W SP ZOZ Siemiatycze rozszerzył swoją działalność o świadczenia w zakresie - urologii. Lekarz specjalista przyjmuje pacjentów w ramach ubezpieczenia NFZ. Do przyjęcia wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego lekarza specjalisty. Najbliższy termin przyjęć pacjentów to - piątek, 3 lipca od godz. 15.00 ((parter budynku szpitala).) Urolog zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo-płciowego (stanów zapalnych, nietrzymania moczu, infekcji, impotencji, nowotworów, zaburzenia funkcji). Lekarza tej  specjalności odwiedzają zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

więcej

Obrazek dla news_1807

SP ZOZ SIEMIATYCZE ZAPRASZA DO NOWEJ PORADNI ENDOKRYNOLOGICZNEJ!

18.06.2020

Siemiatycki szpital zaprasza do nowej poradni - endokrynologicznej. Lekarz specjalista z Białegostoku będzie przyjmował pacjentów bezpłatnie w ramach ubezpieczenia NFZ. Z pomocy w poradni skorzystają osoby borykające się z różnymi chorobami związanymi z nieprawidłową gospodarką hormonalną organizmu – między innymi z chorobami tarczycy i przytarczyc.

Pomysł uruchomienia poradni endokrynologicznej w powiecie siemiatyckim wynika z potrzeby sprostania problemom zdrowotnym społeczeństwa. Dzięki staraniom dyrekcji siemiatyckiego szpitala możliwe było zakontraktowanie nowych świadczeń medycznych.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.