Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23167
W sumie: 132043

Archiwum newsów, strona 6

Obrazek dla news_1884

Położnictwo i Ginekologia w Siemiatyczach czasowo zawiesza przyjęcia pacjentek!

29.09.2020

Szanowni Państwo,
Informujemy, iż w związku ze stwierdzeniem zakażenia koronowirusem SARS-CoV-2 u pacjentki, która przebywała w ostatnim czasie na Oddziale Położniczo-Ginekologiczny rooming in w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach, Dyrektor SP ZOZ z dniem 29 września 2020 r. wstrzymuje przyjmowanie nowych pacjentów na ww. Oddział do dnia 4 października 2020 r. włącznie. Zawieszeniu ulega również do dnia 4 października 2020 r. funkcjonowanie poradni ginekologiczno-położniczej w Siemiatyczach i Drohiczynie. O dalszym postępowaniu w przedmiotowej sprawie będziemy Państwa informować na bieżąco.
 
Andrzej Szewczuk - Dyrektor SPZOZ w Siemiatyczach
 

więcej

Obrazek dla news_1883

Radni Powiatu Siemiatyckiego wspomogli dzieci chore na SMA!

29.09.2020

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Siemiatyckiego, wszyscy radni solidarnie wspomogli datkami pieniężnymi dwóch chorych chłopców z Podlasia - Mikołaja i Michasia. Obaj chłopcy walczą z chorobą SMA - czyli rdzeniowym zanikiem mięśni, to ciężka, rzadka choroba, w której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Brak impulsów nerwowych prowadzi do uogólnionego osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych, a w ostateczności częściowego albo całkowitego paraliżu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chłopców - życzmy im szybkiego powrotu do pełni zdrowia!

więcej

Obrazek dla news_1881

Młodzież z Czartajewa i Ostrożan przebywa w Grecji

29.09.2020

Od ponad tygodnia, 23 osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie i Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach przebywa na wyjeździe edukacyjnym w Grecji finansowanym ze środków Unii Europejskiej. Młodzież w Grecji zdobywa i wzmacnia kompetencje w zakresie wielojęzyczności, kompetencje cyfrowe, osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się oraz kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.

więcej

Obrazek dla news_1880

PUP Siemiatycze prowadzi nabór wniosków na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach KFS

28.09.2020

Powiatowy Urząd Pracy w Siemiatyczach ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach rezerwy  Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Wnioski są przyjmowane od 28.09.2020r. do 02.10.2020r. w  sekretariacie  Powiatowego Urzędu Pracy w Siemiatyczach, pok. 3 ul. Leg. Piłsudskiego 3 17-300 Siemiatycze.

Środki KFS przeznacza się na: kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą; egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych; badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończeniu kształcenia...

więcej

Obrazek dla news_1879

zapraszamy na otwarcie wojskowego centrum rekrutacji w siemiatyckim starostwie

24.09.2020

Starosta Powiatu Siemiatyckiego i Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim zapraszają na otwarcie Wojskowego Centrum Rekrutacji, które będzie się mieściło w siemiatyckim starostwie. Będzie to jedyne w województwie podlaskim Wojskowe Centrum Rekrutacji, które będzie miało swoją siedzibę poza WKU. Uruchomienie WCR w Siemiatyczach jest możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy Powiatu Siemiatyckiego z Wojskiem Polskim. WCR, czyli miejsca, w których w maksymalnie w jeden dzień kandydat do wojska  odbędzie rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz będzie zbadany przez komisję lekarską. Uroczystość odbędzie się 2 października (piątek) o godz. 9.00. Natomiast w godz. 8.00 - 14.00 będzie można spotkać się i porozmawiać z żołnierzami z różnych jednostek oraz zapoznać się ze sprzętem wojskowym, jakim na co dzień dysponują (a wszystko przed siemiatyckim starostwem).

więcej

Obrazek dla news_1878

Mercedesy wśród respiratorów od "Pater Firmy"- właśnie trafiły do siemiatyckiego szpitala!

23.09.2020

Do siemiatyckiego szpitala dotarły już dwa szwajcarskie supernowoczesne respiratory marki "HAMILTON". Jest to dar serca od właścicielki "Pater Firmy" Pani Elżbiety Daniluk, która w marcu tego roku zadeklarowała sfinansowanie w całości zakupu dwóch wysokiej klasy respiratorów. Urządzenia warte ponad 180 tys. zł zostały dziś dostarczone do siemiatyckiego szpitala. Respirator HAMILTON C6  to urządzenie najnowszej generacji, umożliwiające zaawansowane pomiary, gwarantujące wentylacje z zastosowaniem najlepszych rozwiązań. Może być stosowany przy terapii noworodków dzieci i dorosłych. Nowoczesna aparatura będzie służyła ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1877

Nurczyk - rozbudowa kolejnej drogi w powiecie siemiatyckim

23.09.2020

Trwa rozbudowa drogi powiatowej nr 1716B w Nurczyku – gm. Nurzec Stacja. W ramach prowadzonych prac powstanie ponad 0,5 km drogi o nawierzchni bitumicznej o szerokości jezdni 5,5 m (warstwa ścieralna z masy mineralno-asfaltowej – grubość warstwy 4cm i 5cm warstwa wyrównawcza). Dodatkowo pobocze gruntowe o szerokości 0,75 m - 1 064m (obustronnie) Poprawione zostanie odwodnienia drogi (rów) – na odcinku 51metrów. Na ta inwestycję mieszkańcy Nurczyka czekali od wielu lat. Rozbudowa drogi jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Powiat Siemiatycki dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych oraz bardzo dobrej współpracy z Gminą Nurzec Stacja.

więcej

Obrazek dla news_1876

XIII Katyński Marsz Cieni w hołdzie zamordowanym przez NKWD

21.09.2020

W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł XIII Katyński Marsz Cieni. Dzięki pomoicy udzielonej przez powiat uczestniczył w nim Jerzy Szawkało, radny powiatu siemiatyckiego, a zarazem prezes siemiatyckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii (reprezentował podczas marszu społeczność powiatu siemiatyckiego). W milczeniu i skupieniu 150 rekonstruktorów z całej Polski oddało hołd blisko 22 tysiącom polskich oficerów zamordowanych przez Sowietów w 1940 roku w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie.

więcej

Obrazek dla news_1875

Wiceminister ogłosił w Siemiatyczach przetarg na S19 - odc. Malewice - Chlebczyn z budową "obwodnicy" Siemiatycz!

18.09.2020

W piątkowe południe do Siemiatycz przyjechał wiceminister w resorcie infrastruktury Rafał Weber. W zorganizowanej przez niego konferencji prasowej uczestniczyli także wojewoda Bohdan Paszkowski, wicemarszałek Marek Malinowski, poseł Jarosław Zieliński, senator Jacek Bogucki, wicemarszałek Marek Malinowski, wicestarosta Marek Bobel, przewodniczący rady powiatu siemiatyckiego Henryk Boguszewski, członkowie zarządu powiatu siemiatyckiego Wiesław Klepacki i Jan Markiewicz, wójtowie gmin z powiatu siemiatyckiego oraz przedstawiciel białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kulminacyjnym momentem konferencji było opublikowanie ogłoszenia o przetargu na budowę drogi ekspresowej S19 odcinek Malewice - Siemiatycze - Chlebczyn (łącznie 25 km). Cała inwestycja ma być zrealizowana w systemie „Projektuj i buduj”.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.