Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22576
W sumie: 73207

Archiwum newsów, strona 63

Obrazek dla news_1204

DIECEZJALNY DZIEŃ SYBIRAKA W SIEMIATYCZACH. UCZCZONO PAMIĘĆ ZESŁANYCH NA NIELUDZKĄ ZIEMIĘ...

16.09.2018

W przeddzień kolejnej rocznicy napaści sowieckiej Rosji na Polskę, w Siemiatyczach odbyły się uroczystości związane z Diecezjalnym Dniem Sybiraka. Pierwszym etapem obchodów Dnia Sybiraka – był piękny i pełen wzruszeń patriotyczny występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach , a następnie msza święta, która została odprawiona w kościele pod wezwaniem świętego Andrzeja Boboli, której przewodniczył Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus. W świątyni zebrali się Sybiracy, samorządowcy oraz mieszkańcy, dla których ważna jest pamięć historyczna. Nie zabrakło też pocztów sztandarowych. Powiat siemiatycki na uroczystościach reprezentowali Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel i Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Andruszkiewicz. 

więcej

Obrazek dla news_1203

"Czyste powietrze" - skorzystaj z dotacji na wymianę pieca, okien i termomodernizację swojego domu

14.09.2018

Zapraszamy mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego w sobotę, 15 września na godz. 16.00 do Czartajewa (Szkoła Podstawowa w Czartajewie) na spotkanie informacyjne dotyczące rzadowego progrmu "Czyste Powietrze", dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych moga uzyskać wsparcie finansowe na termomodernizację. W przypadku istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach programu finansowana będzie m.in. wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (węgiel lub  biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła. Dodatkowo zakres przedsięwzięcia może obejmować docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych. Natomiast w nowo budowanych budynkach mieszkalnych dofinansowanie obejmie zakup i montaż: węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych czy pompy ciepła. Właściciele domów, których dochody są najniższe, mogą starać się o dotację w wysokości 90 % kosztów kwalifikowanych.

więcej

Obrazek dla news_1202

"Równać Szanse 2018" oraz Konsultacje Programu Współpracy Powiatu Siemiatyckiego z organizacjami pozarządowymi w 2019 r.

14.09.2018

W Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach odbyło się spotkanie informacyjne programu "Równać Szanse 2018". Spotkanie prowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Aktywnych STOPA z Ełku, które jest operatorem konkursu m. in. w województwie podlaskim. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Jan Zalewski, który przywitał licznie przybyłych: przedstawicieli stowarzyszeń, uczniowskich klubów sportowych, Młodzieżowej Rady Miasta Siemiatycze, domów kultury, bibliotek, grup nieformalnych.

więcej

Obrazek dla news_1201

Holenderskie policjantki w powiecie siemiatyckim

13.09.2018

Na zaproszenie szefa siemiatyckiej policji, mł. insp. Tomasza Wyszkowskiego gościły w Powiecie Siemiatyckim policjantki z Holandii. Wszystkie zawodowo trudnią się problematyką handlu ludźmi, w tym wyzyskiem i współczesnym niewolnictwem. Celem wizyty była wymiana informacji na temat bezpieczeństwa związanego z migracja zarobkową. Policjantki spotkały się ze Starosta Jan Zalewskim i Wicestarostą Markiem Boblem, a później z młodzież uczącą się w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach oraz kadrą pedagogiczną trzech siemiatyckich szkół. W spotkaniach ze strony holenderskiej brały udział Irena de Ruig – specjalistka do spraw problematyki migracyjnej z garnizonu Oost Nederlands i Perta Casteleijn – specjalistka Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi z garnizonu Haaglander, Komendę Główną Policji reprezentował mł. asp. Szymon Kapusta.

więcej

Obrazek dla news_1199

Zabytkowe siemiatyckie sfinksy wyglądają jak nowe

11.09.2018

Zakończona została renowacja zabytkowych rzeźb sfinksów, które znajdują się przy budynku siemiatyckiego starostwa. Dzięki żmudnej pracy konserwatorów z pracowni "Renova Konserwacja Zabytków” z Torunia sfinksy odzyskały swoją świetność. Na odrestaurowanie sfinksów Powiat Siemiatycki wydatkował 40 tysięcy złotych. Zabytkowe sfinksy powstały około 1777 roku i były cześcią kompleksu Pałacowego Księżnej Anny Jabłonowskiej - dawnej właścicielki Siemiatycz.

więcej

Obrazek dla news_1198

Tak podziękowali za plony. Dożynki Gminy Drohiczyn w Brykach

10.09.2018

Tradycyjnie od nabożeństw, prawosławnego i katolickiego, rozpoczęły się Dożynki Gminy Drohiczyn 2018, które w tym roku zorganizowano w Brykach. Był czas na wspólną modlitwę, dzielenie się chlebem, zmagania sołeckie, występy, koncerty. Ważnym elementem tego corocznego świętowania rolniczego jest to, że w dożynki angażują się sołectwa z gminy Drohiczyn, przygotowując kosze z płodami i przetworami rolnymi. W uroczystości uczestniczył Starosta Jan Zalewski i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.