Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22584
W sumie: 131460

Archiwum newsów, strona 64

Obrazek dla news_1254

Wyjątkowy jubileusz w Śledzianowie. 100 lat szkoły na 100-lecie odzyskania niepodległości

14.11.2018

100 lat to piękny jubileusz i ważny moment w życiu szkoły, dlatego obchodzono go bardzo uroczyście, zapraszając do wspólnego świętowania uczniów, nauczycieli, dawnych pracowników szkoły, absolwentów, mieszkańców, przedstawicieli władz, placówek i instytucji współpracujących ze szkoła w Śledzianowie. Po odzyskaniu niepodległości Państwo Polskie tworzyło polskie szkoły, bo naród bez szkół istnieć nie może. Mówimy o szkole, dla której dobra przez 100 lat pracowało tak wiele szlachetnych pokoleń pedagogów, rodziców, przyjaciół i darczyńców. Mówimy również o miejscu, gdzie tak wiele pokoleń przyjmowało wykształcenie i wychowanie.

więcej

Obrazek dla news_1253

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SIEMIATYCZACH - ODSŁONIĘCIA POPIERSIA MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

11.11.2018

Obchody Święta Niepodległości w całym Powiecie Siemiatyckimi i mieście Siemiatycze mają zawsze szczególny charakter. Stanowią bowiem pielęgnowanie tradycji patriotycznych, wzorów bohaterstwa, uczą szacunku wobec historii i tradycji narodowej. Ten rok jest wyjątkowy bowiem mija 100 lat od odzyskania Niepodległości przez Polskę. Warto przypomnieć słowa Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego "Półtora wieku marzeń o wolnej Polsce czekało swego ziszczenia w obecnej chwili. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej ciężkiej nocy cierpień".  W trakcie miejskich uroczystości odsłonięto popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego budowę na 100-lecie Niepodległości Polski zainicjował mieszkaniec Siemiatycz - Henryk Boguszewski.

 

więcej

Obrazek dla news_1252

Muzyczna uczta i piękna lekcja patriotyzmu - Siemiatycki Festiwal Pieśni i Tańców Polskich "Nasza Biało - Czerwona"

11.11.2018

To było wielkie patriotyczne widowisko, mowa o „Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich” w Siemiatyczach – w ramach 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Można było obejrzeć narodowe tańce, posłuchać i wspólnie zaśpiewać narodowe pieśni. Koncert był wyjątkową ucztą duchową, lekcją patriotyzmu, a także modlitwą za nasz kraj. Było to piękne wydarzenie, wręcz duchowa uczta, zarówno w zakresie muzyki i śpiewu, jak również głębi tekstów, które nam przekazano. Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane z budżetu Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1250

Konsorcjum trzech podlaskich firm dokończy modernizację drogi Ostrożany - Ciechanowiec!

09.11.2018

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z nowym wykonawcą na modernizację drogi 690 na odcinku Ostrożany - Ciechanowiec. Umowa zakłada, że roboty mają się zakończyć do lipca 2020 r. Przerwa w rozbudowie drogi spowodowana była zejściem z placu budowy i rezygnacją z kontynuowania poprzedniego wykonawcy. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich wyłonił w kolejnym przetargu we wrześniu br. nowego wykonawcę: konsorcjum firm z Przedsiębiorstwem Drogowo – Mostowym „MAKSBUD” Sp. z o.o. z Bielska Podlaskiego jako liderem. Ponad 8 kilometrowy odcinek tej trasy będzie budowany na terenie Powiatu Siemiatyckiego, a dokładnie gmin Grodzisk i Perlejewo.

więcej

Obrazek dla news_1246

Modernizujemy kształcenie zawodowe w powiecie siemiatyckim!

07.11.2018

Dziś została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano-Drogowym i  Projektowym  „ROB-STAN” Stanisław Kocięba, które odpowiedzialne będzie za modernizację i remont pracowni zawodowych w ZST Czartajew i ZSR Ostrożany. Jest to I etap realizacji projektu pod nazwą "Kompleksowa modernizacja pracowni zawodowych w Powiecie Siemiatyckim". Powiat Siemiatycki wyremontuje oraz wyposaży pracownie zawodowe w nowoczesny sprzęt w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie (pracownię elektryczno-energetyczną, mechaniczną) oraz w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach (pracownię planowania żywienia, obsługi konsumenta i gastronomiczną), a wszystko dzięki środkom UE, które pozyskał (2,5 miliona złotych na rozwój szkolnictwa zawodowego) z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

więcej

Obrazek dla news_1243

Zapraszamy na wspólne patriotyczne świętowanie Niepodległości „Naszej Biało - Czerwonej”

06.11.2018

W najbliższą sobotę, 10 listopada zapraszamy na Festiwal Pieśni i Tańców Polskich z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości „Naszej Biało - Czerwonej” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”, Szkoły Muzycznej I St. im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach oraz zaproszonych gości z Polski i zagranicy. Głównym sponsorem patriotycznego wydarzenia jest Powiat Siemiatycki. Część muzyczna spotkania rozpocznie się o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Świętojańskiej 29a w Siemiatyczach. Natomiast w godzinach od 15.00 do 18.00 organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież na warsztaty krawieckie -  szycie flagi państwowej oraz na warsztaty skręcania figurek z biało-czerwonych balonów.

więcej

Obrazek dla news_1245

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” - kampania edukacyjna Państwowej Straży Pożarnej

06.11.2018

W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach apeluje o rozwagę i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa pożarowego podczas obsługi różnego rodzaju urządzeń grzewczych. Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego należy bezwzględnie dokonać przeglądów instalacji i urządzeń grzewczych, przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Czynności te przeprowadzają kominiarze, w przypadku przewodów kominowych, a także specjalistyczne serwisy w przypadku instalacji gazowych, kotłów opalanych paliwem stałym, olejem opałowym i gazem.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.